Oglądanie wizji – to proste

Praying Medic

Praying Medic

14.11.2013

Często słyszę, jak ludzie mówią, że nie mają wizji od Boga i chcą wiedzieć dlaczego. Zamierzam zapodać wam małą tajemnicę. Wasi proroczy przyjaciele mogą nie chcieć, aby się tym z wami podzielił…

Większość z was ma wizje od Boga przez cały czas… i nawet o tym nie wiecie.

Proroczy ludzi potrafią z wizji zrobić twardy mityczny, dziwaczny i przerażający materiał, lecz wizje to coś równie prostego, jak próba przypomnienia sobie twarzy kobiety stojącej za nami w kolejce w sklepie spożywczym.

Wizje to nic innego, jak tylko obrazy, które pojawiają się w oku waszego umysłu czy, jak to niektórzy nazywają, w waszej wyobraźni. Jeśli spróbujesz sobie przypomnieć, co jadłeś dziś rano na śniadanie, możesz zobaczyć w umyśle obraz miski płatków zbożowych, lub wielki talerz ,… no, nie wiem… bekonu.

Gdy umysł odzyskuje obraz owego talerza bekonu i odtwarza go na mały telewizyjnym ekranie umysłu, dzieje się dokładnie to samo, co wtedy, gdy Bóg czyni, gdy daje ci wizję.

Większość ludzi przyjmuje te małe obrazy od Boga i nawet nie wie, że to On je daje. Boża wizja jest zaproszeniem do dyskusji. Gdy otrzymujesz w umyśle obraz i myślisz, że być może jest to od Boga, pytaj, co to znaczy. Może po prostu spróbuj zgadnąć jej znaczenie i patrz, co się dzieje. Możesz otrzymać następną wizję. Pytaj, co ta kolejna oznacza i oczekuj na odpowiedź, lub próbuj zgadnąć. Zanim się zorientujesz, będziesz prowadził wizualną konwersację z Bogiem.

Wizje można widzieć przy otwartych jak i zamkniętych oczach. Pamiętaj – wizja jest w twoim umyśle. Niech nie robią na tobie zbyt wielkiego wrażenia ludzie, którzy mówią, że mają „otwarte wizje”, jakby to było coś, co tylko nielicznie namaszczeni ludzie miewają. „Otwarta wizja” to nic innego, jak obraz, który Bóg pokazuje ci w umyśle, wtedy, gdy masz otarte oczy.

Potrzeba tylko odrobiny koncentracji, aby zacząć widzieć wizje z otwartymi oczyma. Różne rodzaje przeżyć z wizjami, które mogą się nam zdarzać są opisane w oryginalnym Nowym Testamencie różnymi greckimi słowami:

Najczęściej używany do opisania wizji jest grecki wyraz to apokalupsis. Dosłownie oznacza: odsłonięcie/ujawnienie/manifestacja. Odnosi się to do czegoś, co było ukryte i zostało ujawnione.

Dwa greckie wyrazy, enupnion oraz onar, dotyczą wizji, które zdarzają nam się we śnie. Sny są formą wizualnego objawienia do Boga, które nasz duch otrzymuje w czasie, gdy ciało śpi.

Horama to z kolei wyraz literalnie oznaczający „to, co jest widoczne/widzialne”. Odnosi się do spektaklu, widoku, czegoś widocznego.

Horasis – odnosi się do tego rodzaju wizji, które nasz duchowy człowiek widzi, gdy patrzy poprzez fizyczne oczy i nasze fizyczne ciało jest w stanie widzieć to, co widzi duch. Może to wydawać się to trochę zagmatwane, lecz jest to po prostu przeniesienie informacji z naszego ducha do naszego ciała. Czasami to, co widzisz, będzie znajdowało się w fizycznej rzeczywistości. Innym razem, będzie to coś z duchowej. Czasami z obu równocześnie. Często wygląda to tak, jakby dwa ekrany zostały na siebie nałożone, jeden na drugi. Jeden ekran z fizycznej rzeczywistości, drugi – z duchowej. Może się to również pojawić jako całkowicie duchowa scena, która zastępuje to, co normalnie widzisz w materialnym wymiarze.

Optasia – znaczy dosłownie „ukazanie się” (zjawa, duch, widziadło). Odnosi się to do widzenia, manifestacji osoby lub istoty.

Ekstasis (które jest źródłosłowem naszej „ekstazy”) najczęściej jest tłumaczona z greki jako „trans”. Dosłownie znaczy „wyparcie/zastąpienie umysłu” bądź „oszołomienie”.

Egenomehn ehn pneumati – jest tłumaczone jako „znaleźć się w Duchu”. Jest to stan, w którym widzimy wizje i otrzymujemy objawienie bezpośrednio od Ducha Świętego.

Wizualna komunikacja z Bogiem jest językiem takim samym, jak każdy inny. Potrzeba tylko czasu i praktyki, aby go coraz lepiej rozumieć. Jeśli poświęcisz czas, prosząc Boga o to, aby ci pokazywał różne rzeczy w postaci wizji, On to zrobi. Im więcej czasu spędzisz ćwicząc swój umysł, tym bardziej twoja wyobraźnia będzie w stanie przyjąć wizje i tym lepiej będziesz to wszystko rozumiał.

aracer

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.