Ponad 100 chrześcijan zostało zabitych w atakach muzułmańskich estremistów w Nigerii

ASSIST News Service (ANS) – PO Box 609, Lake Forest,

CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net — E-mail: assistnews@aol.com

22 września 2011

Ponad 100 chrześcijan zostało zabitych w stanie Plateau w Nigerii. W ciągu jednego miesiąca ataków przy wyraźnej pomocy wojska zgładzone zostały całe rodziny.

Michael Ireland
JOS, NIGERIA (ANS) – w serii ataków uzbrojonych muzułmańskich ekstremistów przeprowadzonych na wioski w stanie Plateau zginęło w ciągu ostatniego miesiąca ponad 100 chrześcijan, w tym całe rodziny.

Jak podaje Compas Direct News (CDN) w partyzanckich wypadach typu „uderz i wycofaj się” na chrześcijańskie społeczność Vwang Kogot, muzułmanie 9 września około 8 wieczorem zabili14 chrześcijan w tym ciężarną kobietę.

CDN informuje, że ci którzy przeżyli atak powiedzieli agencji, że napastnikom pomagali mężczyźni w wojskowych uniformach nigeryjskiej armii.

Gyang Badung przeżył atak, lecz jego żona i czworo dzieci, matka, babcia i kuzyn nie.

Inna ocalona kobieta, Vou Mallam, była w czasie ataku wraz z mężem i dzieckiem, gdy włamano się do ich domu. Przetrwała dzięki temu, że udało jej się ukryć w jednym z pokojów, lecz jej mąż i jedyny syn zostali zabici. Słyszała, że napastnicy mówili w języku Fulani.

Agencja CDN wyjaśnia, na podstawie informacji specjalisty znającego lokalne, wiejskie społeczności Fulani, że etniczna grupa Fulani to przede wszystkim muzułmańscy nomadzi przebywający w Nigerii, których bojownicy muzułmańscy rekrutują do ataków na społeczności chrześcijan,

CDN podaje dalej, że 10 września ekstremiści uderzyli na wioskę Vwang Fwil około 3 rano zabijając 13 chrześcijan. Następnie 8 września zaatakowali wioskę Tsohon Foron, zabijając 10 chrześcijan, wszystkich członków rodziny Danjuma Gyang Tsok.

Emmanuel Dachollom Loman, przewodniczący lokalne rady rządowej, powiedział agencji Compass, że wielokrotnie przekazywał informacje o napadach agencji bezpieczeństwa oraz nigeryjskiemu rządowi, lecz nie zostały podjęte żadne działania, aby chronić jego ludzi.

„To staje się czymś więcej niż można znieść. – dodaje. – Ten rząd powinien pomóc nam, zanim muzułmanie przyjdą i zmiotą nas któregoś dnia”.

– – – – –

For more information, please go to www.compassdirect.orgсайт

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.