Wizja dla Izraela_27.06.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 27 czerwca 2014

Niech sprawiedliwość wystąpi jak woda z brzegów i prawość jak potok nie wysychający wyleje! – Amos 5,24

20 JUBILEUSZ WIZJI DLA IZRAELA I SKŁADU JAKUBA – Prosimy módlcie się 28 czerwca za nas. Obchodzić będziemy w Londynie 20 jubileusz w centrum Emmanuel.

POSZUKIWANIE ZAGINIONYCH NASTOLATKÓW: DZIESIĄTKI PRZEMYTNICZYCH TUNELI ODNALEZIONYCH W JUDEI I SAMARII – Podczas poszukiwań zaginionych nastolatków w Judei i Samarii izraelskie siły obrony (IDF) znalazły dziesiątki tuneli przemytniczych i skrytek terrorystów w okolicach Hebronu. Niektóre z tuneli znaleziono w domach Arabów tzw. palestyńskich – pod meblami lub z wejściem przez pralkę. Izraelska elitarna grupy „Jahalom” odkryła poza tym 20 warsztatów, w których budowane były niekonwencjonalne ładunki wybuchowe i to w domach mieszkalnych!  Podpułkownik Jogew Bar-Scheschet tak opisał przeszukanie Hamasu w ramach poszukiwań zaginionych młodzieńców: „Około 500 żołnierzy całą noc przeszukiwało 2 wsie. Zatrzymywali ludzi i konfiskowali broń. Nie mogliśmy powstrzymać tego porwania, ale pokrzyżujemy następne. Nie można powstrzymać się przed wrażeniem, że ta akcja ma wielkie narodowe znaczenie. Więcej nie dało się zrobić niż zrobiliśmy. Zatrzymaliśmy tak wielu terrorystów ile tylko się dało. Palestyńska opinia publiczna przez długi jeszcze czas nie będzie mogła spać spokojnie dotąd aż nie ustaną porwania.” Izraelski premier Benjamin Netanjahu powiedział swojemu rządowi, że IDF nadal szuka i wkrótce dostarczy światu niezbitych dowodów, że porwanie było dziełem Hamasu (Ynet, Israel Hayom). Potrzebujemy cudu, by znaleźć tych młodych ludzi. Proszę módlcie się by siły bezpieczeństwa zostały wyposażone i pokierowane ponadnaturalnie i intuicyjnie wiedziały gdzie mają szukać i gdzie są wskazówki o losie porwanych. Módlcie się by ta trójka została odnaleziona i uwolniona z rąk terrorystów. 

HUCKABEE: USA MUSI POMOC IZRAELOWI ODSZUKAĆ NASTOLATKÓW –  W poniedziałek były gubernator Arkansas, Mike Huckabee powiedział, że USA musi oświadczyć, że porwanie trzech nastolatków z Gush Etzion, jest nie do przyjęcia; muszą one także pomóc by cała trójka wróciła do domów. Dodał jeszcze: „Porwanie to jest aktem antysemickiej nienawiści. Ponieważ jeden z porwanych Naftali Fraenkel jest obywatelem USA, musi ona zabrać głos i wydać oświadczenie, że było to niedopuszczalne. Kimkolwiek byłby porywacz musi wiedzieć, że nie będziemy zwlekali z reakcją, gdyby porwanym coś się stało.” Były gubernator dalej powiedział: „By pomóc w poszukiwaniach USA powinny udostępnić Izraelowi informacje wywiadowcze, a kiedy odnalezieni zostaną młodzi powinny zostać podjęte kroki prawne w pełnym zakresie, by porywacze byli osądzeni w pełnej mierze. Myślę, że większość Amerykanów zgodzi się z tym. Czy ktokolwiek na ziemi może usprawiedliwić porwanie tej trójki? Kto chciałby świętować to porwanie?” (Jerusalem Post). Odpowiedź:  Jak najbardziej są tacy. Amin Maqboul członek rady rewolucyjnej Fatahu powiedział w sobotę, że przeważająca liczba Arabów popiera porwania Izraelczyków. Wielu Arabów tzw. palestyńskich organizowały zabawy i spotkania; rozdawali też słodycze na ulicach. W poniedziałek polityczny przywódca Fatahu, Khalid Meschal, powiedział, że nie może ani zaprzeczyć, ani potwierdzić porwania, ale gratuluje porywaczom i błogosławi ich.

TERRORYSTA HAMASU ZATRZYMANY W PASCHĘ Z ZARZUTEM ZAMORDOWANIA IZRAELCZYKA – Jeden członek Hamasu został zwolniony w ramach wymiany bandytów za Gilada Shalitza w 2011 roku; obecnie został właśnie zatrzymany, ponieważ w przeddzień paschy zastrzelił Izraelczyka Barucha Mizracha w pobliżu Hebronu, tak poinformował rzecznik Shin Bet. Rząd zatwierdził decyzję zburzenia domu terrorysty. Jego syn też został zatrzymany. Obaj otrzymali zarzuty prokuratorskie w poniedziałek. Premier Benjamin Netanjahu pochwalił tajne służby za to, że mordercę znaleźli szybko. Ziad Awad i jego syn Izz Hassan Ziad Awad zostali aresztowani z zarzutem zamordowania 14 kwietnia 47-letniego ojca pięcioosobowej rodziny. Starszego bandytę oskarżono o morderstwo, a jego synowi współsprawstwo w planowaniu i trasę ucieczki. Shin Bet stwierdziła, że morderstwo miało motywy religijne. Ojciec powiedział synowi, że każdy według islamu, kto zabije Żyda pójdzie do nieba. Awad został zwolniony w 2011 roku, jeszcze przed odsiadką całego wyroku, w ramach wymiany arabskich bandytów za porwanego Shalita. Zostało wtedy zwolnionych ponad 1000 Arabów palestyńskich by uzyskać zwolnienie porwanego w 2006 roku izraelskiego żołnierza Shalita. Był on cztery lata przetrzymywany w Gazie jako więzień. Dziesiątki kolejnych ludzi Hamasu zostało zatrzymanych w Judei i Samarii podczas poszukiwania porwanych 12 czerwca trzech nastolatków  (Times of Israel).

ŻADNYCH WIĘCEJ TARGÓW O WYPUSZCZANIE Z WIĘZIEŃ ARABSKICH TERRORYSTÓW – Szef partii Żydowski Dom Naftali Bennett powiedział: „Zatrzymanie Ziada Awada za zamordowanie w kwietniu Barucha Mizracha, ojca piątki dzieci pokazało, że dalsze zwalnianie więźniów jest nie do utrzymania. Teraz wyszło na jaw, że morderca Barucha wyszedł z więzienia w zamian za wypuszczenie Shalita.” Dalej w wyjaśnieniu minister gospodarki mówił: „Kiedy rząd izraelski wypuszcza terrorystów, zatwierdza losy całych rodzin – nie znamy tylko jeszcze nazwisk przyszłych ofiar. Po 30 latach stało się jasne, że Izrael w ogóle nie powinien zwalniać terrorystów, pod żadnymi warunkami”  (Times of Israel).

EKSPLOZJA POD SYRYJSKĄ GRANICĄ: IZRAELSKI NASTOLATEK ZABITY, TRZECH RANNYCH – Jeden nastolatek został w niedzielę zabity podczas eksplozji w pobliżu płotu granicznego wzdłuż granicy z Syrią na Wzgórzach Golan, trzech robotników pracujących dla ministerstwa obrony zostało rannych, jeden z nich ciężko. Izraelskie lotnictwo w odpowiedzi na ostrzelanie terenu Izraela zbombardowało dziewięć celów militarnych w Syrii (Haaretz). Proszę módlcie się dalej za bezpieczeństwo izraelskich granic i mieszkańców w gminach na północy i południu Izraela.

RAPORT: USA I WLK. BRYTANIA JUŻ OD MIESIĘCY WIEDZIAŁO O PRZEJĘCIU PRZEZ ISIS – Świat został w tym miesiącu przerażony przez przejęcie Iraku przez bojówki ISIS (Islamskie Państo Iraku i Levantu [od wczoraj: Państwo Islamu – przyp. tłum.]. Wiele ważnych miast na północnym zachodzie wpadło w ich ręce; mieszkają tam głównie sunnici. Wielu Irakijczyków uciekło; czołowi politycy z Zachodu są przerażeni.  Kurdyjski wywiad od miesięcy jednak donosił o tym, że od stycznia istnieje strategiczny sojusz grup islamistycznych, które chciały podbić Mosul i inne miasta z pomocą ISIS. Zachód mimo posiadania szczegółowych informacji nie uczyniły nic dla Iraku (Israel National News). „Czym ząb zepsuty i noga chwiejna, tym jest w dniu klęski nadzieja w niewiernym“ – Przyp. 25,19.

MY, ZESPÓŁ WDI CHCEMY WAM POKAZAĆ, jak są wykorzystane Wasze darowizny by pomóc potrzebującym w całym Izraelu. Angielski raport znajdziecie tutaj: http://visionforisrael.com/report003.html. Pooglądajcie zdjęcia, poczytajcie relacje, popatrzcie na ucieszonych ludzi. Bez waszych datków byłoby to niemożliwe. Oprócz wielu potrzeb, którym staramy się sprostać, przed kilkoma dniami otrzymaliśmy dar ze szpitala Herzoga w Jerozolimie. WdI zamówiła także specjalny fotel na kółkach zmontowany w szpitalu dla jednej dziewczynki. W przeszłości WdI już trzy razy zamawiała wózki dla dzieci. Każdy fotel kosztuje około 3.700 €. W tym miesiącu wolontariusze ratownicy i lekarze ucieszyli się z wielkiej przesyłki wyposażenia ratowniczego od WdI.  Proszę módlcie się nadal i pomagajcie nam byśmy mogli pomóc ofiarom terroru i innym potrzebującym w Izraelu. Radujemy się z Waszej ofiarności. 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

сайт

One comment

 1. Kiedy czytam te artykuły, jest waidome, że trzej izraelscy chłopcy nie żyją.
  Zostali odnalezieni. Potwierdzają się największe obaw , że cała arabska ludność Bliskiego Wschodu, jak hieny oczekuje kolejnych ofiar .
  Prowadzone z Palestyńczykami rozmowy pokojowe, dają szanse tym islamskim terrorystom działać wskutek uśpionej czujności władz Izraela mających nadzieję na pokój.
  Palestyńczycy to zgraja terrorystów, a więc szatańskie narzędzia mające na celu wyniszczenie Izraela.
  Wszelkie pertraktacje, a potem zwalnianie terrorystów jest jednoznaczne z uzbrajanienm bandytów .
  Niestety mają na to wpływ także naciski ze strony USA i innych państw Zachodu.
  Dziwny to sprzymierzeniec Izraela zachęcający do dialogu z mordercami, gdy sam deklaruje, że: „nie negocjujemy z terrorystami ”
  Obłua to, czy krótkowzroczność????
  W takie sytuacji tylko Bóg może ochronić „Naród Wybrany” przed zagładą.
  BOŻE BŁOGOSŁAW IZRAELA !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.