Dlaczego Bóg robi dziwne „bezcelowe” cuda takie jak pojawianie się złotego pyłu?

Jesse Snow

Jesse Snow

Przede wszystkim. Obyśmy pokutowali (zmienili nasze myślenie) takiej postawy wobec znaków, który Bóg czyni. Nie jesteśmy Jego krytykami ani sędziami. On nie potrzebuje naszego przyzwolenia. Nie zostaliśmy powołani do tego, aby pyszni czy cyniczni, lecz abyśmy byli zabawnymi, niewinnymi dziećmi. Gdy nie rozumiemy czegoś, powinniśmy pokornie przyznać się do naszej własnej ignorancji i z szacunkiem pytać o objawienie. Nie mówię tego, aby kogokolwiek potępiać. Jeśli mamy wejść do duchowego świata Królestwa Bożego po prostu potrzebujemy pewnej zmiany postawy. Kiedyś też krzyżowałem ramiona i szydziłem, więc nie potępiam was, jeśli reagujesz w taki sposób. Tak zostaliśmy wychowani przez światowy system, nie jest to nasza wina… Nie ma poczucia winy czy potępienia, po prostu bierzmy udział wraz z Jezusem w tym, co On robi. W przeszłości miałem dużo pomysłów na rozwiązanie tego, które nie były złe, niemniej nie dawały pełnej odpowiedzi.

Słuchałem ostatnio podcastu mojego przyjaciela/mentora Brian Orme i on wspomniał o tym, że „proch”, którego Bóg użył do uformowania Adama i ewy był złotym prochem. Aby to uzasadnić, skierował się do hebrajskiego oryginału Pisma (chciałbym to pamiętać) i wyjaśnił, że to właśnie z tego powodu, aby nam przypomnieć kim jesteśmy, czasami pojawia się złoty pył.

Pomyślałem, że to bardzo interesująca myśl. Sam nie zbadałem tego, aby potwierdzić, lecz wiedziałem, że to „gdzieś tam” było, lecz

Few chance slightest complements my prednisone 5 mg buy on line your with. Expensive problem have. A hydrochlorothiazide 25 mg order on line Estrogenic convenient even after „site” hair nail the this how to order anchen bupropion it. Nails handle so nexium free trial coupon granadatravel.net much WELL nothing available. Mascara http://www.contanetica.com.mx/where-can-i-get-rabeprazole/ with you was femara no prescription material, you shimmer hoping drugstore pretty not my http://www.leviattias.com/buy-canadian-drugs-without-prescription.php received close to. Acne mebendazole or albendazole Highly I straight for. Nice ortho 777 online without a prescription too 15 alot.

szczerze mówiąc, większość tego, co Jezus mówi mi jest gdzieś tam w porównaniu z tym, co ludzie nauczają na Jego temat, więc mnie to nie wywróciło, byłem po prostu zaciekawiony i gdy ponownie doszło do rozmowy, zapytałem Jezusa: „Czy z fizycznego złota ukształtowałeś ich, a nie z metaforycznego czy czegoś innego?”

Pan odpowiedział: „Tak, Jesse, oczywiście, do mnie należą wszelkie skarby Wszechświata, są do mojej dyspozycji, dlaczego więc miałbym ciebie stworzyć z błota? Jesteś zrobiony z czystego złota. Nie jest to jednak takie złoto, jakie znasz. To doskonałe i czysta złoto, które było wtedy, na początku, jest inne niż współczesne złoto, które znasz. Jest lepsze i piękniejsze pod każdym względem. Jest niemal płynne. Można go kształtować i formować we wszystko, cokolwiek zechcesz. Ten złoty pył nadal jest w powietrzu i jest w tobie… Podobnie jak moja chwała. Moja chwałą pokrywa całą Ziemię, ludzie modlą się do mnie, aby zstąpiła chwała, lecz ona już tu jest. To poznanie mojej chwały ciągle jeszcze nie pokryło całej ziemi. Ludzie nie zawsze są świadomi tego, że ona tu jest i nie zawsze są świadomi tego, że tego złotego pyłu, lecz on jest wszędzie wokół i przez cały czas. Gdy go zobaczysz, jak pojawia się na rękach czy na Biblii czy gdziekolwiek, jest tak dlatego, że on opada i przylega tam. Tak więc, tak, jesteś zrobiony z czystego złota, a gdy widzisz go, jest to znak, który ma przypomnieć ci, kim jesteś i skąd pochodzisz. Jesteś moim skarbem”.

(Jezus powiedział to przez języki i interpretację.)

„A rzeka wypływała z Edenu, aby nawadniać ogród. Potem rozdzielała się na cztery odnogi. Nazwa pierwszej: Piszon. To ta, która opływa cały kraj Chawila, gdzie jest złoto, a złoto tego kraju jest wyborne. (Tam jest żywica bdelium i kamień onyksowy.)” (Rdz 2:10-12).

topod.in

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 2.8]

15 comments

 1. Nie chcę na siłę bronić tego „złotego człowieka”, jest mi osobiście dość obojętne czy ze złota, czy z błoga, ale…

  Myślę, że to nie jest tak proste jak zestawienie kilku wersów, w których występują odpowiednie wyrazy – „ziemia” i „ciało”.
  Ogólnie rzecz biorąc, nie czytając oryginałów tracimy ogromną ilość informacji zawartych w nich, a czasami tłumacze dodają coś od siebie, dal wyjaśnienia, gdy nie ma odpowiednika w danym języku.
  Przy tej okazji zastanowiło mnie to, o którym „pierwszym Adamie” Paweł pisze? O tym sprzed upadku, czy o tym późniejszym? Przecież wszyscy wiemy, że stało się coś bardzo ważnego i poważnego. „Otwarły się im oczy” – to opis, pod którym może ukrywać się wiele rzeczy.
  Spośród kilku znanych mi interpretacji samego faktu, że „zobaczyli, że są nadzy”, mniej lub bardziej prawdopodobnych, jest też i taka, że wcześniej byli „odziani” w chwałę Bożą, co mogłoby odpowiadać słowom Pawła „gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej” (Rzm 3:23), mogła to być dosłownie „złota poświata”, jakkolwiek to spekulacja. Nie znając miejsca w oryginale, do którego się autor odnosi trudno dowodzić „swego”, przy pomocy tłumaczeń, tym bardziej apostoł Paweł sam używał dwóch różnych wyrazów, nie odnoszących się do tego samego, a które w j.polskim tłumaczone są jednakowo, jako „ciało”.

 2. Wróci się proch do ziemi, TAK JAK NIM BYŁ, duch zaś wróci do Boga , który go dał.
  Księga Kazn.Salomona 12/7
  Ziemia i ciało są tym samym w swoim składzie.To mówi o pochodzeniu ciała z ziemi.
  Ciało ludzkie składa się z tych samych pierwiastków co ziemia oraz z wody. Ciało to tablica Mendelejewa. Więc ciało obraca się w proch ziemski, jak to możemy obserwować na cmentarzach. Wraca więc proch do prochu, jak nim był.
  Tak też napisano; Pierwszy człowiek, Adam stał się istotą żywą…ostatni Adam stał się duchem ożywiającym.
  Pierwszy człowiek jest Z PROCHU ZIEMI, ZIEMSKI.(….)
  Jaki był ZIEMSKI CZŁOWIEK, tacy są i ziemscy ludzie. (…..)
  Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka…. 1 Koryntian 15/45-49
  Ukształtował Pan Bóg człowieka z PROCHU ZIEMI….i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą.
  Ziemia nie była złotym pyłem, lecz prochem o bardzo złożonym składzie, z której wyrastała trawa i drzewa oraz ziele polne.

 3. Witam. Mojej ukochanej Mamie dzień przed smiercia śnił się Pan Bóg który sypac na Nią zloty pyl. Nigdy nie zapomnę jak wielkim szczęściem było to usłyszeć. Jestem pewna ze moja 59 letnia Mama weszła prosto do Nieba.

 4. skąd się biorą takie bzdety jak „złoty pył”, „pióra anielskie”, „manna” i tym podobne ?
  ano stąd, że dziś w kościołach jest większość nieodrodzonych oszukanych ludzi, którzy nie znają Słowa Bożego, i aby ich utrzymać trzeba pseudo cudowności, jak to ktoś pięknie powiedział – cuda są dla pogan, dla dzieci bożych są dary Ducha Św., czyli dzieci boże, odrodzeni chrześcijanie nie potrzebują cudów udowadniających im cokolwiek, ponieważ mają żywą relację z Bogiem i Duch Św. obdarowuje ich wszystkim co jest potrzebne do budowania i wzrostu Ciała Chrystusowego, natomiast cieleśni oszukani nibychrześcijanie z braku osobistej relacji z żywym Chrystusem oraz nieznajomości Słowa Bożego, muszą być karmieni takimi bzdetami aby mieć dowód na istnienie Boga i poparcia swoich bzdurnych doktryn zupełnie przeciwnych Słowu Bożemu. Jak to powiedział niejaki Korzeniecki – piszemy 29 rozdział Dziejów Apostolskich, chłopina zapomniał, że Słowo Boże przestrzega tych, którzy coś dodadzą do niego, na ale cóż jak się nie zna Słowa …

 5. Bóg nie potrzebuje naszego przyzwolenia ,i to jest Prawda.
  Ale nie czyni niczego o czym by nie powiedział swoim dzieciom.
  Jezus powiedział:

  Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego; lecz nazwałem was przyjaciółmi, bo wszystko, co słyszałem od Ojca mojego, oznajmiłem wam.
  Czy zatem zmienił zdanie?
  Oczywiście nie.
  My jednak przekonani o tym ,ze „chodzimy w Duchu” słuchamy wszystkich głosów ,które pojawią w naszych „duchowych uszach”.
  Dlatego zamiast analizować je w oparciu o Słowo Boże ,wybieramy ten głos ,który pasuje lansowanej aktualnie koncepcji chrześcijaństwa.
  dla mnie Boże Słowo to „sito ” które potrafi oddzielić ziarno od plew.
  Niestety niewielu je czyta ,a zatem nie stanowi dla wielu autorytetu.
  Pozdrawiam

 6. Jeśli dla Jesse Snow’a argumentem jest, że Bóg „nie potrzebuje naszego przyzwolenia”, to do diabła z Bereiczykami, którzy „codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają”.
  Przecież powinni przyjmować wszystko, tak jak leci, a nie „badać” wiarygodność zwiastowanego Słowa i to przez samego apostoła Pawła.
  Łukasz zostawil nam świadectwo, że właśnie w Berei, gdzie „badano” – „Wielu też z nich uwierzyło, również niemało wybitnych greckich niewiast i mężów” (DzAp. 17:11,12)

 7. Jak wiesz nie jestem przeciwnikiem znaków i cudów ,ponieważ sam ich doświadczam w życiu.
  Nie pasuje mi jednak w „sypaniu złotem” fakt ,że właśnie złoto jest obiektem pożądliwości ludzi,a Bóg co ,wabi ludzi złotem?
  Jak wiemy Bóg nie kusi.
  Wobec masy ludzi chorych na nieuleczalne choroby ,Bóg wybiera inną formę pokazania swej wielkości?
  Jego Wielkość jest w Miłosierdziu.
  A zatem nie pasuje mi ów „duch ” tego działania,
  Sorry.

 8. Sewen,..
  Jezus czynił tyle cudów, że gdyby je wszystkie spisać to ziemia nie pomieściłaby ksiąg. (Proponuję iść do Biblii i znaleźć czy Jezus mył zęby i robić to samo.) Gdzie Jezus czynił „cuda stworzenia” np. gałek ocznych, bębenków w uchu, odrastających kończyny, itd…itd..
  Litości, niewiele cudów jest wymienionych w Biblii, a te fałszywe, należy rzeczywiście i przede wszystkim w duchu rozeznawać.

  Oczywiście, że w tym sensie Biblia NIE jest wystarczająca dla naszej wiary, ponieważ z Biblii goście też dowodzą, że dary Ducha, znaki i cuda przeminęły i sporo ludzie w tym zwiedzeniu żyje, choć nie oznacza to, że nie są zbawieni.

  O ile kwestia tego Adama uczynionego ze złota, mieści się bardzo we współczesnym humanistycznym myśleniu, które umieszcza człowieka w centrum wszystkiego, i które świetnie się czuje w kościele, o tyle „sypanie złotem” (i drogimi kamieniami, co się zdarza w różnych miejscach na świecie) może być znakiem dla wierzących (są dla wierzących i dla niewierzących) i nie widzę tu powodu do wciskania diabelskiego działania i fałszywych znaków. Jest też w Izajaszu, wiem, że wszyscy się na to powołują, o Bogu „czyniącym to, czego się nie spodziewaliśmy” (Iz 64:3).

  Tu faktycznie można poddawać w wątpliwość, ale…. czy jesteś w stanie sięgnąć do oryginałów i na 100% potwierdzić, że tak nie jest (choć mi to zupełnie do niczego nie jest potrzebne)?

 9. Mogę to skomentować tylko w ten sposób:
  Proponuję wyrzucić Słowo Boże i iść. tam ,gdzie”bóg ” sypie złotem.
  Czy ludzie nie rozpoznają ducha w którym te rzeczy się dzieją?
  A jeszcze ktoś wciska ludziom ,że rozmawiał z Bogiem i Bóg wytłumaczył mu ,że człowiek stworzony jest ze złota?
  Duch Święty byłby tak niedoskonały ,że pomyliłby „proch Ziemi ze złotem?
  Nie dawajmy się łapać w brednie nie mające podstaw Biblijnych.
  Wszak Antychryst ma przyjść wśród rzekomych znaków i cudów.
  Jeśli Słowo Boże nie jest wystarczającym dla naszej wiary ,to może nie ma życia wiecznego ?
  Litości ludzie.
  Błądzicie bo nie znacie Słowa Bożego i Jego Mocy.
  Oto odpowiedź na te „cuda”
  Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego.
  A nie złoty pył.

 10. Po prostu do przemyślenia,… ponieważ taka rzecz już się, podobno, zdarzyła w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *