Codzienne rozważania_27.06.2014 – oczy i uszy

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Mąż ten przemówił do mnie: Synu człowieczy, patrz twoimi oczami i słuchaj twoimi uszami! Zwróć uwagę na wszystko, co ci pokażę; gdyż sprowadzono cię tutaj, aby ci to pokazać. Zwiastuj domowi izraelskiemu wszystko, co widzisz!” (Ez 40:4).

Pewien mój przyjaciel polował w orzeźwiający październikowy dzień na bażanty. Szedł wzdłuż rowu melioracyjnego, przechodząc z jednego pola na drugie, gdy zauważył, że zbliżają się do niego dwaj ludzie. Gdy podeszli, zobaczył, że był to ojciec, który prowadził swego niewidomego syna.
W czasie rozmowy z tym ojcem, przyjaciel zauważył, że chłopiec nasłuchuje dźwięków jakie wydaje jego pies na polowania. Jako osoba spostrzegawcza, zapytał chłopca, czy nie chce ZOBACZYĆ jego psa. Ach! Nigdy bym o tym tak nie pomyślał, lecz chłopiec ukląkł i użył swoich wrażliwych palców, aby ZOBACZYĆ psa. To było wydarzeniem dnia dla niego. Dla mojego przyjaciela również. Oczy nie są koniecznie potrzebne do tego, aby widzieć, ani uszy, aby słyszeć. Nasz umysł potrafi korzystać z innych zmysłów, aby sobie ogarnąć otoczenie.
Pomyślałem o tym, gdy otrzymałem email od jednego z naszych subskrybentów, który podzielił się ze mną obrazem czteronożnej piękności, Godivy. Jest to suka – przewodnik, która jest oczyma swego właściciela, Billa Haddona.
Cieszy mnie to, że mam również kilku niewidomych subskrybentów Codziennych Rozważań. Wydaje się, że mają wrażliwość na sprawy Boże i są w stanie WIDZIEĆ swoim sercem i SŁYSZEĆ swoim duchem to, co Bóg ma dla nich. Niech będą błogosławieni!
Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem.

– – – Pastor Ceciпродвижением сайтов

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.