Codzienne rozważania_22.08.2012

Ludzie, którzy znają swego Boga, będą silni i dokonają wielkich czynów” (Dn. 11:32, w wersji ang.).

Po Krzyżu cała pełnia Boskiej mocy została ukazana temu światu przez tych, którzy przez ten Krzyż zostali doprowadzeni do absolutnej jedności z Panem. Osobliwa jest wiedza, która mówi, że uwolnienie owych mocy i sił na tym świecie jest nieznane wielkim światowym systemom.
Po pierwsze: pamiętajmy o tym, że poznanie Boga dokonuje się przez objawienie. Nigdy nie dojdziemy do poznania Boga przez czytanie, słuchanie, udział w spotkaniach… Możesz to wszystko rozumieć na poziomie umysłowym, znać terminy wersy i korzystać z nich – lecz co z dynamiką tego wszystkiego? Co znaczy nasza0 osobista obecność w jakiejś sytuacji? Czy oznacza, że oto jest ujście mocy, której nie można w żaden sposób zaliczyć na rzecz człowieka,lecz która jest większa siłą niż siły obecne w światowych organizacjach, metodach, zasobach? To jest najważniejsze pytanie. Czy jest tu życie, czy też otrzymaliśmy tylko niewielka miarę umysłowego pojęcia tych rzeczy na konferencjach? Czy znamy Boga w ten sposób dzięki osobistemu objawieniu tematu?


Po drugie: przychodzi to przez ból. Otrzymujesz objawienie czegoś jako prawdy, być może czegoś dotyczącego Krzyża Chrystusa, czy zwycięstwa nas Szatanem, myślisz, że wiesz i mówisz: „To jest piękne!”. Zaczynasz mówić o tym i niewiele potrzeba czasy, gdy coś się zaczyna dziać: zmieniają się okoliczności. Teraz spadasz z tą prawdą w dół, w odmęty strasznej agonii, wprost przed same bramy piekła. Twoje jestestwo jest dźwigane w górę z samego dna i cały czas dobija się pytanie: „Czy ta prawda dobrze się trzyma?” Czy będzie to działać? Gdy już spadniesz tak nisko, jak to tylko możliwe, składniki ciała i własnego ego zostały rozpracowane, a ty trzymasz się kurczowo Pana w sprawie tego zwycięstwa, wtedy się pojawia, sprawdziłeś do dokładnie do samego spodu swojej istoty – przyszło to do ciebie, a wtedy możesz iść do innych, którzy zmagają się w srogim konflikcie i znajdują się w ciemności i powiedzieć: „Ja wiem – znam to,co przyszło na ciebie, i ja wiem, że Bóg jest wierny, znam zwycięstwo”. Kładziesz wielki nacisk na swoje poznanie, jest to coś, co do czego nie masz wątpliwości, ponieważ doświadczyłeś tego bardzo głęboko i tam, w dole, sprawdziłe” – sprawdzone to zostało w wielkim bólu.

By T. Austin-Sparks from: The People That Do Exploits

_________________________________________________________________

21 sierpnia | 23 sierpnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *