Wizja dla Izraela_01.05.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU
800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 1 maja 2015

„Zbliżyłem moją sprawiedliwość: już jest niedaleko, nie opóźni się moje zbawienie. Złożę w Syjonie zbawienie dla Izraela, mojej ozdoby..“ –  Izajasz 46,13.

NEPAL: BEZPRZYKŁADNE STARANIA RATOWNICZE W NEPALU POOKAZUJĄ PRAWDZIWE SERCE IZRAELA – Podczas gdy liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w ostatnim tygodniu wzrosła do ponad 4.000 [najnowsze dane: 7000 – przyp. MWN], a tysiące jest rannych na miejscu są też ratownicy z zespołu izraelskiego, którzy podobnie jak ratownicy z całego świata przyjechali od razu by pomagać na miejscu w kraju z takimi stratami. Izraelski rząd wysłał jeden zespół, w tym sześciu lekarzy z izraelskich sił obrony (IDF), jedną ekipę poszukiwawczą z obrony terytorialnej kraju, jeden oddział medyczny IDF oraz jednego przedstawiciela MSW. Wszyscy oni brali udział w ratowaniu i odgrzebywaniu tych, którzy przeżyli oraz dziesiątków mieszkańców, którzy zaginęli lub ich los jest nieznany a przebywali w najbardziej zniszczonych regionach. Trzęsienie ziemi spowodowało bezprzykładną współpracę największych organizacji pozarządowych mianowicie Zjednoczonej Hatzalah, Zaka i First. Wszystkie trzy chcą wspólnie pomagać zniszczonemu krajowi i to w ramach wspólnego izraelskiego zespołu do którego należą też ratownicy czerwonego krzyża (Magen David Adom, dosł. „Czerwona Tarza Dawida“). W zespole są lekarze, sanitariusze-ratownicy, oraz pomocnicy ratowniczo-poszukiwawczy, którzy pomagają w trudnej akcji poszukiwania jeszcze żywych. Izraelski premier Netanjahu przekazał nepalskiemu narodowi w niedzielę 25 kwietnia swoje współczucie. Obiecał, że Izrael pomoże w każdy możliwy sposób (Jerusalem Post, Arutz 7). Proszę módlcie się o pomoc materialną, pocieszenie i uzdrowienie rannych tej tragicznej katastrofy oraz o zespoły ratownicze. Oby znaleźli tych wszystkich, którzy przeżyli. Oby lekarze mogli skutecznie pomóc wszystkim rannym i cierpiącym.

IDF UCZCIŁ MUZUŁMAŃSKICH ŻOŁNIERZY – Wśród 120 żołnierzy z izraelskiej wojny, którzy w dniu niepodległości (23 kwietnia) zostali udekorowani „medalem powstania” była też muzułmanka, która wychowała się w arabskiej wiosce i dotąd służy w IDF jako kadetka. Z 19 innymi wstąpiła dobrowolnie do służby cywilnej. „Podczas mojej służby cywilnej stało się dla mnie jasne, że nie to było prawdziwe co chciałam robić, bo nie tworzyło to prawdziwej więzi z krajem. Taki związki tworzą się dopiero wtedy gdy włoży się mundur wojskowy.” Jej rodzina nie wie, że jest w armii. Ta młoda żołnierka wie, że to nie będzie długo tajemnicą. „Myślę że wielu prędzej czy później dowiedzą się tego i będę szczęśliwa gdyby inni poszli moją drogą i wstąpią w szeregi IDF” (Ynet).

IZRAEL NA 11  MIEJSCU W RANKINGU KRAJÓW SZCZĘŚLIWYCH – W piątek 24 kwietnia opublikowano raport, z którego wynika, że Izrael zajął 11 miejsce w poczuciu szczęścia mieszkańców przed USA, Wielką Brytanią i wieloma krajami europejskimi. Dziesięć pierwszych krajów z najbardziej szczęśliwymi ludźmi to Szwajcaria, Islandia, Dania, Norwegia, Finlandia, Holandia, Szwecja, Nowa Zelandia i Australia. Przeprowadzona taka sama ankieta w Izraelu z okazji dnia niepodległości wykazała, że 57% wszystkich izraelskich Żydów jest dumnych ze swojego kraju i są zadowoleni ze swojego życia w ich kraju (Israel National News).

HAMAS PLANOWAŁ W WOJNIE OSTATNIEGO LATA DUŻY ATAK PRZEZ TUNELE – Jak podało w środę 29 kwietnia izraelskie wojskowe radio powołując się na źródła wywiadowcze, zaraz po wybuchu wojny ostatniego lata, przywódca Hamasu Mohamed Deif planował użycie dziesiątek uzbrojonych terrorystów, którzy byli wyszkoleni w przeprowadzeniu ogromnego ataku w Kibucu Kerem Schalom („Wiinica pokoju”) w pobliżu granicy z Gazą. Do Kibucu mieli się przedrzeć przez system tuneli, zabić jakąś liczbę mieszkańców, innych wziąć jako zakładników i potem tunelami uciec do Gazy. Taki zamach wywołałby masywny udział izraelskiej armii w działaniach lądowych, w którym zabitych lub rannych zostałyby setki Arabów ze stratami także wśród żołnierzy IDF. Kiedy plan ostatecznie był gotowy i przedstawiono go Mashalowi, szefowi biura politycznego, odrzucił go – ze strachu przed ostrą odpowiedzią Izraela (Jerusalem Post).

OFIARA TERRORU ZNÓW CHODZI – Schira Klein, która w ataku terrorystycznym na jej samochód 30 kwietnia przed dwoma tygodniami została ciężko ranna, została wypisana ze szpita Hadassah. Khalid Kutina, Arab celowo ją przejechał. Pasażer pani Klein Shalom Scherki, zmarł po ataku. „Kiedy Schira Klein przywieziona została tu przed dwoma tygodniami jej stan był krytyczny“ – stwierdził szpital. „Teraz przy jej wypisaniu idzie jej dużo lepiej; jej stan jest stabilny”. Uśmiechając się na dwóch własnych nogach Klein podziękowała personelowi opuszczając szpital. „Wszystkim którzy mnie pielęgnowali i modlili się o moje uzdrowienie, jestem bardzo wdzięczna. Chcę wrócić na uniwersytet, odczekam tylko jeszcze parę tygodni aż będą całkiem zdrowa.” Klein pracuje nad swoją pracą dyplomową z psychologii. Kierowca arabski wjechał na przystanku French Hill w grupę oczekujących. Izraelska prokuratura postawiła go w stan oskarżenia (Israel National News). Dziękujemy za wasze wierne modlitwy za Szariję. Omal nie umarła. Módlcie się o jej pełne uzdrowienie i przeciw tego rodzaju atakom terrorystów.

TWORZENIE RZĄDU – We wtorek Benjamin Netanjahu znów podjął starania utworzenia rządu; odnotowano przy tym postępy w rozmowach z religijną partią Shas. Premier zaakceptował żądania przewodniczącego partii Arje Deriego by zlikwidować podatek od wartości dodanej dla produktów żywnościowych. Ugoda Netanjahu podjęta została, gdy Deri zrezygnował z ubiegania się o fotel ministra spraw wewnętrznych. W radio armii izraelskiej wypowiedział się w kwestii 40.000 podpisów pod petycją, w której domagano się by nie obejmował tego stanowiska. Już w przeszłości piastował to stanowisko; oskarżano go jednak o korupcję i musiał je opuścić. „Nie chcę by ludzie szemrali o mnie i moje nowe miejsce nie chcę rozpoczynać od sporu” – stwierdził Deri. Przedtem przez miesiące wyjaśniał, że jak najbardziej chce tego stanowiska (Jerusalem Post). Módlcie się nadal o stabilny i sprawiedliwy rząd dla Izraela. „Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego.” Jakub 5,16

ISIS ODPALA POCISKI NA WZGÓRZA GOLAN – Dwa pociski z granatników, które 28 kwietnia spadły na Wzgórza Golan z terenu Syrii pochodziły z brutalnej organizacji terrorystycznej państwa islamskiego. Tak blisko oddziały ISIS jeszcze nie podchodziły do izraelskiej granicy z Syrią. Stojąca w związkach z ISIS organizacja Jaisch-Dschihad zdobyła graniczne miasto Kathanija na syryjskiej stronie Wzgórz Golan i była zaledwie 2,5 km od izraelskiej granicy. Kasthanija była przez dłuższy czas w rękach Armii Wolnej Syrii oraz w rękach Nursa-Front, odnogi Al-Kaidy. Ona sama nie chce zmieniać statusu stosunków z Izraelem, a zamiast tego koncentrować swoje wysiłki nas zwalczaniu reżymu Sadata. Teraz kiedy miasto wpadło w ręce ISIS może stać się bazą przeciwko żydowskiemu państwu. Rankiem 28 kwietnia organizacja Nusra-Front rozpoczęła operację odbicia miasta. Doszło do starć Frontu z wojskami ISIS; zastosowano karabiny maszynowe, pociski przeciwpancerne i granatników. Jeden z pocisków uderzył w kibuc Ein Zivan. Również następnego dnia zdarzały się jeszcze „odpryski” walk. Na Wzgórzach Golan sytuacja była już od dłuższego czasu niebezpieczna. Czterech arabskich terrorystów zostało zabitych przez IDF kiedy próbowali podłożyć ładunek wybuchowy pod granicą izraelską. Nie jest prawdopodobne by sytuacja uspokoiła się w krótkim czasie ponieważ Iran ma coraz większe wpływy (Arutz 7).  Proszę módlcie się by aniołowie Boży ochraniali północną granicę Izraela. 

PRINCETON GŁOSOWAŁ PRZECIW BOJKOTOWI –Amerykańskie, antyizraelskie organizacje bojkotu Boycott, Divestment, and Sanctions (BDS), odniosła kolejną porażkę na kolejnym kampusie. Tym razem na uniwersytecie w Princeton. Podczas referendum na tej elitarnej uczelni chodziło o ustalenie czy należy bojkotować firmy „które pomagają w utrzymaniu infrastruktury izraelskiej okupacji Judei i Samarii i te, które pomagają w zbiorowym karaniu arabskiej ludności cywilnej na tych terenach i w Gazie“. Z 2.032 studentów 52,5% było przeciwnych; niemal 47,5% było za bojkotem. Zaledwie kilka tygodni temu komitet finansowy amerykańskiego Senatu uchwalił sankcje przeciw BDS. Zaznaczył się przy tym niebezpieczny trend: BDS staje się wymówką by występować przeciwko pojedynczym studentom Princeton (INN).

WIZJA DLA IZRAELA WSPIERA ŻOŁNIERZY – VfI popiera samotnych żołnierzy z jednostek specjalnych. Posiadamy osobiste kontakty z niektórymi z nich. Szczególnie pomagamy rodzinom, które straciły niektórych swoich bliskich, ale także samotnym żołnierzom i tym, którzy służyli w elitarnych oddziałach. We współpracy z innymi organizacjami pożytku publicznego pomagamy m.in. w przygotowaniu świąt żydowskich. Także podczas operacji „Skała obrony“ i innych ważnych projektach mogliśmy im pomóc, co uważamy za przywilej, ponieważ ochraniają nas. Niech Bóg im błogosławi!

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.