Sławny pekiński przywódca kościoła Cai Zhuohua został zwolniony po trzech latach więzienia za rozpowszechnianie Biblii


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Piątek, 14 września 2007
Sławny pekiński przywódca kościoła Cai Zhuohua został zwolniony po trzech latach więzienia za rozpowszechnianie Biblii.
Przymusowa praca przy olimpijskich produktach.

Dan Wooding założyciel ASSIST Ministries

Pastor Cai głosi

cai

PEKIN, CHINY (ANS) — China Aid Association (CAA) ujawniła, że uwięziony pekiński lider kościoła domowego Cai Zhuohua został zwolniony z więzienia 10 wrześnie 2007 (czasu pekińskiego).


Informacje przekazane CAA przez matkę mówią, że Cai przybył do domu o godzinie 13.0 Powiedziała, że „wyglądał dobrze” i był w „dobrego ducha”, choć nie pozwolono mu posiadać ani czytać Biblii w czasie tych trzech lat.
„W więzieniu, Cai był zmuszany do produkowania piłek nożnych przeznaczonych na Olimpiadę 2008 przez 10-12 godzin dziennie”. powiedział rzecznik prasowy CAA. Pasto Cai prosił CAA, aby podziękować wszystkim braciom i siostrom, którzy modlili się o niego i pomagali jemu i członkom jego rodziny w czasie uwięzienia. „Miłość Pańska i modlitwy świętych utrzymały mnie przy życiu w więzieniu”. – powiedział. CAA, której baza znajduje się w Midland, Teksas. Pomagali oni pastorowi z prawnej strony oraz wspierając rodzinę. Po uwolnieniu, CAA ujawniła, że Cai został ostrzeżony, aby nie mówił głośno, ma nakaz zgłaszania się do Biura Bezpieczeństwa Publicznego raz namiesiąc. Został ponownie wezwany do BBP 13 września, gdzie udzielono mu dalszych ostrzeżeń i zastraszano. „Czuje (po rozmowie urzędników BBP z nim), że nie będzie miał żadnej wolności po zwolnieniu” – mówi  jego matka, która również jest oddaną liderką kościoła domowego.

Pastor Cai (w tyle) chrzci

chrzest


8 października 2005 roku pastor Cai został skazany na trzy lata więzienia za przestępstwo określone jako „nielegalne praktyki handlowe”  oraz grzywnę w wysokości 150.000 Yuan (19.957,42 USD). Żona pastora, Xiao Yunfei, została skazana na dwa lata więzienia i 120,000 Yuan (15,965.94 USD) a jej brat, Xiao Geowen, dostał 18 miesięcy wyroku i 100.000 Yuan (13,304.95 USD).
Cai został aresztowany na przystanku autobusowym, gdzie został wciągnięty do samochodu urzędników bezpieki. Władze były zaskoczone, gdy znaleziono 200.000 egzemplarzy drukowanej literatury chrześcijańskiej w tym Biblii w magazynie zarządzanym przez Cai. W Chinach wyłącznie usankcjonowany przez rząd kościół państwowy (The Three-Self Patriotic Movement) może drukować i rozpowszechniać Biblie.

Więzienie Qianjin w Tianjin, gdzie pastor Cai był trzymany przed uwolnieniem

(Fot. China Aid Association)

ZK


W ostatnich latach chińskie władze sądziły liderów kościoła domowego z artykułu 225 chińskiego kodeksu kryminalnego, który stanowi, że przestępcą jest każdy,  kto „nielegalnie podejmuje działania biznesowe i w ten sposób niszczy porządek rynkowy”. W 1998 roku Naczelny Sąd Chińskiej Republiki wydał „wyjaśnienie dotyczące niektórych kwestii o szczególnych prawach mających zastosowanie w rozstrzyganiu spraw kryminalnych nielegalnych publikacji”, w którym dopuszcza się, aby artykuł 225 był stosowany do skazywania na więzienie tych, którzy „drukują, publikują, kopiują i rozpowszechniają nielegalne publikacje”.
Inny chiński przywódca z Xinjiang Zhou Heng został formalnie aresztowany z tego samego zarzutu, ponieważ został złapany na przyjmowaniu 3 ton biblii z innego miasta.

„Ponieważ pastor Cai już odsiedział niesłusznie trzyletni wyrok, kontynuowanie ograniczania jego wolności poruszania się jest zakłóceniem chińskiego prawa. – mówi Bob Fu, Prezydent CAA i były współpracownik pastora Cai.
Namawiamy międzynarodową społeczność, aby nadal wywierała nacisk zawiązany z pogarszającą się sytuacją wolności religijnej i praw człowieka w Chinach”.

Więcej informacji można uzyskać

Bob Fu:
bobfu @ chinaaid.org
Tel.: (267) 205-5210Dan Wooding jest brytyjskim dziennikarzem, zdobywcą licznych nagród, mieszkającym obecnie wraz z żoną, Normą, w Południowej Kaliforni. Jest założycielem i międzynarodowym dyrektorem ASSIST (Aid to Special Saints in Strategic Times) oraz  ASSIST News Service (ANS). Przez 10 lat był komentatorem sieci radiowej UPI w Waszyngotnie. Wooding jest autorem około 42 książek. Ostatnia, to jego autobiografia „From Tabloid to Truth”, która została opublikowana przez Theatron Books. Książkę można zamówić na: www.fromtabloidtotruth.com.
danjuma1@aol.com.
как раскрутить сайт самостоятельно mail ru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.