Nepal, najnowsze informacje

Bardzo dawno nie informowałem o tym, co się dzieje u zaprzyjaźnionego pastora i zboru w Nepalu. Ostatnio było pożarze kościoła (2017) i trzęsieniu ziemi w 2015. Dzięki dużej hojności czytelników można było wspomóc wielu ludzi żyjących bez dachu nad głową żywnością, odzieżą, kocami oraz cynkowanymi blachami, z których pobudowano chaty do tymczasowego zamieszkania.
Zbór ma siedzibę w stolicy, Katmandu, ale pastor jest bardzo aktywny, jeździ często do odległych wysokogórskich wiosek z pomocą oraz szkoląc liderów kościołów lokalnych.

Prem Tamang w drodze w góry.
Krótka fotograficzna relacja poniżej.

Mimo 4 lat, które upłynęły od trzęsienia mnóstwo ludzi nadal tak mieszka.
Pomimo prześladowań i państwowego zakazu nawracania na inne religie to, co się dzieje obecnie w Nepalu, Prem nazywa przebudzeniem – dużo ludzi nawraca się.

Nepalska wioska
Nepalska wioska

Poniżej zdjęcie z pobytu pastora Prema u liderów lokalnych kościołów. Te „domy” zostały zbudowane przez zbór pastora.

Kursy/nauczanie prowadzone przez pastora mają dużą frekwencję (łącznie 70-80 osób za każdym razem) i, jak widać na zdjęciach, duża ilość kobiet uczestniczy w nich.Zbór prowadzi również służbę pomocy ubogim, wdowom i sierotom.
Hope for the Homeless Ministry jest służbą oficjalnie zarejestrowaną Nepalu, mającą na celu pomoc nepalskiej społeczności. Pragniemy mieć udział w wykonaniu Wielkiego Nakazu Pana Jezusa, aby iść i czynić uczniów. Aby zdobywać zgubione dusze ważna jest pomocna dłoń, jak pisze Jakub: „Wiara bez uczynków jest martwa”. Dotarliśmy w poprzednim miesiącu do Irku i okolicznych wiosek z miłością Chrystusa. Spotkałem tego niewidomego mężczyznę, który został wyrzucony z domu przez syna z powodu nowej wiary”.Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

One comment

  1. Jest taka akcja,,Adopcja duchowa’ Jeśli jest formalna propozycja jesteśmy w stanie ufundować dla kilku osób taką dotacje na wiele lat systematyczną wpłatą.Edward -mail zrajko@interia.pl

    Dotyczy Nepal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *