Joel News International

W TYM WYDANIU

100 lat po Azusa Street: dokąd idziemy?

Dokładnie 100 lat temu w kwietniu 1906 roku, Duch Święty spoczął na grupie pospólstwa składającej się z czarnych, białych i hiszpańskich chrześcijan, którzy zebrali się w zaniedbanej Misjii Azusa Street w Los Angeles. Śpiewali żarliwie doświadczając Bożej uświęcającej mocy i mówili językami. Sławne obecnie przebudzenie, prowadzone przez nieznanego czarnego kaznodzieję Williama Seymour’a zdeterminowało historię chrześcijaństwa.

Ruch Zielonoświątkowy od tej chwili rozszerzy się na każdym kontynencie, a w niektórych miejscach napędza najbardziej zdumiewający wzrost kościoła na naszej planecie. Niestety równocześnie wiele ruchów zatęchło, wyschło lub stało się boleśnie niestosowne.

Opierajmy się tęsknocie – ostrzega wydawca „Charisma Magazine” J. Lee Grady. – Wchodząc w drugie stulecie przebudzenia Azusa Street musimy przyjąć nowe rzeczy, które Bóg czyni. Obłok Bożej obecności nie pozostaje długo na jednym miejscu, Pan zawsze idzie do przodu, chce pozyskać każde pokolenie. Może będziemy musieli pozabijać swoje święty krowy, rozbić stare pomniki, może zdarzy się kilka pogrzebów, jakkolwiek jednak cudowna była przeszłość, nie wolno nam tam zatrzymać się”.

W kwietniowym wydaniu „Charisma Magazine”, które zaznacza rocznice przebudzenia, Grady podsumowuje kilka „nowych rzeczy”, które Bóg robi obecnie na świecie:

1. Przenosi nas z budynków do kościoła organicznego.
Niemal wszelka posługa jaką widzimy w Księdze Dziejów Apostolskich ma swoje miejsce poza religijnymi budynkami, a jednak ciągle trzymamy się przestarzałej idei, jakoby Bóg chciał mieszkać wewnątrz świątyni z cegły i betonu. On pragnie mieszkać wśród Swojego ludu! Wielu ludzi, do których zdobycia zostaliśmy powołani, nigdy nie przejdzie w pobliżu naszych budynków (które, tak przy okazji, są puste przez większość tygodnia).
Musimy zanieść0 Chrystusa na rynki poprzez kościoły domowe, studia biblijne, obozy, spotkania uliczne – i cyberprzestrzeń.

2. Przenosi nas od kazalnic ku ludziom. Wierzący z Azusa Street celebrowali fakt, że Bóg może używać każdego – bez względu na klasę czy religijne drzewo genealogiczne. Jednak szybko wróciliśmy do starego nastawienia, które buduje ogromną przepaść między klerem a laikatem. Każdy członek kościoła jest sługą.

3. Przenosi nas od rasizmu do pojednania. Choć dużo mówimy na temat naszego dziedzictwa rasowej integracji, prawda jest bolesna:
ciągle jesteśmy zbyt podzieleni. (A nie dotyczy to wyłącznie tych białych, którzy są rasistami.) Jezus bardzo poważnie traktuje budowanie kościoła, który odzwierciedla wszystkie kolory tęczy nieba. Musimy myśleć na poziomie wielokulturowym i musimy siedzieć u stóp liderów pochodzących z różnych kultur – włącznie z tymi z krajów rozwijających się – i dopasować swoje przestarzałe zachodnie paradygmaty.

4. Wyprowadza nas ze zdominowanego przez mężczyzn egalitaryzmu. Musimy pozwolić na pełne uczestnictwo kobiet w służbach i zrobić miejsce dla ich darów przywódczych. Nigdy nie wypełnimy Wielkiego Nakazu jeśli nie upoważnimy i nie wyposażymy tej części kościoła, która była marginalizowana i lekceważona.

5. Wyprowadza nas z życia w ukrytym grzechu ku zdrowej świętości. Mamy zbory pełne ludzi, którzy nie są święci. Duża część chrześcijan stale walczy z uzależnieniami, zgorzknieniem, niszczącym życie systemem wierzeń, ranami wyniesionymi z dysfunkcyjnych rodzin a nawet z okultyzmu. Musimy łamać więzy.
Potrzebny jest następny ruch uświęcenia – lecz tym razem musi on skupić się bardziej na sercach niż na modzie i musi prowadzić ludzi do spotkania z Ojcowską miłością, a nie do paraliżującego legalizmu.

6. Przenosi nas od życia wśród ludzkich możliwości do funkcjonowania w nadnaturalnej mocy. My, zielonoświątkowcy twierdzimy, że wierzymy w cuda, lecz niewiele mamy do pokazania w tym względzie. Czy nasza wiara wyschła? Bóg chce ponownie odkryć Nowy Testament i Dzieje Apostolskie – księgę stylu chrześcijaństwa, a to nie nastąpi jeśli nie odkryjemy Dziejów – księgi stylu modlitwy.

7. Przenosi nas z ubóstwa do powodzenia. Nie mówię o przesłaniu, które twierdzi, że każdy chrześcijanin ma spodziewać się Lexusa czy powoduje, że kaznodzieje starają się o zegarki, jachty i robią sobie przeciwzmarszczkowe zastrzyki. Musimy zrezygnować z tej głupoty, lecz musimy również odrzucić przeszłą, zielonoświątkową mentalność ubóstwa, abyśmy mieli wiarę, dzięki której będziemy sponsorować ewangelizacje świata. Bóg chce dać nam miliardy dolarów, abyśmy karmili biednych, zakładali kościoły, budowali szpitale i przemieniali narody.

8. Wyprowadza nas z ucieczek do krainy marzeń ku podbojom.
Tak wielu z pośród nas postrzegało przyszłość z pesymizmem.
Bardziej byliśmy mięczakami niż wojownikami, wydawało nam się, że wszystko idzie ku gorszemu, tak jakby Jezusa chciał nas tylko „utrzymać” do porwania. Bóg wzywa nas do przyjęcia zwycięskiego poglądu na historię. Biblia mówi, że wygramy.
Musimy zacząć tak działać.

Źródło:

www.charismanow.com

www.azusastreet100.net

Joel News jest międzynarodowym e-magazynem przekazującym informacje i artykuły na temat modlitwy, przebudzenia i wzrostu kościoła. Jest skierowany do przywódców, wstawienników, zakładających kościoły i innych chrześcijan, którzy niosą w sobie wizję rozszerzania królestwa Bożego we wszystkich dziedzinach życia.
Relacje mają na celu zachętę, wyzwanie i informowanie. Ostra selekcja wyłącznie najbardziej odpowiednich informacji z ponad setki dostępnych źródeł z sześciu kontynentów powoduje, że Joel News służy wielką pomocą oraz oszczędza czas chrześcijanom będącym na służbie.

Joel News jest publikowane raz na tydzień i jest zaopatrywany przez wpłaty z rocznej subskrypcji. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie: http://www.joelnews.org/donation.htm.

Joel News współpracuje z wieloma międzynarodowymi sieciami i służbami związanymi z modlitwą, przebudzeniem i światowymi misjami.
Sprawozdania mogą być wysyłane (lecz nie regularne listy) mogą być przekazywane do naszego zespołu wydawniczego na info@joelnews.org.
Jeśli ta edycja została do ciebie przekazana to możesz zamówić sobie 2 miesięczną, bezpłatną subskrypcję na

http://www.joelnews.org/subscribe.htm.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.