Pastor, PISARZ, PODAJE DANE DOTYCZĄCE proroctwa biblijnego

worldnetdaily

Tłum.: Robert Jarosz

Carl Gallups
„Widzę. że się dzieje” to, co Pismo mówi, że musi się zdarzyć

Wojny, ludobójstwa i chaos to elementy stałe w całej historii ludzkości. Miliony chrześcijan na przestrzeni wieków wierzyło, niesłusznie, że żyli w czasach ostatecznych. Dlaczego więc chrześcijanie mieliby myśleć, że dzisiaj jest inaczej?

Pastor i pisarz Carl Gallups wygłosił to wyzwanie w swoim ostatnim występie w programie telewizyjnym „Żydowski Głos z Jonathanem Bernisem.” Gallups twierdził, że ci, którzy chodzą dziś po Ziemi są obecni w prawdziwie bezprecedensowym okresie historii ludzkości.

„Jesteśmy jedynym i pierwszym pokoleniem w historii globalnej, w okresie 2000 lat, które może zobaczyć powrót Izraela do swej ziemi” – powiedział Gallups – „To jest 2500, 2600-letnie proroctwo. Proroctwo dot. czasów ostatecznych, proroctwo nt. ostatnich dni. Nie jestem jakimś ustalaczem dat. Nie jestem panikarzem. Jestem nauczycielem i kaznodzieją Słowa oraz jestem badaczem historii i badaczem bieżących wydarzeń. I widzę, co mówi Pismo, że się stać musi, i widzę, co się dzieje.”

Autor dzieła pt. „Bądźcie przygotowani” i innych książek powiedział, że kilka bezprecedensowych wydarzeń powinno zmusić kościół, by wstać i zwracać baczniejszą uwagę.

Po pierwsze, zauważył: „Masz Izrael powracający do kraju w 1948 roku. I ludzie mówią: ‘No cóż, to stara historia.’ Naprawdę? To było mniej niż 70 lat! … To jak okamgnienie!”

Po drugie, Gallups powiedział: „Jerozolima jest już w rękach powróconego Izraela. Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które może zobaczyć te dwie rzeczy. Jedynym pokoleniem.”

Po trzecie, Gallups twierdził: „Jesteśmy jedynym pokoleniem, które może zobaczyć sojusz narodów z Ezechiela 38 mający miejsce na naszych oczach. Mój Boże, Rosja i Chiny są na Bliskim Wschodzie, jednoczące siły wojskowe razem na rzece Eufrat. Działalność ISIS rozgorzała. Iran czyli Persja czyni sojusze i układy z Rosją. Turcja stała bardziej islamska. To wszystko są proroctwa, albo bardzo bezpośrednie w Piśmie albo pośrednie”.

Prześladowania i nieszczęścia nadchodzą. Czy ty i twoja rodzina jesteście gotowy? Książka „Bądźcie przygotowani” jest twoim przewodnikiem do przetrwania tego, co jest przed nami. I teraz jest dostępna w WND Superstore.

Gospodarz programu Jonathan Bernis zgodził się z analizą Gallupsa, dziwiąc się, jak tak wielu chrześcijan wydaje się być pełnych zadowolenia mimo tego wszystkiego, co się dzieje na Bliskim Wschodzie.

Porównał postawę współczesnych chrześcijan do żaby umieszczonej w garnku z wodą, która jest stopniowo podgrzewana.

„Jeśli spojrzeć na sposób w jaki to wszystko się układa równo, jest to tak oczywiste, a jednak działo się stopniowo pod pewnymi względami, a teraz woda zaczyna już wrzeć,” powiedział Bernis.

Gallups ostrzegł chrześcijan, aby nie mieli zamkniętego umysłu na proroctwo, ostrzegając, że taka ślepota pogrążyła faryzeuszów.

„To byli ludzie, którzy byli nauczycielami Izraela, doradcami Słowa, przewodnikami proroctw,” wyjaśnił pastor. „A jednak, w imię Boga, w mieście Boga, akurat poza świątynią Boga, przybili Syna Bożego do krzyża i ogłosili, że robią Bogu przysługę. Mieli to zapakowane w perspektywie eschatologii i powiedzieli: „To tak Bóg musi to zrobić, to tak Mesjasz będzie wyglądać, to jest to, w co wierzymy i nie pasujesz do tego. Dlatego jesteś heretykiem, a my zamierzamy zrobić Bogu przysługę i pozbyć się ciebie. I minęli się całkowicie z celem! I dlatego mówię do kościoła w Ameryce, „Proszę nie zróbmy tego samego”.

Jak zauważył Gallups, w Biblii, życie toczyło się jak zwykle dla większości ludzi, aż do momentu Potopu. Pokusą jest, powiedział pastor, wierzyć, że naprawdę nic się nie zmieniło.

Ale Gallups powiedział: „Izrael nie zawsze tu był. Jerozolima nie zawsze należała do powróconego Izraela. Ten układ narodów nie zawsze był tu taki. Chiny i Rosja oraz Iran nie zawsze były obecne na Bliskim Wschodzie. Region rzeki Eufrat nie zawsze była tak ożywiony i nabuzowany prześladowaniami i rzezią chrześcijan i Żydów. Nienawiść do tego powróconego Izraela osiąga szczytowe wartości. Nienawiść do spraw dotyczących Chrystusa i Boga też osiąga szczyty. „

Gallups nazywa stopniową zbieżność znaków i wydarzeń w dostosowywaniu się do przepowiedni „zasadą postępującego objawienia”. Powiedział Bernisowi, że chrześcijanie powinni patrzeć poza granice Stanów Zjednoczonych i uważnie obserwować, jak ściśle wydarzenia międzynarodowe dostosowują się do proroctwa.

„Pismo Święte, szczególnie proroctwa dotyczące czasów ostatecznych, należy interpretować najpierw jako bliskowschodnie,” powiedział Gallups. „W Ameryce uważamy, że wszystko musi być skoncentrowane na tym, co dzieje się w Ameryce. Co się dzieje w Ameryce, jeśli Starbucks się otwiera i jest mecz futbolu NFL w telewizji, zatem wszystko jest w porządku ze światem. Ale to nie tak! Nie wszystko jest w porządku ze światem. Patrzymy na Bliski Wschód; chrześcijaństwo jest poddane eksterminacji. Całe wspólnoty chrześcijańskie, miasteczka i miasta. Wyeliminowane.”

Jednak Gallups argumentuje, że amerykańscy chrześcijanie nie mogą być już dłużej odizolowani od prześladowań i zagrożenia. Widzi otwierające się etapy prześladowań chrześcijan w Europie i Stanach Zjednoczonych. I ostrzega, że Bóg nie obiecał chrześcijanom z Zachodu łatwego życia.

„Byliśmy przesiąknięci pokojem i dobrobytem”, powiedział Gallups. „W pewien sposób doszliśmy do takiego prawa mentalności, do tego uczucia, że jesteśmy uprawnieni do obecnego stanu rzeczy. I tak sądzę, że ludzie myślą, że będzie w ten sposób na zawsze. A ja nie dostrzegam czegoś takiego w Piśmie Świętym. Nie jestem tu prorokiem ponurych wizji przyszłości albo Kurczakiem Małym. Ale żyjemy w czasach proroczych, więc po prostu przygotujmy się na to psychicznie i duchowo, fizycznie i namacalnie”.

Książka Gallupsa pt. „Bądźcie przygotowani” to praktyczny przewodnik zarówno dla rodzin chrześcijańskich jak i zgromadzeń, aby przygotować się na prześladowania, klęski żywiołowe i niestabilność gospodarczą. Ale Gallups twierdzi, że wielu chrześcijan błędnie interpretuje co to znaczy być przygotowanym na tarapaty. Tu nie chodzi tylko o przetrwanie, powiedział Bernisowi. Chodzi tu o posługę duszpasterską.

„Przygotujmy się nie na to, aby iść i ukryć się w lesie gdzieś pod jakąś kłodą, ale przygotujmy się tak, że gdy klęska lub ciężkie czasy nadejdą, my usłużymy miłością Chrystusa wokół nas”, powiedział Gallups.

„Przecież to jest to, co kościół w pierwszym wieku musiał robić,” stwierdził.

3 comments

 1. Zdaje mi się, że to jest 'reklamka’ książki. Tan na pewno będzie i o tych wydarzeniach dziejących się na całym świecie.

 2. Nie koniecznie ” znaki czasu „muszą dotyczyć Izraela w tej chwili.
  Autor zapomniał napisać o innych wydarzeniach dziejących się w świecie.
  Znamiennym jest fakt dążenia gremiów finansowych i „kościelnych” do globalizacji świata. Myślę, że jednym z przykładów jest exodus ludności arabskiej, który spowoduje mix narodowości nad którym panować powinien jeden przywódca.
  Pierwsze słowa papieża Franciszka odzwierciedlały jego pragnienie uczynienia jednego światowego rządu z jednym przywódcą.
  Jednej religii dla wszystkich, w której Chrystusa postawi się na jednej płaszczyźnie z Buddą, Mahometem i innymi „bóstwami”.
  Czy przy takim rozwoju sprawy ktoś ma jeszcze wątpliwości komu Franciszek szykuje tron świata?
  Antychrystowi.
  Wtedy będzie to sprawdzian dla Kościoła Bożego.
  Póki co w Polsce usta kościołowi zamknął „Konkordat” obdarowując zgromadzenia pieniędzmi, dobrami materialnymi, hektarami ziemi.
  Nikt nie głosi Ewangelii, bo w stadku nazywającym siebie „chrześcijanami” jest cicho i spokojnie.
  Lecz kim będą, gdy władze świata każą pokłonić się współczesnemu Baalowi ???
  Wtedy okaże się prawdziwa wiara w ogniu wypróbowana !!!

 3. „Przygotujmy się nie na to, aby iść i ukryć się w lesie gdzieś pod jakąś kłodą, ale przygotujmy się tak, że gdy klęska lub ciężkie czasy nadejdą, my usłużymy miłością Chrystusa wokół nas”

  A do tego to kościół chyba nie jest gotowy… 🙁
  Choć widzę, jak Bóg woła… Nieliczni słyszą… Nieliczni wierzą w to, że Bóg sam chce ich prowadzić i mówić do nich…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.