Uzdrowienie, a intymność z Ojcem.

Długo byłem spragniony i stęskniony tego, aby przeżywać satysfakcję w społeczności z Bogiem, lecz po latach służby czułem się bardziej jak Samarytańska kobieta przy studni – ciągle pragnący. Byłem zdesperowany dokończyć biegu za Bogiem, byłem spragniony Boga więcej niż kiedykolwiek i miałem wielkie oczekiwanie, że usłyszę słowa, które usłyszała samarytanka: „Ja, który mówią z tobą jestem Nim.” Nie obchodził mnie krytycyzm, byłem całkowicie skupiony na Bogu.

Nie byłem rozczarowany. Całymi dniami leżałem na podłodze w „elektrowni” Toronto, gdy prądy Ducha Świętego przebiegały przez moje ciało i omal nie podnosiły mnie z podłogi w górę. Doświadczyłem mocy Ducha Świętego jak nigdy dotąd. To było tak, jak gdyby runęła  we mnie jakaś tama. Byliśmy wraz z żoną pochłonięci Rzekami radości i śmiechu, których nie byliśmy w stanie opanować! Oboje doświadczyliśmy miłości Niebiańskiego Ojca i było tak, jakbyśmy się narodzili na nowo. Ponownie zakochaliśmy się w sobie. To było przeżycie pierwszej miłości zarówno do Boga, jak i mojej żony. (Gdy jest pijana w Duchu Świętym, jest tak piękna!).

Siedem miesięcy wcześniej, podczas podróży misyjnej na Kubę, Bóg powiedział do mnie, gdy modliłem się rano: „Arturo, chcę intymności z tobą.” Słyszałem jak mój przyjaciel, Duane Tracey, mówił o intymności z Bogiem z jednym z członków misji. Wiedziałem, że doświadczył tego, czego chciałem i potrzebowałem. Siedem miesięcy później spotkaliśmy John’a Arnotta na Kubie na misji. Byłem w pobliżu pastora Arnotta i wydawało się, że namaszczenie miłości Jezusa jaki nosił na sobie było takie realne. W miesiąc później, gdy byliśmy w Toronto, zaczęliśmy również doświadczać głębokiej miłości naszego Niebiańskiego Ojca.

Przez siedem lat wraz z żoną pracowaliśmy w Nikaragui i na Kubie. Ludzie z tych dwóch państw mają głębokie, otwarte rany spowodowane brakiem doświadczenia miłości ojcowskiej. W Toronto doświadczyliśmy tego, że wyłącznie Miłość naszego Niebiańskiego Ojca i Jego błogosławieństwo w ich życiu, może wnieść prawdziwe pojednanie i odnowienie. Nie potrzebowali kolejnego religijnego programu; im było potrzebne poznanie serca Ojca. Teraz nie muszę już zmagać się w służbie, On mnie kocha. Gdy staję wypełniony nowym winem Ducha Świętego, to jego działanie w potężny sposób wnosi nowe życie do mojego małżeństwa, służby i relacji.

Po powrocie do domu.
Na pierwszym nabożeństwie po naszym powrocie z Toronto, żona głosiła Słowo i obecność Boża wylała się w kaplicy sierocińca, gdzie znajdowaliśmy się. Gdy dzieliła się tym, co przeżyliśmy w Toronto, nadeszła Rzeka radości.
Było tak, jak w Izajaszu 44,3: „ Gdyż wyleję wody na spieczoną ziemię i strumienie na suchy ląd; wyleję mojego Ducha na twoje potomstwo i moje błogosławieństwo na twoje latorośle,..” Przez następne cztery godziny ludzie padali pod mocą Ducha Świętego. Wielu ludzi trzeba było zanieść do domu, ponieważ byli tak pijani Duchem Świętym.
Następnego wieczora mieliśmy nabożeństwo i ludzie składali świadectwa o uzdrowieniu, śmiechu i upiciu, a wielu zaświadczało, że poczuli się bliżej Boga niż kiedykolwiek dotąd. Modlono się i czczono Boga przez wiele godzin i wystąpiły te same przejawy działania, co poprzedniej nocy, a zgromadzenie przeciągnęło się do 4 nad ranem.

Owoce uzdrowień, znaki i cuda
Wtedy wielu świadczyło o owocach odnowionej obecności Bożej w ich życiu. Młoda siostra z naszego kościoła, która miała przesunięty krąg i oczekiwała na operację w następnym tygodniu, została cudownie uzdrowiona, gdy Duch Święty opadł na nią  i przez kilka godzin śmiała się i krzyczała z radości. Jedna noga o dwa centymetry krótsza została zrównana z drugą, a płaskostopie znikło.

W następnych dniach odwiedzałem naszych misjonarzy w Intibuca, prowincji Hondurasu. Żona została zaś w domu, aby zająć się zarządzaniem połączonych służb pastorów z różnych miast Nikaragui Wierzę, że gdy Carol Arnott modliła się o nią w Toronto, przekazała jej swoje namaszczenie.  Teraz Bóg używa jej potężnie w przebudzeniowych nabożeństwach, uzdrawianiu, głoszeniu, uwalnianiu, a cuda i znaki idą za tym. Po spotkaniu pastorów otrzymaliśmy wiele informacji o tym, że gdy wrócili do swoich zborów, zostały one rozpalone.
W Leon pastorzy modlili się o dwóch chorych na raka jelit, którzy zostali odesłanie ze szpitala do domu, jako nieuleczalnie chorzy. Zostali natychmiast, cudownie uzdrowieni.  Inna siostra z tego samego kościoła miała niewierzącego męża, który chorował na raka prostaty. Po tym, gdy usłyszał, co Bóg robi w lokalnym kościele, przyszedł na zgromadzenie, wyszedł do modlitwy i został natychmiast, cudownie uzdrowiony z raka. Teraz ten kościół doświadcza Ojcowskiej miłości i Błogosławieństwa i płynie w Rzece radości, pijąc nowe wino miłości Niebiańskiego Ojca.

Bóg odnowił wszystkie relacje w naszym kościele. Małżeństwa są bardzie zakochane w Ojcu i sobie nawzajem. Jedna para, która miała problemy małżeńskie została całkowicie uzdrowiona,  a Bóg używa ich obecnie w darze uzdrawiania. Jedna z kobiet, o które się modlili, matka ich sąsiadki, w wieku 82 lat, została odesłana ze szpitala do domu, aby mogła tam umrzeć. Rodzina zakupiła trumnę, miejsce na cmentarzu i jedzenie na stypę. Sąsiad poprosił to małżeństwo o modlitwę, gdy to zrobili, kobieta natychmiast wstała i została uzdrowiona. W najbliższą niedzielę przyszła do kościoła wzdłuż ośmiu bloków, aby złożyć świadectwo swego cudownego uzdrowienia.
Na innym zgromadzeniu, jedno z dzieci, sierota z Mangui, które urodziło się z obiema stopami skręconymi do wewnątrz i powłóczyło nogami przy chodzeniu, zostało napełnione Duchem Świętym. Gdy został napełniony Duchem, miłością i radością Ojca, wstał z podłogi i zaczął chodzić całkowicie uzdrowiony.
Jedna z nawróconych podczas przebudzenia osób, Joanna, poprosiła pastora o modlitwę o swoją ciotkę, która leżała nieuleczalnie chora w szpitalu. Po przebytej operacji cierpiała na wewnętrzny krwotok i infekcję, a płuca wypełniał płyn. Lekarze stwierdzili, że nie ma szans na przeżycie. Tej nocy modliliśmy się o ciotkę Joanny. Następnego dnia przyszła do domu pastora opowiadając, że kobieta została całkowicie uzdrowiona i chodzi po szpitalu.
Pastorstwo pewnego sierocińca miało czteroletniego syna, Jozuego. Jego rodzice i wiele dzieci z sierocińca w często byli, w czasie ich porannej społeczności, pokrywani „złotym pyłem.” Jozue chciał sam osobiście doświadczyć tego błogosławieństwa i któregoś ranka wstał całkowicie pokryty niebiańskim „złotym pyłem,” zaczął więc głośno chwalić Boga.  Często podczas zgromadzeń dzieci doświadczają radości i śmiechu w Duchu Świętym. Szukają teraz serca swojego Niebiańskiego Ojca, ponieważ On napełnił ich serca miłością, której jako sieroty nie znały.

Potężna obecność Boża
Doświadczamy zgromadzeń, na których wylanie jest tak silne, że niemal cały kościół znajduje się na podłodze pod mocą Bożą. Z powodu silnej obecności Bożej i różnorodnych manifestacji, niemal całe sąsiedztwo natychmiast otoczyło budynek kaplicy stojąc w zupełnej ciszy.  Pewnego wieczoru młody człowiek, który miała wiele wątpliwości dotyczących Ojcowskiego błogosławieństwa został ochrzczony w Duchu Świętym w czasie spotkania grupy młodzieżowej. Wybuchł radością i śmiechem, który trwał dwie godziny. Gdy wracał do domu, został napadnięty przez lokalny gang. Straszyli go nożami i pistoletami. Dzięki nowoodkrytej w Duchu Świętym odwadze powiedział do nich:
– Czy nie wiecie, że napadliście dziecko Boże?
Natychmiast jeden z napastników powiedział:
– Przebacz mi, jestem odstępcą –  rzucił na ziemię dwudziestocentymetrowy nóż sprężynowy i powiedział do innych:
– Zostawmy go lepiej w spokoju, bo może okazać się, że walczymy z Samym Bogiem.
Ten brat opowiedział im wtedy o tym, co Bóg właśnie zrobił w jego życiu na młodzieżowym nabożeństwie i kilku z członków gangu oddało swoje życie Jezusowi.

Pragniemy tego, żeby Kuba i Nikaragua doświadczyły Ojcowskiej miłości. Będzie dążyć do intymnej relacji z Ojcem, aby Jego charakter i miłość kształtowały się w nas.

 продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.