Codzienne rozważania_23.05.2012

A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą” (Mat. 24:4,5 NIV).

Idąc przez znacznie rozszerzone życie i służbę, stale i wciąż widzę drogich ludzi Bożych, którzy byli na wolności chodząc z Panem w wolności Ducha z wielkimi obietnicami, po czym zostali złapani w jakiś „izm”. Są zwyczajnie bezradni, nie mogąc uciec sami przed dogmatami tego „izmu”. Stale i wciąż widzę to! Tragedia… Jest wielki „izm”, który ostatnimi laty zalewa Amerykę i Europę. Ośmielę się wspomnieć ten jeden i zamierzam zrobić mimo wszystko: Uniwersalizm. Jest to „izm”, który złapał tłumy! Nie sposób nie trafić na tych ludzi wszędzie, dokądkolwiek byś się udał. Lecz, przecież, znałem ich,.. byli tak obiecujący… tak obiecujący i wtedy to subtelnie znalazło się na ich drodze, atrakcyjne, fascynujące… Tak pociągające: wszyscy, ostatecznie, włączając w to samego diabła, będą zbawieni. Co zamierzasz z tym zrobić? Chcąc, nie chcąc będą zbawieni… podcinając tak wiele żywotnych elementów Ewangelii.

Może to nazwać wielkimi błędami, lecz są takie rzeczy, które nie są takimi błędami. Nie są takie, lecz same w sobie są rzeczywiście całkiem prawdziwe, choć stają się początkiem wszystkiego, a końcem wszystkiego dla ludzi, którzy je przyjęli. Nie możesz iść dalej, ani trochę dalej. Stracili wspaniały grunt, potężny grunt pełnego Bożego celu w tym okresie działania łaski i utknęli na jakiejś rzeczy, która jest tylko częściowa, w najlepszym razie. Zostali aresztowani,… jak w przypadku judaizmu: dojść do zastoju, bądź chodzić cały czas w kółko, w kółko tej jednej rzeczy. Powinno to stanowić dla nas ostrzeżenie, ponieważ, rozumiesz, było to i jest przeciwnikiem pełni Chrystusa przez wszystkie stulecia, tego rodzaju rzecz…

Jest wielu antychrystów na tym świecie, a antychryst nie jest jakąś podrobioną, bojaźliwą kreaturą, wiesz, z ogonem i widłami. Nie, antychryst jest czymś, co zajmuje miejsce Chrystusa,… i nie jesteś w stanie przy pomocy naturalnego osądu, naturalnych sił rozróżnić między fałszywym, a prawdziwym. Wydaje się, że Chrystus i antychryst są bardzo podobni. Nie jesteś w stanie rozeznać różnicy, lecz Namaszczenie powie ci to! To namaszczenie, które przyjęliście, gdy spotkacie się z czymś fałszywym, powie ci, jeśli to Namaszczenie rzeczywiście strzeże, mówiąc: „Uważaj”, nie słowami, lecz wewnątrz. Masz takie uczucie, że coś tu jest nie całkiem jasne, nieprzezroczyste, niebezpieczne.. „Nie czuję się dobrze z tym, nie mogę ci powiedzieć dlaczego, lecz nie całkiem dobrze się z tym czuję,… tu jest coś we mnie, co mówi mi: „uważaj””. Jestem przekonany, że w takich dniach zwiedzenia i prowadzenia na manowce i wszystkich innych działań, wielką potrzebą jest nasze duchowe rozeznawanie; takie poznanie Ducha Świętego, że On jest w stanie ostrzegać nas.

T. Austin-Sparks from: The Cross of Our Lord Jesus Christ – Chapter 5

_________________________________________________________________

22 maja | 24 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.особенности продвижения сайтов недвижимость

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.