Codzienne rozważania_28.09.2013 Chwal deficyt

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

(Z 05.09.2013)

Czemu rozpaczasz, duszo moja, I czemu drżysz we mnie? Ufaj Bogu, gdyż jeszcze sławić go będę: On jest zbawieniem moim i Bogiem moim!” (Ps 43:5).

Czy zdarzyło ci się kiedyś otrzymać notę od jednego z tych przyjaznych pracowników twojego banku, informującego cię, że masz deficyt na koncie i musisz natychmiast zadziałać, bo w przeciwnym wypadku zostaną podjęte ostre środki?

Łatwo dajemy się przygnieść przez okoliczności. Skutek tego jest taki, że poświęcamy zbyt wiele czasu na nurzanie się w użalaniu się nad sobą i narzekaniu na to, że życie jest tak ciężkie, że trudno je znieść.

Gdy czytam ten fragment Pisma, wyobrażam sobie grupę sportowców przygotowujących się do startu. Każdy z nich zatrzymuje się, widać nawet jak ruszają ustami i mówią do siebie, że dadzą radę. Muszą dać z siebie to, co najlepsze, ale mogą to zrobić.

Czasami sami potrzebujemy rozmowy podnoszącej na duchu. Innym może się wydawać, że mówimy do siebie samych i faktycznie wydaje mi się, że tak jest. Niemniej, jak widzimy w tym fragmencie z Psalmu 43, przedstawiony jest tu psalmista, który mówi sam do siebie. Znalazł się w ucisku, ugrzązł w błocie wątpliwości, że tak powiem. Usiłuje wstrząsnąć ramionami i podnieść się na duchu. Udziela zarówno sobie jak i nam odpowiedzi: „Lecz Dawid zachęcił się i umocnił w Panu, swoim Bogu” (1Sam 30:6). W taki właśnie sposób, drogie serca, CHWALIMY DEFICYT.

Wiele błogosławieństw, Drogie Serca. Zbliżcie się dziś do Boga, zaufajcie Mu całkowicie i bądźcie błogosławieństwem!

– – – Pastor Cecil

aracer.mobi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.