Sleponarodzony z ew. Jana 9

Durai Joe

Czytamy o człowieku, który urodził sie ślepy i został uzdrowiony przez Jezusa w ew. Jana 9

Czytamy o człowieku, który urodził się ślepy i został uzdrowiony przez Jezusa w ew. Jana 9 (przeczytaj cały rozdział dla poznania pełnej historii). Gdy został zapytany czy jego ślepota została spowodowana przez grzech jego lub rodziców, Jezus odparł:

Jan 9:3 – Odpowiedział Jezus: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, lecz aby się na nim objawiły dzieła Boże..

Przypadkowe czytanie tego fragmentu lub izolowanie go i takie czytanie może dać wrażenie, sugestię, że Bóg uczynił tego człowieka ślepym po to, aby go uzdrowić; po prostu aby uzyskać z tego tytułu chwałę. Jest to niestety, wniosek na które wielu wpada bardzo szybko. Lecz szczery badacz umysłu Chrystusa, szuka i stara się zobaczyć Jezusa. Chodź z Nim, przez kilka dni, poprzez ewangelię i poczuj Jego bicie serca. Niech twoje duchowe oczy otworzą się!

Choć ślepota nie była spowodowana żadnym szczególnym grzechem tego człowieka, czy jego rodziców, musimy pamiętać, że urodził się on w stanie grzechu i miał grzeszną naturę. On i jego rodzice żyli w czasach, gdy krew Jezusa nie była jeszcze rozlana. Ta grzeszna natura może być unicestwiona tylko przez krew Jezusa, które jeszcze wtedy nie była wylana. Ślepota miała więc przyczyny w grzesznej naturze płynącej w krwioobiegu całej ludzkości.

Wtedy Jezus powiedział : Muszę wykonywać dzieła tego, który mnie posłał(9.4) i uzdrowił go. Widzimy więc, że dziełem Bożym było nie sprawienie jego ślepoty, lecz uzdrowienie. Bożą wolą nie jest dotykać chorobami, lecz raczej tylko uzdrawiać nas.

продвижение сайта

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.