Codzienne rozważania_21.11.2012


My wszyscy odzwierciedlamy odsłoniętymi twarzami chwałę Pańską, stajemy się przez Ducha Pańskiego coraz bardziej do Niego podbni stale wzrastającą chwałą” (2Kor 3:18 ISV).

Wierzę, że jeśli żyjmy w promieniach Boskiego Życia, nasze twarze będą to zdradzały. W jakimś stopniu,jeśli naprawdę żyjemy w zetknięciu z Panem, świat coś będzie o tym wiedział, będzie taki język, który tylko to co duchowe może zrozumieć i korzystać. Będą to ci duchowi odpowiednicy potomstwa Abrahama, ludzie inni od reszty tego świata. Tragedią tego, co nazywamy „Kościołem” jest często to, a być może jest to bardziej prawdziwe dziś niż kiedykolwiek wcześniej, że utracono tą odrębność. Wydaje się, że dziś postawiono na to, aby usunąć wszelkie zgorszenie i wszelkie różnice, po to, aby zbliżyć nas do ludzi bez jakichkolwiek tarć i to w nadziei na ich pozyskanie. Tak, właśnie to dzieje się w tym religijnym świecie: upodabnianie się do tego wieku. Lecz, zasadniczo, to co przyszło w Dniu Pięćdziesiątnicy, to fakt, że ludzie Ducha są tak skrajnie różni w samej swojej istocie, różni we wszystkim od wszystkich innych ludzi, a ich moc i wpływ leżą właśnie w tym. Nie da się ich dopasować do niczego innego i nie jest tak dlatego, że są niezdarni, trudni czy celowo irytują ludzi, lecz jest coś, co naznacza ich w duchowym stanie; gdyby to znali, ta tajemnica wpłynęła by na ten świat.

 

 Postęp i wzrost duchowego Życia oznacza to, że przepaść między dziećmi Bożymi a tymi ze świata, którzy nie są Jego dziećmi, stale powiększa się. Nie należy tego traktować dosłownie w tym sensie, że zaczynamy błędny system odłączania się, zamykania się i tracenia kontaktu. Takie zastosowanie tej zasady jest złe. Pan Jezus jest naszym najlepszym przykładem tego, jak był w stanie poruszać się w każdym kręgu i robił tak celowo między osobami publicznymi, grzesznikami, wszystkimi klasami społecznymi, a Jego moc pośród nich polegała na tym, że był od nich inny. Bądźmy ostrożni, abyśmy nie dali się złapać w ten wielki ruch upodabniania się do tego wieku. Poddać się to stracić duchową moc.

By T. Austin-Sparks from: Government by the Holy Spirit

_________________________________________________________________________

20 listopada | 22 listopada

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

сайт

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.