Codzienne rozważania_05.07.2012

Wierzę, pomóż mojemu niedowiarstwu” (Mk 9:24).

Oto jest coś, nad czym, ty i ja, musimy się głębiej zastanowić. Nieustannie jestem osobiście doprowadzany do tego, że jeszcze nie nauczyłem się dokładnie wierzyć, w to w co wierzę! Wierzę w skończone dzieło Chrystusa, a jednak czasami tak bardzo pogardzam sobą, jak tylko człowiek może. Często z powodu tego niegodziwego myślenia o sobie, kim jestem,  docieram do granicy rezygnacji. Jeśli istnieje na tym świecie cokolwiek co mogłoby mnie zmusić do rezygnacji z chrześcijańskiej służby to jestem tym ja sam. Rozumiesz mnie? Ach, jakże jesteśmy zniechęcani tym, co znajdujemy w sobie i dlatego nie wierzymy w to, w co wierzymy. Wierzymy w skończone dzieło Chrystusa, i w to, że Bóg całe to skończone dzieło składa na nasze konto. Bóg nie widzi nas w nas samych – On widzi nas w Chrystusie. On nie widzi nas, On widzi Chrystusa w nas. Nie wierzymy w to! Gdybyśmy rzeczywiście wierzyli, bylibyśmy uwolnieni od siebie i bylibyśmy rzeczywiście zwycięskimi chrześcijanami.

Oczywiście, nie znaczy to, że możemy się jakkolwiek zachowywać. Możemy mówić i zachowywać się źle, lecz dla każdego chrześcijanina jest ucieczka – tron łaski. Nie musi być tworzony, on już jest wraz z drogocenną Krwią. Nie musi być rozlewana, jest rozlana. Jest pewien Arcykapłan, który wstawia się za nami. Jest tam wszystko, czego potrzebujemy. To dzieło jest skończone, wykonane. Ach, mym chrześcijanie, musimy uwierzyć w nasze wierzenia! Musimy uchwycić się mocno oburącz tych rzeczy, które są z wiary w Chrystusa.

T. Austin-Sparks from: The On-High Calling – Chapter 5 

_________________________________________________________________

4 lipca | 6 lipca

 Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

сайт

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *