Codzienne rozważania_26. 06.2014 – wierni ojcowie

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Wszak wiecie, że każdego z was, niczym ojciec dzieci swoje, napominaliśmy i zachęcali, i zaklinali, abyście prowadzili życie godne Boga, który was powołuje do swego Królestwa i chwały” (1Tes 2:11-12).

Często mówi się nam że tylko matki są odpowiedzialne za troskę i wychowanie swoich dzieci. Nie jest to biblijne i z pewnością powoduje ogromną dziurę w podejściu do wychowania dzieci.
Ostatnio z wielką przyjemnością słuchałem młodego ojca, który opowiadał o tym, jak zajmował się swoją trzyletnią córką, która się przeziębiła i miała gorączkę. Obawiał się, że mogą z żoną nie usłyszeć, gdy będzie ich wołać ze swojej sypialni, więc wziął dywan i spał na podłodze w jej pokoju. Oby więcej ojców wychodziło poza współczesny stereotyp ojca i okazywało pobożny charakter.

Ojcowie powinni robić znacznie więcej niż tylko troszczyć się o fizyczne potrzeby swoich dzieci i rozwijać ich duchową dojrzałość. Na podstawie cytowanego dziś Słowa widzimy, że robi się to przez: „napominanie, zachęcanie i zaklinania, abyście prowadzili życie godne Boga”.
Jest to wezwanie dla mężczyzn, aby wyszli do przodu i byli przykładami duchowego przywództwa w swoich domach. Młody ojciec, o którym wspomniałem wcześniej, nie tylko stara się o fizyczny dobrobyt swej córki, lecz szkoli ją również w drogach Pańskich. Cieszy mnie to, że mogę powiedzieć, że jest to mój wnuk. Dobrze zrobione, Seth!
Niech was Bóg błogosławi, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem

Pasto Cecil

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.