Wizja dla Izraela 03.07.09

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO

Vision für Israel e.V. ·
Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail:

Info@VisionfuerIsrael.de
Info@VisionfuerIsrael.de

Web:
www.VisionfuerIsrael.de


Piątek, 3 lipca 2009Gdyż nie braknie ubogich na tej ziemi, i dlatego nakazuję ci: W ziemi swojej otwieraj szczodrze swoją rękę przed swoim bratem, przed nędzarzem i biedakiem.“
5. Mojż.15,11


GILAD SHALIT: TRZY LATA W NIEWOLI Gilad Schalit został uprowadzony 25.06.2006 roku kiedy uzbrojeni Arabowie ze strefy Gazy dokonali brutalnego napadu na przejście graniczne. Dwóch żołnierzy IDF zostało przy tym zabitych a Galid został porwany i przez jeden z tuneli siłą uprowadzony do Gazy. W rozmowie przez Radio Armii Noam Halit, ojciec porwanego, wezwał wszystkich izraelitów do upamiętniającej chwili ciszy. „Na trzy minuty zamknijcie oczy i pomyślcie w tym czasie o moim synu Giladzie, młodym mężczyźnie, który czeka na swoje uwolnienie nie trzy minuty, godziny czy dni, ale trzy lata czeka na wolność zrabowaną mu przed trzema laty. Od tego dnia żyje w niewiadomej i bez nadziei i dręczony jest psychicznie i fizycznie”. (Jerusalem Post)


Niech dotrze do ciebie jęk więźniów! Mocą ramienia swego uwolnij skazanych na śmierć!

– Psalm 79,11


ORGANIZACJE OBRONY PRAW CZŁOWIEKA ŻĄDAJĄ DOPUSZCZENIA SHALITA DO GŁOSU Przedstawiciel Human Wright Watch oświadczył, że żołnierz Gilad Shalit powinien natychmiast dostać możliwość komunikowania się ze swoją rodziną oraz z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem. Hamas zgodnie z przepisami jest zobowiązany dopuścić korespondencję Shalita z rodziną: niestety przez trzy lata niewoli Hamas pozwolił tylko na trzy listy. Nie pozwolono ani rodzinie ani MCK na widzenie z nim. (INN)


Proszę módlcie się nadal za uwolnieniem Shalita i o pocieszenie dla całej jego rodziny.

BYŁY MINISTER FINANSÓW SKAZANY NA 65 MIESIĘCY WIĘZIENIA – W poprzednią środę sąd w Tel Avivie skazał byłego ministra finansów Abrahama Hirschsona na 5 lat i 5 miesięcy więzienia. W czasie gdy był przewodniczącym krajowych związków zawodowych zdefraudował 330.000 Euro. (Haaretz)

Czy może rządzić ten, kto nienawidzi prawa? “ –

Hiob 34,17


MUSSAWI CHCE NADAL WALCZYĆ PRZECIW FAŁSZOWANIU WYBORÓW
Przywódca irańskiej opozycji Mir Hussein Mussawi powiedział przed tygodniem, że jest zdecydowany nadal walczyć przeciw sfałszowanym wyborom, zwłaszcza w obliczu faktu, że rząd zakazał mu tej działalności. Mussawi powiedział, że wywierane są na niego naciski, aby wycofał swoją petycję anulowania wyników, chociaż są mocno zmanipulowane. Musawi dodał też, że może dowieść tego, że ci którzy manipulowali wynikami wyborów odpowiedzialni są też za rozlew krwi. Zapowiedział, że legalne demonstracje będą organizowane nadal. (Haaretz)


IRAŃSKA OPOZYCJA: 70 PROFESORÓW ARESZTOWANYCH PO SPOTKANIU Z MUSSAWIM Siedemdziesięciu profesorów uniwersytetu wtrącono w tym tygodniu do więzienia po reakcji władz na demonstracje, co podaje strona internetowa bliska opozycyjnemu politykowi Mir Hussein Mussawiemu.
Pisze ona, że wybory zostały sfałszowane. Zatrzymani wykładowcy należą do grupy opowiadającej się za liberalniejszym rządem. Setki demonstrantów nadal są trzymani w więzieniach a 17 osób zostało zabitych. (Haaretz)


Panuje w mocy swej na wieki. Oczy jego patrzą na narody”
Psalm 66,7


IRAN WYSTAWIŁ RODZINIE ZABITEGO RACHUNEK ZA NABOJE NA PONAD 2.000 EURO Rodzina Irańczyka, który został zabity podczas demonstracji przeciw zmanipulowaniu wyniku wyborów otrzymała rachunek na 2.000 Euro za naboje, które uśmierciły demonstranta. Informuje o tym Wall Street Journal. 19 letni Kaveh Alipour został w centrum Teheranu trafiony kulą w głowę. Zamieszki z siłami bezpieczeństwa należały do najgwałtowniejszych od początku ich trwania. Władze poinformowały rodzinę, że nie otrzyma ciała do pogrzebu jeśli nie zapłaci rachunku. (AP)SARKOZY: BURKI NIE SĄ DOBRZE WIDZIANE
Francuzki prezydent Nicolas Sarkozy skrytykował w poniedziałek noszenie burki.
Noszenie religijnej szaty zakrywającej całe ciało jest znakiem „poniżającym kobiety”. Sarkozy powiedział: „W naszym kraju nie możemy dopuścić do tego, żeby kobiety trzymane były za zasłoną, która odcina je od jakiegokolwiek życia społecznego i okrada ich osobowość. Burka nie jest znakiem religijnym, jest narzędziem upokorzenia kobiety i jej poddania. Chcę jasno powiedzieć: nie będą one w republice francuskiej mile widziane.” (Jerusalem Post, Tagesschau)


BANK IZRAELA OSKARŻONY O ZANIECHANIE WPŁAT DLA OFIAR HOLOKAUSTU Osiadła w Izraela organizacja wypłaty rekompensat dla ofiar Holokaustu procesuje się z Bankiem Leumi, jednym z największych banków w Izraelu, ponieważ nie wypłaca pieniędzy należnych żydowskim ofiarom Holokaustu. Organizacja „Rekompensata dla ofiar Holokaustu” zaskarżyła Leumi Bank na kwotę ok. 540.000 Euro i uważa, że w Leumi jest 3.577 kont należących do ofiar. (Haaretz)

MNIEJ MILIONERÓW – Wydany przez Merrill Lynch-Bank raport o najbogatszych ludziach świata podaje, że światowy kryzys znacznie zmniejszył liczbę milionerów. Izrael ma ich 28% mniej. I tak jest ze wszystkich krajów najbardziej pokrzywdzony. (INN)


„W
gdy na nie [bogactwo] skierujesz swój wzrok, znika, bo przyprawia sobie skrzydła jak orzeł, który ulatuje ku niebu.“ – Przysłów 23:5


IZRAELSCY TANCERZE OTWORZYLI WIOSKĘ DLA SIEROT W RUANDZIE
Taneczna grupa młodzieży Batscheba-Ensemble otworzyła w czwartek wioskę dla młodzieży w Ruandzie, w której mogą mieszkać sieroty wojny domowej sprzed 15 lat. W wiosce jest miejsce dla 500 dzieci w wieku od 14 do 18 lat. Do współpracowników należą także ochotnicy z USA i Izraela. (Haaretz)


AKCJA TORNISTER Wizja dla Izraela i Skład Józefa co roku szykują tornistry z najbardziej potrzebnymi rzeczami dla biednych dzieci. Podczas przygotowań na nowy rok we wrześniu 2009 zdaliśmy sobie sprawę, że mamy zbyt mało pieniędzy, by i w tym roku zrealizować nasz projekt. A jednak bożą troską jest zaspokojenie potrzeb dzieci również w Izraelu.
Ufamy więc, że pomoże nam zebrać odpowiednie środki.


Proszę pomyślcie o tym, że nasze skarby złożone są w niebie i pomóżcie nam pobłogosławić tysiące pokrzywdzonych dzieci w nadchodzącym roku szkolnym.


IZRAELCZYCY OCZEKUJĄ WYSOKICH PODWYŻEK CEN
W poprzednią środę Izraelczycy musieli przeżyć 1% wzrost cen podstawowych środków spożywczych po podniesieniu podatku VAT do 16,5%. Ceny na chleb, sól i inne artykuły spożywcze wzrosły tak, że zwłaszcza najbiedniejsi mocno to odczuli. Cena benzyny wzrosła z dnia na dzień o 20%. Poza tym urząd ds. wody już intensywnie pracuje by przeszła przez Kneset ustawa o znacznej podwyżce ceny wody. Oznaczać ona będzie, że ludzie zapłacą za kubik wody 250% więcej jak dotychczas, jeśli zużyją jej więcej ponad miesięczny limit. Organizacje konsumenckie nie mają wątpliwości, że wyższy podatek spowoduje podrożenie wszystkich cen u sprzedawców. (Israel Today) 

Módlcie się proszę o Wizję dla Izraela i Skład Józefa by nadal mogły pomagać biednym, starszym i innym potrzebującym w Izraelu.


KONFERENCJA Z OKAZJI ŚWIĘTA NAMIOTÓW I TOWARZYSZĄCA WYCIECZKA PO IZRAELU Serdecznie zapraszamy Was do Jerozolimy na Święto Namiotów od 4 do 7 października 2009 oraz towarzyszącą świętu wycieczkę po Izraelu. Jako mówcy i prowadzący uwielbienie zgłosili się już Barry & Batya Segal, Lance Lambert, Jonathan Bernis, Frank i Marlou van Essen. Bliższe informacje pod tym adresem internetowym:

http://www.wizjadlaizraela.org/swietoszalasow/
http://www.wizjadlaizraela.org/swietoszalasow/


POMÓŻ NAM ODPOWIEDZIEĆ NA WYZWANIA IZRAELA W TYCH CORAZ BARDZIEJ PORUSZAJĄCYCH I TRUDNYCH CZASACH
Zakres biedy i bezrobocie nadal się rozszerza w Żydowskim państwie. Datki z zagranicy spadły bo dolar stracił na wartości. Rzadko kiedy zapotrzebowanie na hojność było tak duże jak obecnie. Wizja dla Izraela i Skład Józefa nadal przekazuje środki medyczne szpitalom na południu kraju.
Proszę pomóżcie nam nadal pomagać ofiarom terroru, całym rodzinom, które cierpią niedostatek, ich dzieciom i starszym ludziom i wszystkim potrzebującym w Izraelu.

Módlcie się nadal by akcja humanitarna Składu Józefa mogła się rozwijać we wszystkich kierunkach.


Dziękujemy za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI
Tłum. za zgodą niem. VfI – MWNраскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.