Codzienne rozważania_17.06.2013 – drobiazgi

 

 

A jeśli koniom wkładamy w pyski wędzidła, aby nam były posłuszne, to kierujemy całym ich ciałem…”  (Jk 3:3).

Pewien specjalista brał udział w operacji redukowania kosztów pewnej ważnej sieci linii lotniczych. Zaczął od analizy wpływ ciężaru na ilość zużytego paliwa. Zmniejszenie wagi oznaczało oszczędzanie paliwa. Wydawało się, że zamiast od razu sięgnąć po cięższe rzeczy, zaczął od drobiazgów.

Z przeprowadzonych z przewoźnikami rozmów dowiedział się, że firmowy magazyn, który jest umieszczany w kieszeniach z tyłu każdego fotela, prawie w ogóle nie jest czytany przez pasażerów. Średnio oznaczało to około 24kg w każdym samolocie. Wydawałoby się, że taka niewielka ilość nie robi wielkiej różnicy, ale tak nie jest! Usunięcie tych magazynów ze wszystkich samolotów Amerykańskich Linii Lotniczych prowadziło do zaoszczędzenia 1$ dolarów rocznie, a to już jest konkretna suma!

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, że niewielkie naciągnięcie prawdy jest w rzeczywistości kłamstwem? Zdajemy sobie sprawę z tego, że spóźnimy się do pracy, więc dzwonimy do biura i mówimy, że złapaliśmy gumę, a wymiana potrwa dłużej, bo zapasowe koło też bez powietrza. (No, to jest coś więcej niż małe kłamstwo – to kłamstwo prosto w twarz.)

Te drobne rzeczy w naszym życiu nie są wcale małe w oczach Pana. Ważne jest, abyśmy patrzyli na różne rzeczy w taki sposób, jak widzi je Bóg. Istnieją również pozytywne rzeczy, które wydają się mało znaczące. Możemy mówić, że mamy straszną pamięć i nie możemy zapamiętać Pisma, lecz jeśli nauczysz się na pamięć jednego wersu w tygodniu to będziesz miał 52 wersy w głowie w ciągu roku. Czy to nie zdumiewające! A na koniec roku skłaniamy się przed Panem i korzystamy z tych wersów, które ukryte są w naszej głowie, aby uwielbić Jego imię.

Jakie DROBNE rzeczy są w twoim życiu?

Wiele błogosławieństw, drogie serca. Zbliżcie się do Pana dziś, ufajcie Mu całkowicie i bądźcie błogosławieństwem.

– – – Pastor Cecil

 aracer.mobi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.