Raz na zawsze gej?

J. Lee Grady

Tłum: B.M.

Nowe prawo w Kalifornii mówi nastoletnim gejom, że jest niemożliwe, aby zmienili swoją orientację seksualną. Ale co, jeśli zechcą ją zmienić?

Muszę się do czegoś przyznać. Modliłem się o wielu ludzi, którzy walczą z homoseksualnymi uczuciami i poprosiłem Ducha Świętego, aby pomógł im przezwyciężyć ten popęd. Według stanu Kalifornia, jestem przestępcą, jeśli osoba, za którą się modlę ma poniżej 18 lat.

Kalifornia zakazała tzw „terapii naprawczej”, która jest stosowana do leczenia homoseksualnych uczuć u nieletnich. Po podpisaniu ustawy pod koniec września, gubernator, Jerry Bron, powiedział, że takie poradnictwo psychologiczne doprowadziło do depresji i samobójstw wśród gejowskiej młodzieży, i dodał, że jakiekolwiek leczenie mające na celu zmianę orientacji seksualnej osoby należy do kategorii „szarlatanerii”.

Prawo stanowi, że żaden terapeuta nie może prowadzić terapii u nieletnich w związku ze zmianą zachowań lub ekspresji płci, bądź by wyeliminować lub ograniczyć seksualne lub romantyczne upodobania względem osoby tej samej płci.

„Brown, większość ustawodawców Kalifornii i przywódców społeczności gejowskiej, mówi, że wyrazem nienawiści jest proponowanie gejowi alternatywy w przypadku, gdy ten zmaga się z własnymi odczuciami homoseksualnymi. Uważają, że skoro młodzi ludzie mają homoseksualne uczucia, to mogą także wyrażać swoją homoseksualną tożsamość i zachowywać się zgodnie z nią. (Tymczasem były student gej i dwóch terapeutów wystąpili przeciwko prawu twierdząc, że jest to naruszenie wolności słowa i wyznania).

Wszyscy wiemy, że homoseksualizm jest skomplikowaną sprawą i wymaga mnóstwa współczucia i delikatności. Przyznaję, że chrześcijanie nie zawsze okazywali miłość homoseksualistom. Jednak w miarę, jak rozwija się nasze prawdziwe współczucie, nigdy nie możemy pozwolić na kompromis w trzech sprawach:

1. Homoseksualizm nie musi być wrodzony. W głównym nurcie psychologicznym przeważa pogląd, że jeśli osoba czuje pociąg homoseksualny, to te uczucia na stałe ją definiują. Prawdopodobnie zmiana nie jest możliwa, bo wszyscy homoseksualiści „rodzą się w ten sposób”.

Jednak każdy uczciwy psycholog wie, że pewne czynniki mogą wywołać uczucia homoseksualne. Modliłem się o wielu mężczyzn, którzy, na przykład, byli prześladowani przez niechciane homoseksualne pragnienia, ponieważ byli wykorzystywani seksualnie jako dzieci lub nastolatki. Modliłem się również o kobiety, w których rozwinęły się uczucia seksualne do kobiet po wykorzystaniu przez mężczyzn. W ich przypadku, lesbijstwo było ochroną przed mężczyznami, którzy ich skrzywdzili.

Niektórzy chłopcy rozwijają w sobie homoseksualny afekt, ponieważ brakuje im osoby ojca. Chłopięce niespełnione pragnienia z powodu nieobecności ojca lub jego oddalenia mogą prowadzić do seksualizacji względem innych mężczyzn w ich życiu. Ignorowanie tych czynników środowiskowych lub rozwojowych jest całkowitym zaprzeczaniem tego, co oczywiste. Mówienie nastoletniemu chłopcu, że automatycznie musi wyrażać homoseksualne uczucia, zwłaszcza, gdy jego seksualność jest nadal w procesie rozwoju, jest gorszą formą szarlatanerii niż potępienie przez Brown.

2. Duch Święty może uzdrowić naszą skrzywioną seksualność. Znam wielu ludzi, którzy zmagali się z różnymi poziomami pożądania homoseksualnego zanim spotkali Chrystusa, i wielu, którzy w dalszym ciągu opierają się pokusom jako chrześcijanie. Niektórzy byli w długoterminowych związkach homoseksualnych, a niektórzy po prostu eksperymentowali z homoseksualizmem. Inni byli uzależnieni od gejowskiej pornografii. Ale w każdym przypadku znaleźli wolność od tych zmagań poprzez ich uczciwe wyznanie, pokutę i uzdrawiającą modlitwę.

Jeśli młody człowiek przyjdzie do mnie i przyzna, że był kuszony by uwodzić kobiety, nie powiem mu: „ Masz po prostu silny popęd płciowy. Idź przed siebie i uprawiaj seks z dziewczynami tyle, ile chcesz! Taki po prostu jesteś!”. To byłoby szaleństwo. Gdyby ten nastolatek bardzo chciał zmienić swoje zachowanie, poprowadziłbym go w modlitwie skruchy, zająłbym się korzeniem jego problemu i zachęciłbym go do zaufania Jezusowi w kwestii łaski w ćwiczeniu się w samokontroli. Dlaczego nie zrobić tego samego dla nastolatka, który czuje pociąg seksualny do tej samej płci?

3. Wielu homoseksualistów pragnie wolności. Zwolennicy prawa Kalifornii prawdopodobnie powiedzieliby, że jestem pełen nienawiści skoro modliłem się o młodego człowieka, który chciał pokonać homoseksualne pożądanie. Ale mógłbym odwrócić argument i oskarżyć społeczność psychologów o nienawiści, bo nie dają gejom żadnych opcji. Czy nie byłoby wyrazem miłości zapytać osobę, czego chce, a nie narzucać jej jakiś styl życia?

Jedną z najbardziej podstawowych prawd chrześcijaństwa jest to, że Jezus daje nam nową naturę, gdy doświadczamy nawrócenia. To cud, który apostoł Paweł opisał w 2 Kor, 5:17: „Dlatego jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe”. Dlaczego mielibyśmy oferować tą wolność tym, którzy zmagają się z innymi formami grzechu lub rozbicia, ale nie tym, którzy chcą być wolni od homoseksualizmu?

Przestańmy być naiwni. Despotyczne prawo Kalifornii nie opiera się na nauce lub rzetelnej teorii psychologicznej. Jest podłą nietolerancją i wkrótce stanie się polityką federalną, jeśli obrońcy wolności religijnej nie zakwestionują jej.

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.