Codzienne rozważania_25.10.2013-Piasek wieczności

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Wszystko pięknie uczynił w swoim czasie, nawet wieczność włożył w ich serca; a jednak człowiek nie może pojąć dzieła, którego dokonał Bóg od początku do końca” (Koh 3:11).

Słyszałem lata temu usługujące, który opowiadał o zdarzeniu, jakie miało miejsce w szpitalnej windzie, kiedy wracał wizyty u bardzo chorego pacjenta. Pewien młody człowiek coś źle zrozumiał, gdy mówił o wieczności i, być może chcąc wyszydzić jego punkt widzenia, zapytał, gdzie jest ta wieczność. Pastor powiedział młodzieńcowi, aby położył swoją rękę na piersi i poczuł uderzenia własnego serca. „Młody człowieku, wieczność jest o jedno uderzenie serca stąd!” To może służyć za odpowiedź na pytanie gdzie jest wieczność, bądź co najmniej, jak blisko jej jesteśmy, lecz jak długo trwa wieczność?

Nasza córka była w szpitalu w stanie bliskim śmierci. Pewnego popołudnia, gdy rozmawialiśmy szeptem, powiedziała, że czuje się tak, jakby została oszukana na połowę życia. Mówiła, że jej dziadek umarł, gdy miał 74 lata, a ona ma dopiero 35.

Wieczorem, gdy wjechałem do garażu, zauważyłem, że z samochodu wysypało się trochę piasku. Wziąłem kartkę papieru i zgarnąłem go trochę, po czym siadłem w kuchni i naliczyłem 74 ziarenek. Jedne były większe inne mniejsze, lecz wszystkie niewielkie. Wsypałem te 74 ziarnka piasku do malutkiej butelki po perfumach.

Następnego dnia poszedłem do córki i postawiłem buteleczkę przy jej łóżku. Zapytała, co to jest i powiedziałem jej, że to jest jej dziadek. Poprosiłem, aby sobie wyobraziła, że cała ziemia składa się tylko z piasku. Każde ziarnko prezentuje jeden rok wieczności. Te 74 ziarnka piasku reprezentują życie dziadka. W porównaniu do całego globu piasku były niczym. To, czy życie trwa długo, czy krótko jest niczym w porównaniu do wieczności.

Liczy się to, co robimy z latami, które zostały nam dane. Możemy wyznać nasze grzechy i przyjąć Jezusa Chrystusa jako naszego osobistego Zbawiciela, bądź możemy trwać we własnej samowoli i cierpieć straszliwe konsekwencje przygotowane dla zgubionych.

Modlę się o to, aby wideo, które towarzyszy dzisiejszym rozważaniom pomogło ci we właściwym wyborze. Dzielcie się tym swobodnie z innym, dopóki jeszcze jest czas.

Film „Piaski wieczności” można obejrzeć: TUTAJ (w j.angielskim -przyp. tłum.)

Wiele błogosławieństw, Drogie Serca. Zbliżcie się dziś do Boga, zaufajcie Mu całkowicie i bądźcie błogosławieństwem!

– – – Pastor Cecil

сайт дизайн раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.