Codzienne rozważania_21.06.2012

Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie”  (Jn. 15:5).

Nie jestem na końcu listy tych, którzy borykali się, konali i zmagali, naciskali i sięgali po wszystko, co Pan mógłby mieć, wszystko, co tylko jest możliwe. Można zużyć siebie całkowicie, zamordować się w duchowym pościgu, a Pan w końcu mówi do naszych serc: „Gdybyś tylko znał Mnie, to wszystko działo by się; wszystko stałoby się rzeczywistością, bez twojej walki, zmagania, agonii. Ja zamierzam wydawać ten owoc,  Ja wydaję go przez ciebie dzięki jedności i społeczności. Pamiętaj, że świętą, błogosławioną tajemnicą społeczności, jest odpocznienie we Mnie, mieszkanie we Mnie”.

Jeśli kiedykolwiek widziałeś wszystkie latorośle winne jak wołają cierpiąc męczarnie i skręcając się po to, aby przynieść owoc, to wdziałeś coś całkowicie nienaturalnego. W istocie sprawy nie zobaczysz niczego tego rodzaju. Zobaczysz, że one trwają tam i przynoszą owoc. O tym często mówimy jako o odpocznieniu wiary. Co stoi za odpocznieniem wiary? Nie jest to nic takiego, co prowadzi nas do stanu bierności, gdy zanurzasz się w sobie i mówisz: „Po prostu zamierzam odpoczywać”.  Jest to poznanie Pana, Boga w Chrystusie; tego, że Bóg przyłączył do Siebie w Chrystusie, a nie oddzielił, oraz dlatego, że przyłączył nas do Siebie w Chrystusie, a nie oddzielił. Odpowiedzią na wszystko jest poznanie Go w taki sposób.

T. Austin-Sparks from: Knowing God in Christ – Chapter 1

_________________________________________________________________

20 czerwca | 22 czerwca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

aracer

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *