Codzienne rozważania_30.01.2014 – Rak grzechu

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Baczcie, bracia, żeby nie było czasem w kimś z was złego, niewierzącego serca, które by odpadło od Boga żywego, (13) ale napominajcie jedni drugich każdego dnia, dopóki trwa to, co się nazywa „dzisiaj”, aby nikt z was nie popadł w zatwardziałość przez oszustwo grzechu” (Hbr 3:12-11).

Jednym z wyrazów, który wzbudza największy strach jest: rak. Wielu z nas straciło bliskich z powodu tej choroby, a choć zrobiono ogromne postępy w leczeniu go, ciągle jest naszym wrogiem.

Jedna z członkiń naszej kościelnej rodziny przewodzi grupie Relay for Life („Marsz dla życia” – imprezy organizowane w celu zbierania funduszy na walkę z rakiem). Oto, co mówi: „Przez ostatnie 2 lata mamy tylko 10 członków a pierwszego roku zebraliśmy 4 670$. W drugim roku – 7 387$, co daje razem 12 057$! Udało nam się zgromadzić tyle pieniędzy, aby pomóc zniszczyć TEGO POTWORA ZWANEGO RAKIEM”. W zeszłym rak zabrał jej bratową, co motywuje ją dalej do walki.

Mamy przyjaciół lub członków rodziny, których życie zostało dotknięte przez tą wstrętną chorobę, lecz jest jeszcze większe schorzenie, który dotyka całą ludzką rasę – GRZECH! Wszyscy rodzimy się z nim, a pozostawiony bez leczenia, zawsze jest śmiertelny!

Jedynym lekarstwem na grzech jest zbawienie. Nie można go otrzymać za to, że się jest dobrym, chodzi do kościoła czy daje pieniądze na ofiarę. O ile mogą to być dobre rzeczy, nie leczą grzechu. Zbawienie znajduje się JEDYNIE w krwi Chrystusa. On zapłacił na krzyżu cenę za nasze odkupienie. Jeśli nigdy tego wcześniej nie robiłeś, wyznaj, proszę, że jesteś grzesznikiem, przyjmij Go jako twojego osobistego Zbawiciela. To leczenie jest w 100% skuteczne!

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy błogosławicie innych słowem i czynem!

– – – Pastor Cecil

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.