Codzienne rozważania_29.09.2013 – Słodki pokój

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

z 4 września 2013

Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka” (J 14:27).

Miałem 9 lat, gdy skończyła się II Wojna Światowa, Przypominam sobie, jak radosne były obchody jej zakończenia, pamiętam ludzi wybiegających na ulice z okrzykami „POKÓJ!” Straszliwe doświadczenia skończyły się i już nie musieliśmy dłużej żyć w strachu.

Ten pokój nie trwał długo. Dla Izraela, którego lud był tak straszliwie uciskany przez Nazistów, ciemiężenie trwało nadal. Brytyjczycy zostawili ich na lodzie, otoczyły ich wygłodniałe wilki, gotowe pochłonąć cały kraj. Tylko dzięki boskiej interwencji Wszechmocnego Boga byli w stanie ogłosić niezależność i stać się krajem. POKÓJ POŚRÓD BURZY!

Prawdziwy pokój wymaga zapłacenia ceny. Tą ceną jest wiara w Boga i zwrócenie się z naszymi słabościami do Jego potężnej mocy. Widziałem takie zdjęcie latarni, w którą uderza ogromna fala. Fala uderzała z jednej strony, podczas gdy latarnik stał bezpiecznie w drzwiach po drugiej stronie.

Może w tej chwili w twoim życiu szaleje ogromna burza. Może to być taka burza, o której wie tylko Pan i ty. Zapewniam ciebie, że gdy ukryjesz się w Nim, On będzie twoim schronieniem i da ci słodki pokój. Pan nigdy nie obiecywał, że wyciągnie nas z życiowych burz, lecz zawsze jest z nami w tych burzach.

Wiele błogosławieństw, Drogie Serca. Zbliżcie się dziś do Boga, zaufajcie Mu całkowicie i bądźcie błogosławieństwem!

– – – Pastor Cecil

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.