Nastoletnie dziewczęta aktywne seksualnie dwukrotnie częściej cierpią na depresję

logo

Nastoletnie dziewczęta aktywne seksualnie dwukrotnie częściej cierpią na depresję. Thaddeus M. Baklinski

23 września 2008 (LifeSiteNews.com) – Badania ostatnio opublikowane w magazynie „Journal of Health Economics” ujawniają, że młode dziewczęta, które są seksualnie aktywne częściej przeżywają poczucie winy, niskiej wartości własnej, żalu i wstydu, oraz znacznie bardziej prawdopodobne jest u nich popadanie w depresję, niż te, które utrzymują dziewictwo.

Badania przeprowadzone przez Joseph J. Sabia oraz Daniel I. Rees obejmowały 14.000 dorastających dziewcząt w wieku 14-17 lat, na podstawie danych z ufundowanej przez rząd Krajowej Długoterminowej Ekspertyzy Zdrowia Młodzieży (National Longitudinal Survey of Adolescent Health). Dowiedziono, że wśród seksualnie aktywnych nastoletnich dziewcząt występuje dwukrotnie wyższy współczynnik depresji, niż u nie aktywnych – 19% w porównaniu do 9,2%

Wniosek z badań był taki, że: „seksualnie aktywne dorastające kobiety są narażone na zwiększone, w porównaniu do ich odpowiedników nie współżyjących seksualnie, ryzyko ujawniania się symptomów depresji”.

Dr Trevor Stammers, wykładowca etyki seksualnej i szef Christian Medical Fellowship w Wielkiej Brytanii, mówi, że te nowe badania potwierdzają fakt, że większość dziewcząt „spoglądając wstecz ubolewało nad wczesnym rozpoczęciem współżycia”.

„Pokazano również, tak dokładnie jak to tylko było do tej pory możliwe, że istnieje związek między zwiększonym ryzykiem depresji i wczesnym rozpoczęciem życia seksualnego u dorastających kobiet – powiedział dr Stammers dziennikowi British Daily Mail. – Z mojego doświadczenia wynika, że u dziewcząt, żal i wstyd są bardzo powszechne”.

Pełny tekst badań: The effect of adolescent virginity status on psychological well-being

————————————————–

Read related LifeSiteNews.com articles:

News Media Distorts Scientific Study About Consequences of Early Loss of Virginity and of Abstinence

Study Finds Early Sex Linked to Teen Delinquency Which Can Last into Adulthood

New Study Links Teen Sex and Depression, Suicide Attempts

увеличим целевых посетителей в интернете

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.