Wizja dla Izraela_01.11.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Boże mój, skało moja, na którą się chronię, tarczo moja, mocy zbawienia mego i moja obrono! Ty mnie wyzwalasz od wszelkiej przemocy!“  )2 Sam 22,3).

IZRAEL SKŁADA SKARGĘ W ONZ ZA OSTRZAŁ RAKIETOWY Z GAZY – Izraelski ambasador w ONZ Ron Prosor wręczył w poniedziałek Radzie Bezpieczeństwa ONZ skargę z powodu ostrzelania południowych terenów Izraela przez operujące z Gazy grupy terrorystyczne. W poniedziałek ogłoszono alarm w kolorze czerwonym (najwyższym) w regionie Aszkelonu i w miejscowościach w pobliżu Gazy. Mieszkańcy donosili o wielu eksplozjach; terroryści wystrzelili cztery rakiety na południowy teren Izraela. System obrony przeciwrakietowej żelazna kopuła wychwycił jedną z rakiet; inne eksplodowały na pustym terenie. Nie było poszkodowanych, nie było też strat. „Zamiast skoncentrować się na tym jak poprawić życie Arabów tzw. Palestyńskich, Hamas ciągle na nowo udowadnia, że koncentruje się całkowicie i wyłącznie na terroryzmie” – stwierdził Prosor w piśmie. „Podczas gdy Izrael pracuje na rzecz wsparcia pokoju, Hamas reaguje ostrzałem cywilnych mieszkańców Izraela. Podczas gdy Izrael pozwala na transport materiałów budowlanych w tysiącach ton do Gazy, Hamas kradnie te pieniądze przeznaczając je na budowę tuneli dla przemytu terrorystów” – pisze dalej. Po siedmiu latach względnego spokoju i gdy trwają rozmowy pokojowe, nadszedł już czas by Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie potępiła ostrzał rakietowy i ciągły terror z Gazy (Arutz 7). Proszę módlcie sią dalej o trwałą ochronę ludności Izraela na południu przed ogniem rakietowym. Proszę módlcie się o dokładne funkcjonowanie obrony rakietowej „żelazna kopuła” na zagrożonych obszarach Izraela.

CICHE TSUNAMI BIEDY ZAGRAŻA NIEWINNYM W KRAJU – Ciche tsunami rozmywa sieć zabezpieczeń najbiedniejszych. Po zmniejszeniu budżetu w czerwcu kolejne 50.000 dzieci i 20.000 starszych wpadły poniżej granicy ubóstwa. Wsparcie rządu dla tych, którym to przysługuje zmniejszyło się o 75%. Najbardziej dotknięte są dzieci. Zatrważające jest to, że 40% wszystkich dzieci żyje poniżej granicy biedy i wiele dzieci nieco tylko powyżej tej granicy. Spośród dzieci otrzymujących pomoc żywnościową 62% nie otrzymuje żadnej pomocy w zakupie podręczników, czy innych pomocy szkolnych; 27% z nich – zdarzają się dni – że nie mają nic do jedzenia; 95% muszą obejść się bez usług i artykułów codziennego użytku. Około 63% biednych rodzin nie stać było na zakup lekarstw do utrzymania zdrowia; 10% dzieci z biednych rodzin żebrze na ulicach; 50% dzieci z rodzin z trudnościami finansowymi muszą dorabiać do budżetu rodziny; 20% tych dzieci opuściło szkołę by móc pracować. Proszę nadal wspomagajcie hojnie służbę Wizji dla Izraela. Dalsze informacje uzyskacie na http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Wielkie dzięki! „Niechaj uciśniony nie wraca ze wstydem: niech ubogi i biedny chwalą Twoje imię!“ – Psalm 74,21.

KURIER W NOWYM JORKU DOSTAŁ ODSZKODOWANIE – Pewnemu dostawcy jedzenia w Nowym Jorku sąd przyznał 900.000 $ po 16 latach szykan jakich zaznawał od swoich trzech przełożonych z powodu tego, że jest Żydem. Sędziowie sądu administracyjnego na Brooklynie podjęli tę decyzję po 4 godzinach debatowania na korzyść Adama Wiercinskiego, jak podał w poniedziałek New York Post. Gazeta opisuje jak jeden z managerów restauracji Mangia 57 na Manhattanie specjalnie wypuścił gazy i powiedział, że to „Zyklon B” (gaz używany przez nazistów podczas Holokaustu do mordowania Żydów). Wielu z rodziny Wiercinskiego zostało zamordowanych przez Niemców. Wiercinski powiedział, że musi sędziom wyjaśnić, co to jest Zyklon B, ponieważ byli bardzo młodzi. Przełożeni mówili też do niego „brudny Żydzie”, obrzucali go drobniakami i komentowali to w duchu antysemickim. Poza tym odciągali jego napiwki od wypłaty. Wiercinski nie wypowiedział tej pracy ponieważ myślał, że jest za stary żeby poszukać czegoś innego, wyjaśnił jego prawnik Matthew Blit dziennikarzom. (JTA) Proszę módlcie się by Wiercinski (a może Wierciński?) starszy człowiek który długie lata był niemiłosiernie szykanowany dostał obiecane mu odszkodowanie co do centa; właściciele restauracji nie przyznają się do winy i będą prawdopodobnie odwoływać się od wyroku.

NETANJAHU: ROZMOWY Z ZACHODEM DAJĄ IRANOWI TYLKO CZAS – Izraelski premier Benjamin Netanjahu powiedział w poniedziałek swojemu gościowi prezydentowi Nigerii Goodluckowi Jonathanowi: „Słyszałem jak przedstawiciel Iranu wypowiedział się, że ostatnia runda rozmów o irańskim programie atomowym była pożyteczna i konstruktywna. Jestem pewien, że dla Iranu była pożyteczna, bo pozwoliła zyskać czas by nadal wzbogacać uran dla swojej broni jądrowej. Myślę, że te rozmowy byłyby wtedy produktywne, kiedy wywierany na Iran nacisk prowadzić mógłby do zakończenia programu i wyłączenia reaktora plutonowego chłodzonego ciężką wodą”. Nigeria ostatnio walczy ze wzmagającym się terrorem islamskim co zagraża bezpieczeństwu obywateli. Zastępca izraelskiego ministra spraw zagranicznych Zeev Elkin podpisał w poniedziałek porozumienie zezwalające na uruchomienie bezpośrednich lotów z Izraela do Nigerii (Biuro premiera, Jerusalem Post).

DICK CHENEY: AKCJA MILITARNA WOBEC IRANU PRAWDOPODOBNIE NIEUNIKNIONA – Były wiceprezydent USA Dick Cheney, uważa że Ameryka będzie prawdopodobnie zmuszona interweniować militarnie w Iranie. W wywiadzie ostatniej niedzieli Chenney zadał sobie pytanie czy akcja przeciw Iranowi jest nieunikniona. „Trudno mi uwierzyć, jak chcemy osiągnąć cel bez niej” – powiedział. „Bardzo wątpię, by działania dyplomatyczne były wystarczająco efektywne, tak że nie jest jasne czy gdy zawiodą wysiłki dyplomatyczne trzeba będzie sięgnąć po środki militarne”. Cheney dodał, że nie ma zaufania do zdolności osiągnięcia przez administrację USA porozumienia. „Rozmawiałem z przyjaciółmi w regionie, a oni bardzo się boją, że sytuacja w Iranie może się skończyć tak jak w Syrii. Pada wiele odważnych słów ze strony rządu, ale w końcu nie ma to żadnego skutku w odniesieniu do irańskiego programu atomowego”. W sobotę Alaeddin Boroujerdi szef narodowej rady bezpieczeństwa Iranu powiedział, że Iran ani nie zaprzestanie wzbogacania uranu, ani nie będzie namawiać ludzi, by zerwali z tradycją chóralnego wrzeszczenia „śmierć Ameryce” na organizowanych spędach. Podziemna fabryka wzbogacania uranu w Fordo na pewno nie będzie zamknięta, stwierdził Boroujerdi (Times of Israel).

KERRY KRYTYKUJE „ATMOSFERĘ STRACHU“ PRZECIW ROZMOWOM Z IRANEM –Podczas przemówienia w poniedziałek na forum rozbrojeniowym minister spraw zagranicznych USA John Kerry powiedział, że podczas rozmów z Iranem USA będzie mogła sprawdzić czy Iran rzeczywiście prowadzić będzie pokojowy program atomowy i czy Teheran przyjmie standardy społeczności międzynarodowej, by udowodnić to światu. Kolejna wypowiedź dotyczyła żądania Izraela wywarcia większego nacisku, Kerry powiedział, że niektórzy powiedzieliby, że coś nie gra z postępowaniem dyplomatycznym i dalej: „Nie ugniemy się przed taką strachliwą taktyką i tymi którzy proponują coś innego”. * Iran ma zamiar wziąć udział w rozmowach z sześcioma mocarstwami w Genewie 7 i 8 listopada. Runda ta to dalszy ciąg przekładanych rozmów i podjętych znów w październiku. Izrael żąda czterech rzeczy zanim międzynarodowe sankcje mogłyby być poluzowane: zakończenia wzbogacania uranu, wywiezienie już gotowego uranu poza granice Iranu, zamknięcia podziemnych instalacji w Ghom i zatrzymania budowy reaktora na pluton. Także Arabia Saudyjska chętnie chciałaby aby USA wzięła ostry kurs przeciw Iranowi. Rząd Obamy jednak wielokrotnie dawał do zrozumienia, że ważne jest sprawdzenie, jak poważne są obietnice Iranu i jak poważne będą rozmowy o zatrzymaniu programu atomowego (Arutz 7) Czy ktoś jeszcze poza Izraelem uważa, że Teheran śmieje się w kułak?

PONAD 60.000 IRAŃCZYKÓW WALCZY Z ODDZIAŁAMI ASSADA – Jak podaje szef opozycji Ahmad Jarba ponad 60.000 Irańczyków walczy po stronie oddziałów lojalnych wobec syryjskiego prezydenta Assada. Z tego powodu Iran nie weźmie udziału w rozmowach pokojowych w Syrii (Genewa II), jak poinformował Jarba w Londynie ministrów spraw zagranicznych krajów arabskich i Zachodu. Zauważył: „Reżym Assada już dawno by upadł gdyby Irańczyków nie było w Syrii” (AKI Italy).

NOWA MUZYKA BARRY’EGO & BATYA SEGAL – Odtwarzaj u siebie w domu czy w pracy nowe piosenki z Izraela. Nowe CD Barry’ego i Batyi Segal pod tytułem „Dzień 7” możecie zamówić w biurze w Monachium lub kupić w sklepie internetowym w Anglii www.josephstorehouse.co.uk

ROOTS & REFLECTIONS TOUR 2014 – Odświeżcie swoją wiedzę o Izraelu następnej wiosny podczas wycieczki z Barrym Segal i urlopu w tym pięknym kraju. Roots & Reflections Tour 2014 odbędzie się od 22 do 30 kwietnia. Dokładniejsze informacje wkrótce.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.