’Pottermania’ oznacza problemy

wnd_logo_new


Autor książki: 'Pottermania’ oznacza problemy

ostrzega przed prawdziwym okultuzmem, który przesiąka popularne ksiązki dla dzieci.

Posted: June 27, 2007
1:00 a.m. Eastern

Jennifer Carden
© 2007 WorldNetDaily.com


Oryginał: http://www.worldnetdaily.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=56392

Sprzedając w ciągu 24 godzin od ukazania się w w czerwcu 2005 roku „Harry  Potter and the Half Blood Prince” 6.9 miliona egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych – 287,564 książek na godzinę – ustanowiono nowy, najszybszy rekord sprzedaży książki we współczesnej historii. Jeśli ten początkowy gwar sprawdzi się, to trąba powietrzna pottermanii towarzysząca czerwcowemu wydaniu siódmej i ostatniej książki J.K. Rowling’s „Harry Potter and the Deathly Hallows,” wystrzeli tą serię na nowe wysokości światowych literackich osiągnięć.
Lecz, jak utrzymuje autor Steve Wohlberg, to z czego wielu ludzi nie zdaje  sobie sprawy to fakt, że gdy Harry Potter znika błyskawicznie z półek  księgarskich, nie jest w tym sam. Zwycięstwo Harry Pottera oznacza zwycięstwo dla Wicca, religii, która praktykuje różnorodne formy czarownictwa.

Uznany program na DVD: „Harry Potter: Witchcraft Repackaged” (Harry Potter; czary przepakowane.) w dramatyczny sposób dokumentuje odniesienia Pottera do ewolucji, reinkarnacji, czarów, wieszczenia, rzucania czarów, przekleństw i innych okultystycznych składników.


Nowa książka Wohlberg’s „Exposing Harry Potter and Witchcraft: The Menace Beneath the Magic,” (Demaskowanie Harry Pottera i czarów; niebezpieczeństwo stojące za magią) dowodzi, że zakupom „Harry Potter’a” często towarzyszy sprzedaż materiałów Wicca. Zaskakująca ilość młodych czytelników odwiedza również często strony internetowe Wicca, rzucając Zaklęcia Miłości i Pieniędzy” ipraktykując „białą magię”. Dlaczego to, co „magiczne” fascynuje? Jedno z oczywistych źródeł jest ukryte między wierszami książek Rowling, twierdzi Wohlberg.


„W samym środku zabawy i fantazji, Hary Potter sprawia, że czary wyglądają ekscytująca i cool”, mówi Wohlberg w wywiadzie dla WND. „Nie ma to znaczenia, że są to tylko 'fikcyjne historie’. Historie są wpływowe”.


Riitta Leinonen, uznany ekspert w dziedzinie czarów i właściciel prywatnej „Hexeria” potwierdza, że te książki wprowadziły niegdyś okultystyczne praktyki w sferę rozrywki, zabawy. „Fenomen Harry Pottera pokazuje, że są również pozytywne, a nie tylko złe, siły w czarach, i że niewinna magia może by dobrą rzeczą” powiedziała. „Czary korzystają z efektu Harry POttera”. Czytelnicy Pottera składają się z szerokiego demograficznego przekroju, od  dzieci dobrze poniżej 8 lat, aż po dorosłych, lecz wykorzystanie przez Rowling młodzieżowej tematyki w szczególny sposób kieruje czary do młodej, bezkrytycznej audiencji, mówi Wohlberg. Centra szkoleniowe czarów rozkwitły w internecie po pojawieniu się  szkoły „Hogwarts”, gdzie dzieci będą „jak Harry Potter, chodzą do Hogwarts, zaliczają klasy, oddziałują, popadają w problemy i zdobywają punkty”. Wszystko wygląda na zabawę, jak powiada jeden z opisów gry, lecz „sprawy stają się rzeczywistością”.


Wohlberg uważa, że zgoda na czytanie Pottera dzieciom nie jest warta ryzyka. „Mamy znacznie lepsze rzeczy dla naszych dzieci do czytania – mówi. Wraz z żoną czytamy naszemu trzyletniemu synowi, który kocha słuchać historie. Codziennie czytamy mu historie, które uczą uczciwości, czystości, mówienia prawdy, szacunku dla rodziców, wiary i posłuszeństwa Bogu. W 'Harry Potterze’ młody Harry dużo kłamie, łamie szkole przepisy, przeklina, pokazuje wybuchy furii a nawet pije 'firewhisky’ (a jest poniżej dopuszczalnego wieku)”.


„Jest pewna wielka różnica – mówi Wohlberg – między Harry Potterem, a innymi dziećmi z baśni fantazji. J.K.Rowling publicznie przyznała, że co najmniej 30% jej opowiadań bazuje na prawdziwym okultyzmie. Opowieści „Harry Pottera” w unikalny sposób wiążą fantazję i rzeczywistość”.


O ile dzieci mogą być celem Pottera, nie są one jedynymi biorcami. Jedna z internetowych dobrze widocznych szkół czarowników dla dorosłych uznaje Rowling jako promotorkę wicca w wywiadzie prasowym stwierdzając:”Harry Potter na nowo rozpalił zainteresowania w wierzenia, które już wzrastały w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przez ponad 50 lat, a te wierzenia to jest wiara zwana wicca”.

Właśnie to „ponowne rozpalenie” pobudziło Wohlberga do napisania książki ostrzegającej młodych ludzi szczególnie, oraz ich rodziców, aby unikali „taplania” się w czarach, a bardziej szczegółowo, co jest szczególnie podkreślane na jego witrynie, aby „unikać Harry Pottera”. O ile Wohlberg zdecydowanie dyskontuje wartości Harry Pottera, równie szybko zauważa, że nie jest „nieczułym, osądzającym, wściekłym szaleńcem anty-wicca. „Exposing Harry Potter and Witchcraft” (Demaskowanie Harry Pottera i Czarów) odnosi się do Wiccans z szacunkiem – mówi autor. – ponieważ ceni on sobie religijną wolność dla wszystkich. Ludzie mają prawo czytać Harry Pottera, jeśli tego chcą, czy być Wiccan’ami jeśli tak zdecydują. Ja również mam prawo do wyrażenia swojej troski. Bazując na wybuchowej popularności prawdziwych czarów wśród młodych ludzi, takie ostrzeżenie jest bardzo potrzebne”.

Wohlberg ma nadzieję, że po przeczytaniu tej książki czytelnicy „zareagują  z otwartym sercem, przyjmując ostrzeżenie i unikając zarówno Harry Pottera jak i prawcziwych czarów wszelkiej postaci”.
„Taplanie się w okultyzmie jest niebezpieczne. . . .lecz chcę, aby moi czytelnicy (jeśli nie już tego nie zrobili) kontaktowali się z Wicca ostrożnie, nie uważając ich za pijące krew potwory (czym nie są), lecz jako prawdziwe ludzkie jednostki, które potrzebują dodatkowego oświecenia” powiada.

Jak już wcześniej WND przekazywało, główny egzorcysta Watykanu potępił serię jako wiodącą dzieci do diabła.


Rev. Gabriele Amorth powiedział: „Zaczynasz od Harry Pottera, który pojawia się jako sympatyczny czarodziej, lecz kończysz z diabłem. Nie ma wątpliwości, że sygnatura Księcia Ciemności jest wyraźna na tych książkach”.

Producent filmowy i ekspert okultyzmu Caryl Matrisciana mówi WND o jej udokumentowanych wpływach Harry Pottera na dzieci.
Jej film DVD „Harry Potter: Witchcraft Repackaged,” (Harry Potter: czary przepakowane) wyszczególnia liczne podobieństwa miedzy czarami i magią używanymi przez Pottera i tych, które używane są w czarach religii Wicca. Tak uderzające podobieństwo, mówi Matrisciana, jest dowodem na to, że autorka, J.K. Rowling, drobiazgowo zbadała wiarę Wicca i włączyła jej dogmaty w swoje książki dla dzieci.


Niektóre z tych dzieci, które czytają je, często więcej niż jeden raz, mogą poczuć zainteresowanie magicznym światem, w którym żyje Harry, mówi. Podejmując próby tworzenia własnych zaklęć, dzieci mogą zwrócić się do innych książek, które uczą czarów.


DVD „Przepakowane czary” wyjaśnia w jaki sposób dziś młody czytelnicy, bardziej niż kiedykolwiek w historii, mają bardzo łatwy dostęp do obfitości okultystycznych materiałów. Ukazuje również jak można tą serię wyjaśnić rodzinie i przyjaciołom.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.