Wizja dla Izraela_18.05.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 18 maja 2012

A Pan zagrzmi z Syjonu i z Jeruzalem głos swój tak podniesie, że niebiosa i ziemia zadrżą. Ale Pan jest ucieczką swego ludu i ostoją synów Izraela. I poznacie, że Ja jestem Pan, Bóg wasz, co mieszkam na Syjonie, górze mojej świętej; a tak Jeruzalem będzie święte i przez nie już obcy nie będą przechodzić” – Joel 4,16-17.

 

PRZEMOC ARABÓW Z POWODU „KATASTROFY” POWSTANIA IZRAELA – We wtorek doszło do zajść tzw. „palestyńskich” demonstrantów przeciw izraelskim żołnierzom. Arabowie wykorzystali tzw. dzień „Nakba“ by „przypomnieć“ 64 rocznicę proklamowania państwa Izrael i określić ją katastrofą, co właśnie znaczy arabskie słowo „Nakba”. W Samarii i Judei oraz w Gazie w demonstracjach  wzięły udział tysiące gotowych na przemoc demonstrantów; w punkcie kontrolnym Beitunia ranny został jeden z żołnierzy IDF i jeden pogranicznik, kiedy zostali obrzucani kamieniami. Mimo wszystko w tym roku było dużo mniej zamieszek niż przed rokiem. W 2011 r. co najmniej tuzin demonstrantów gotowych do stosowania przemocy   zabitych zostało przez armię przy próbie forsowania granicy z Syrią i Libanem (Ynet, ABC).

IRAN GRA NA CZAS W KWESTIACH PROGRAMU ATOMOWEGO – Podczas gdy Iran rozpoczyna decydującą rundę rokowań w kwestiach atomowych, jego przedstawiciele nie są tak zainteresowani szerokim porozumieniem, jak zyskaniem czasu i dalszą legitymizacją procesu wzbogacania uranu. Starannie wypracowana polityka Teheranu przesunęła granicę na korzyść Iranu, ponieważ Irańczycy rozpoczęli wzbogacanie tak, że Zachód nie bardzo może ich w tym powstrzymać. „Udało nam się obejść ograniczenia które narzucił Zachód” – stwierdził Hamidreza Taraghi doradca Ajatollaha Chomeiniego, najwyższego przywódcy duchowego Iranu. Zachód wprawdzie na ten program powiedział „nie”, Iran jednak wzbogaca tyle uranu ile mu potrzeba do programu atomowego, jak z uśmieszkiem dodał Taraghi. W poniedziałek w Wiedniu spotkali się przedstawiciele Iranu z członkami międzynarodowej agencji kontroli atomowej. Tematem było życzenie Agencji obejrzenia instalacji, o której mówi się, że służy do testów ładunków wybuchowych, które służą do detonacji ładunków jądrowych (New York Times). Od miesięcy Izrael poważnie ostrzega, że Iran manipuluje czołowymi narodami świata i gra na czas, podczas gdy przy swoich nielegalnych programach budowy bomby jądrowej udaje gotowość współpracy. Za kulisami Iran nadal dalej udoskonala technologię, prawdopodobnie w celu budowy broni atomowej, co dla państwa żydowskiego stanowi największe zagrożenie. Teraz jest najwyższy czas by ci, którzy kochają Izraela regularnie się spotykali by wstawiać się za polityków i lud Izraela. Proszę módlcie się by ci, którzy  w rządzie, w siłach bezpieczeństwa i w armii siedzą u steru otrzymali mądrość i by w podejściu do tej katastrofalnej sytuacji użyli właściwej strategii.    

PLANY IRAŃSKIEGO PROGRAMU – Amerykańska agencja informacyjna Associated Press opublikowała plany świadczące o tym, że Iran buduje broń atomową. Rysunki ukazują cylindryczną komorę wybuchów, która potrzebna jest do testów broni jądrowej. Iran ani nie zaprzeczył, ani nie potwierdził istnienia takiej komory. Agencja otrzymała plany od przedstawiciela kraju, który śledzi poczynania atomowe Iranu. Powiedział, że plany dowodzą, że te instalacje istnieją, chociaż Teheran wzbrania się do tego przyznać. Izraelski minister obrony Ehud Barak powiedział w poniedziałek, że te plany są znane od jakiegoś czasu wszystkim czołowym służbom wywiadowczym w wolnym świecie. Pokazują one, że trzeba zatrzymać Iran (AP, INN).

ACHMADINEDZAD OKREŚLA IZRAEL W PORÓWNANIU Z IRANEM JAKO MUCHĘ – Przed rozmowami o programie atomowym irański prezydent Achmadinedżad lekceważy zagrożenie, które Iran stanowi dla Izraela. „Izrael nie jest niczym innym jak muchą, która nie może dostrzec dalszego horyzontu narodu irańskiego”- powiedział Achmadinedżad. Dodał on, że państwa regionu zostały doprowadzone przez aroganckie siły do strachu i zakupów broni za miliardy. Słyszały tylko pogłoski, że mogłoby dojść do wojny między Iranem a Izraelem. Sam Achmadineżad Holokaust poddaje w wątpliwość już od dłuższego czasu. Krótko po objęciu przez niego urzędu w 2005 roku wziął udział w długotrwałym proteście pod hasłem: „Świat bez syjonizmu”.  Wielokrotnie starał się ośmieszyć Izrael: „Z siłą bożą wkrótce będziemy mieli świat bez USA i bez syjonizmu”. 15 maja przepowiedział, że Izrael może upaść, jeśli państwa w regionie zerwą swoje z nim stosunki, zwłaszcza gdyby odmówiły sprzedaży ropy Izraelowi (CNN).  „W swej łaskawości Bóg wychodzi mi naprzeciw, Bóg sprawia, że mogę patrzeć na [klęskę] moich wrogów“ – Psalm 59,11

UE ZAOSTRZA SANKCJE PRZECIW SYRII – W poniedziałek zabijanie w Syrii trwało nadal, podczas gdy UE zaostrzyła sankcje nałożone na Damaszek, by położyć kres zabijaniu. Podczas najnowszego spotkania ministrów spraw zagranicznych Unii w Brukseli nałożono na reżym prezydenta Nashara al-Assada sankcje po raz piętnasty. Rezydująca w Londynie organizacja „Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka” stwierdziła, że w poniedziałek zabite zostało co najmniej 33 osoby, a ponad 370 zostało rannych. Rosja jest przekonana, że jest to dzieło międzynarodowej Al-Kaidy. W przeciwieństwie do większości swoich kolegów w ONZ Rosja jest po stronie Syrii i obstaje przy tym by nadal sprzedawać reżymowi „broń obronną”. Szacuje się, że od początku wybuchu wojny domowej rozpoczętej zeszłoroczną „arabską wiosną” zginęło ok. 10.000 osób cywilnych (INN).  Analitycy mówią, że Rosja ma swoje powody w utrzymaniu dobrych stosunków z Syrią: jest jej największym dostawcą broni.

OBFITE ZBIORY OWOCÓW W IZRAELU – W tym roku Izrael cieszy się z bogatych zbiorów wiśni – a to dzięki chłodnej zimie, która „pomogła” drzewkom na zimowy sen, zanim nie obudziły się wiosną. Dostarczą w tym roku 6.500 ton owoców. Zbiory są tak ogromne, że rolnicy mieli rzadko występujące zadanie przerzedzenia wiśni. W ten sposób pozostałym owocom umożliwia się dobry wzrost i osiągnięcie dojrzałości i zapobiega łamaniu się gałęzi pod ich ciężarem. W Gush Etizon, gdzie kibucnicy uprawiają wiśnie na prawie kilometrze kwadratowym oczekuje się 800 ton tych czerwonych słodkich owoców. Współpracownicy branży turystycznej przygotowują się do corocznego czerwcowego święta zbiorów, na który przyjadą tysiące ludzi, by narwać wiśni własnoręcznie tylko dla siebie. Podczas święta jest też rolniczy rynek, stoiska z jedzeniem, koncerty i warsztaty dla dzieci (INN).

POMÓŻ BIEDNYM DZIECIOM W IZRAELU ROZPOCZĄĆ NOWY ROK SZKOLNY – Wizja dla Izraela miała już wielokrotnie radość niesienia pomocy izraelskim dzieciom z początkiem roku szkolnego fundując dzieciom tornistry i pomoce szkolne. Od kiedy rozpoczęliśmy tę akcję w 1998 roku mogliśmy 158.000 potrzebującym dzieciom żydowskim i arabskim w całym kraju podarować tornistry i pomoce do nauki. Podczas każdego rozdawania widzieliśmy radosne oczy dzieci. Radość kiedy się patrzy jak rozpakowują swoje nowiutkie tornistry i przeglądają je co jest w środku, jest zaraźliwa. Pomóż nam przygotować się do nowego roku szkolnego. Już za datek 20 € możemy darować jeden pełen tornister. Prosimy was pilnie o darowizny. Dalsze informacje pod: www.visionfuerisrael.de/schulranzen.

BAZYLIA W FORMIE DRZEWA – Bazylia jest ziołem, który normalnie dodaje się do sosów do spaghetti lub do pizzy i posiada całą listę właściwości medycznych. Jak wiele innych ziół bazylia smakuje najlepiej świeża. Izraelska firma Hischtil (hebr. słowo „sadzonka”) zrewolucjonowała światowy rynek świeżych ziół i przypraw; teraz opatentowała nowy rodzaj bazylii dla delikatnych smakoszy. Normalnie bazylię trzyma się zwykle krótko na półce i rzadko żyje dłużej niż jeden rok. Firma Hischtil opatentowała wyniki swoich badań, kiedy połączyła własności dwóch rodzajów bazylii i otrzymała odporny rodzaj bazylii tworzącej spore drzewko. Liście odmiany greckiej są bardzo aromatyczne. I oto mamy pierwsze drzewko bazyliowe.  Wprawdzie drzewko w zimowych temperaturach jest jeszcze dosyć wrażliwe, ale kiedy wstawi się ją w cieplejsze miejsce – jak twierdzi Menny Schadmi szef marketingu firmy – to drzewko żyje dalej. Można go też formować jak bonsai, co dla mieszczuchów, którzy chcieliby uprawiać własne zioła i przyprawy byłoby prawdziwym perfekcyjnym rozwiązaniem, tak samo jak dla miłośników przydomowych ogródków (Israel 21C).

BĄDŹCIE Z NAMI W LONDYNIEGdybyście nie mogli być w Izraelu na święcie namiotów  od 2 do 4 października, zaplanujcie chociaż udział w obchodach święta w Londynie w Centrum  Emmanuel od 19 do 20.10. Lub przyjdźcie na obie te uroczystości! By się zameldować i otrzymać dalsze informacje dzwońcie do Londynu pod numer telefonu +44 (0) 1793-862121.

PROSZĘ POMÓŻCIE Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

span style=”text-decoration: underline;”seo анализ сайта оптимизация

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.