Skandal medyczny równie przerażający jak lobotomia: dr Miriam Grossman o „opiece afirmującej płeć” i o tym, co powinni wiedzieć rodziceSkandal medyczny równie przerażający jak lobotomia

PEŁNY TRANSKRYPT
Tłum.: Google (niekonsekwentne – raz wygląda na to, że mówi to kobieta, raz że mężczyzna).
Jest tam spora ilość linków do rozmów w tym temacie. Praktycznie każdy jest dostępny jako transkrypt w tłumaczeniu Google. Warto zajrzeć do niektórych.

Jestem psychiatrą dzieci, młodzieży i dorosłych.  Pracuję w psychiatrii od prawie 40 lat.  Przez 12 lat byłam psychiatrą wśród studentów na UCLA. 
Uświadomiłam sobie, że wielu studentów, którzy trafiali do mojego biura z powodu depresji, lęków lub bezsenności, było tam w wyniku podjętych przez siebie decyzji seksualnych (cytat z innego artykułu).

Doktor Grossman:
Tak naprawdę wszystko zaczęło się około 15 lat temu. Studiowałam edukację seksualną i natknęłam się na cały ten materiał na temat płci i tożsamości płciowej, tego, że binarność płci męskiej i żeńskiej jest fałszywa, że ​​binarność męsko-żeńska jest w rzeczywistości opresyjna i ograniczająca, i jest to coś, z czym musimy walczyć. Przede wszystkim, jako psychiatra dziecięcy, byłam zdumiona, że natknęłam się na tak dziwaczne pomysły. Ponieważ dziwnym pomysłem jest mówienie dzieciom, że mogą nie być ani mężczyzną, ani kobietą, że mogą być jednym i drugim, albo czymś pomiędzy, i że to, jak się czują, jest ważniejsze niż ich własne ciała. Natychmiast się zaniepokoiłam, ponieważ są to idee bardzo destabilizujące. Męskość i kobieta stanowią rdzeń naszego człowieczeństwa. Napisałam o tym rozdział w jednej z moich wcześniejszych książek o edukacji seksualnej: „Czego uczysz moje dziecko?”, wydanej w 2009 roku. Mam tam rozdział zatytułowany Gender Land, ponieważ porównywałam go do Alicji w Krainie Czarów. To było tak dziwaczne i nieoparte na żadnej biologicznej prawdzie. Ostrzegałam wówczas rodziców w 2009 roku, że dla naszych dzieci będzie to katastrofa. Trzeba było tej katastrofy, w jakiej obecnie się znajdujemy, z dziesiątkami tysięcy dzieci, które obecnie głoszą inną tożsamość niż płeć męska czy żeńska, inną niż biologia, żądając hormonów, zatrzymania dojrzewania i prosząc o mastektomię i operacje narządów płciowych. W końcu ludzie zaczęli się budzić i zauważać to”.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.