Joel News International_545

W TYM WYDANIU (lipiec 2006):

1. Wielkie spotkanie modlitewne na pustyni w płd. Afryce

2. Sieć modlitewna łączy Afrykę i płd.wsch. Azję

3. Liderzy kościołów denominacyjnych zamieniają kościoły w ruch

4.
Internetowa ewangelizacja: Googling the Gospel (Googl’owanie
Ewangelii)

1. Wielkie spotkanie modlitewne na pustyni w płd. Afryce

Poprzedniego miesiąca około 5.000 wierzących z ponad 20 krajów Środkowego Wschodu zebrało się w ogromnym namiocie na pustyni, aby modlić się przez kilka dni. Dzięki bezpośredniemu połączeniu internetowemu łączność z nimi miało co najmniej 45.000 wierzących z całego tego obszaru. International Prayer Council (IPC) przekazuje, że w organizacja pn.: „Środkowowschodnia Sieć Modlitwy” (Middle East Prayer Network), gospodarz tego spotkania, nabiera wielkiego rozpędu. 

„Modliliśmy się w tym samym miejscu, gdzie Ojcowie Pustyni mieszkali i modlili się w IV i V wieku – mówi jeden z liderów IPC – Prosiliśmy Pana, aby przyniósł uzdrowienie i pojednanie w tym pełnym konfliktów regionie; nie tylko w sprawie irackiego i arabsko izraelskiego, lecz również dla Darfur w zachodnim Sudanie oraz w płn. Ugandzie walczącej z buntownikami LRA (Lord’s Resistance Army – jedno z ugrupowań militarnych prowadzących wojnę domową w Ugandzie, prawdopodobnie wspierane przez Sudan – przyp.tłum). Był to bardzo żywy i wspaniały czas, pełna pasji modlitwa, śpiew i wiele entuzjastycznego uwielbienia, pomimo gorąca. Byliśmy wzruszeni patrząc jak rozwija się w tym regionie tak silny ruch modlitwy. W kraju goszczącym to wydarzenie zjednoczyło ono 17 denominacji, włączając w to katolików i ortodoksów! Bardzo zachęcająca była informacja, że organizacja Global Day of Prayer pomogła przyspieszyć i rozwinąć ten proces”. 

Źródło:
www.ipcprayer.org
oraz
www.globaldayofprayer.com

2. Sieć modlitewna łączy Afrykę i płd.wsch. Azję 

International Prayer Council (Międzynarodowa Rada Modlitwy), światowe partnerstwo w modlitwie i przemianie, przekazuje informacje o tym, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy narodowa sieć modlitwy zaczęła działalność w Somalii, Lesoto i Malawi. Te sieci jednoczą w systematycznej modlitwie przywódców z różnych regionów i denominacji, którzy walczą o Boże dzieło ku przemianie ich krajów. W Lesoto, górskim królestwie otoczonym zewsząd przez Południową Afrykę ta inicjatywa został rozpoczęty oficjalnym śniadaniem modlitewnym z politycznymi przywódcami. Wszyscy otrzymali Biblie z tekstem z Ps. 33:12: „Błogosławiony jest naród, którego Bogiem jest Pan”. 

Liderzy modlitwy z dwunastu krajów płd.wsch. Azji spotkali się wcześniej tego roku. „Nawet w zamkniętych krajach takich jak Laos, Wietnam i Myanmar (Birma) ruch modlitwy rozrasta się wspaniale i w wielu w tych krajach zaczęły zawiązywać się sieci modlitwy”. 150-200 wstawienników i liderów modlitwy z Pakistanu wzięło udział w ostatniej inicjatywie modlitewnej w Lahore (Pakistan)

Źródło: www.ipcprayer.org

3. Liderzy kościołów denominacyjnych zamieniają kościoły w ruch

Coraz więcej denominacyjnych przywódców w Afryce zamienia swoje denominacje i kościoły w ruchy zakładania kościołów, przekazuje afrykański koordynator DAWN, Danie Vermeulen. Apostolska Misja Wiary w Lesoto, denominacja, która rozpoczęła swoją działalność w 1908 roku dzięki kanadyjskiemu misjonarzowi John G. Lake’owi, postanowiła podwoić ilość swoich kościołów (35) w ciągu następnych 2 lat. Na 20 studentów ich biblijnej szkoły został nałożony obowiązek założenia jednego kościoła przed jej skończeniem. Zakładanie kościołów jest również obowiązkowym przedmiotem. 

W  Benin afrykański oddział DAWN wyszkolił 50 specjalistów szkolących w zakładaniu kościołów. Ci mężczyźni zostali bardzo starannie wybrani przez swoje kościoły i oddzieleni do tego dzieła w swoich denominacjach. Ich osobistym celem w 2004 roku było, aby każdy z nich przygotował do zakładania kościołów 10 ludzi, a do końca 2005 udało im się przeszkolić już 800, dzięki czemu założono 156 grup startowych, a co tydzień docierają wieści o nowych. 

W Malawi, znanej jako „gorące serce Afryki”, kraju który był świadkiem agresywnej ekspansji meczetów fundowanych przez Libię, kościół również dokonuje postępów. 

Biskup Harry Dwart Kaitano, który kieruje denominacją ponad 500 kościołów, składającą się z około 300.000 członków, sam przystąpił do takiego kursu. Na zakończenie szkoły powiedział, że już nie może się doczekać chwili, gdy zgromadzi wszystkich swoich pastorów razem i wyszkoli ich w tej dziedzinie. W ciągu ostatnich 6 miesięcy przekazał swoją wiedzę ponad 200 ludziom, a to spowodowało, że założono ponad 100 kościołów.

Źródło: www.dawnafrica.co.za

4. Internetowa ewangelizacja: Googling the Gospel

Codziennie setki ludzi odnajduje Jezusa przez internetowe strony ewangelizacyjne. Strona jest tylko środkiem, przez który można dotrzeć do każdej możliwej grupy ludzi na bazie przynależności etnicznej, kulturowej, lokalizacji geograficznej, zainteresowań i potrzeb w dowolnym miejscu na świecie. Dla ludzi szukających Boga strony internetowe są często jednym z elementów łańcucha informacji i relacji. Campus Crusade for Christ, służba, która sporo działa z ewangelizacyjnymi stronami, podaje, że kluczowym elementem w duchowej drodze każdego były relacje nawiązane przez korespondencję e-mailową. Strony były tylko punktem startowym. Skuteczna ewangelizacja przez internet często potrzebuje emailowych mentorów. 

Aby pomóc chrześcijanom odkryć potencjał internetu i zmobilizować kościół do wykorzystania cyfrowego świata „The Internet Evangelism Coalition” (IEC) wzywa do Dnia Internetowej Ewangelizacji wyznaczonego na 7 Maja 2006 roku. Została założona specjalna strona ze świadectwami i materiałami źródłowymi. IEC ma patronat nad grupą chrześcijańskich organizacji, które maja wspólną wizję ewangelizacji on-line. 

Źródło:
http://ied.gospelcom.net

Joel News jest międzynarodowym e-magazynem przekazującym informacje i artykuły na temat modlitwy, przebudzenia i wzrostu kościoła. Jest skierowany do przywódców, wstawienników, zakładających kościoły i innych chrześcijan, którzy niosą w sobie wizję rozszerzania królestwa Bożego we wszystkich dziedzinach życia. Relacje mają na celu zachętę, wyzwanie i informowanie. Ostra selekcja wyłącznie najbardziej odpowiednich informacji z ponad setki dostępnych źródeł z sześciu kontynentów powoduje, że Joel News służy wielką pomocą oraz oszczędza czas chrześcijanom będącym na służbie.

Joel
News jest publikowane raz na tydzień i jest zaopatrywany przez wpłaty z rocznej subskrypcji. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie:
http://www.joelnews.org/donation.htm.

Joel News współpracuje z wieloma międzynarodowymi sieciami i służbami związanymi z modlitwą, przebudzeniem i światowymi misjami.  Sprawozdania mogą być wysyłane (lecz nie regularne listy) mogą być przekazywane do naszego zespołu wydawniczego na info@joelnews.org.
Jeśli ta edycja została do ciebie przekazana to możesz zamówić sobie 2 miesięczną, bezpłatną subskrypcję na

http://www.joelnews.org/subscribe.htm.

aracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.