Wizja dla Izraela_02.09.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU


Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

 

Piątek, 2 września 2011

Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej. Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię”   (Objawienie 3,11-12).

ZAWIESZENIE BRONI? WIĘCEJ RAKIET EKSPLODOWAŁO NA POŁUDNIU IZRAELA – Mimo zawieszenia broni która zapowiedziały osiadłe w Gazie grupy terrorystyczne następnego wieczora terroryści znowu odpalili dwie rakiety. Rano 26 sierpnia odpalona w Gazie rakieta spadła w pobliżu Aszkelonu. Podczas ataków 26.8 nikt nie został poszkodowany, nie było też zniszczeń materialnych. Zawieszenie broni na 25 sierpnia zapowiedziały Hamas, Dżihad i inne ugrupowania terrorystyczne. Zostało ono wynegocjowane z Egiptem i ONZ. Zgodnie z porozumieniem miało wejść ono w życie o godzinie 13:00. Ale oba ataki na Aszkelon i Shaar HaNegev przygotowywane były już wcześniej. Zawieszenie broni zostało ogłoszone po wielu mniejszych ostrzałach ze strony Gazy. Grupy terrorystyczne już częściej ogłaszały zawieszenie broni, by parę godzin później go zerwać. W atakach w ostatnim tygodniu ranni zostali dwaj Izraelczycy w tym jedno niemowlę (INN).

HAMAS: GAZA NIE JEST BEZPIECZNA DLA ABBASA – PLANY ZJEDNOCZENIA NIEAKTUALNE – Współzałożyciel Hamasu Mahmud Zahar powiedział 30 sierpnia, że możliwy jest zamach na przewodniczącego tzw. autonomii palestyńskiej (PA) Mahmuda Abbasa kiedy odwiedzi Gazę. Zahzar podkreślił, że nie ma interesu w obniżaniu bezpieczeństwa wewnętrznego Gazy, jeśli Abbas przyjedzie do Gazy i w ten sposób dojdzie do aktów przemocy w akcji „wyrównywania rachunków” wewnątrz Fatahu.  Według wychodzącej w Londynie gazety al-Quds al-Arabi Zahar nawiązał do trwającego konfliktu między przewodniczącym PA i byłym przewodniczącym Fatahu Mohammedem Dahlanem. Dahlan potwierdził niedawno że otrzymał około 750 milionów Euro od momentu kiedy Abbas został prezydentem w 2005 roku. Dahlan oskarża Abbasa, że jest „dyktatorem i tyranem”. Wewnętrzna kontrola korupcji w PA ujawniła aferę zagarnięcia pieniędzy i inne przestępstwa i doprowadziła do dymisji pięciu ministrów bliskich Abbasowi. Zahar odrzucił ofertę Abbasa by na nowo rozpocząć proces pojednywania się, który utknął w przedbiegach. To bez sensu ponieważ proces ten całkowicie się nie rozpoczął. „Porozumienie pojednania zainicjowane było w Kairze, ale jego realizacja zamarła” (INN).  Modlitwy zostały wysłuchane! modlimy się od jakiegoś czasu z Wami by ten układ między Hamasem i Fatahem jednoczący obie grupy terrorystyczne bnie doszedł do skutku. proszą módlcie się nadal nad rozproszeniem obu sił i mocy, które są wrogami Izraela.  

ZAMACH TERRORYSTYCZNY PA W TEL AVIVIE – Policja udaremniła ogromną katastrofę kiedy zatrzymała terrorystę PA. Kilkudziesięciu policjantów ujęło 25 letniego terrorystę w jednym z lokali nocnych Tel Avivu, po tym kiedy uprowadził taksówkę i przełamał blokadę drogową. W końcu ujechał około kilometra – do klubu nocnego z 2000 gośćmi. Tam zranił osiem osób nożem jednych bardziej, innych mniej, zanim zatrzymała go policja. Terrorysta pochodził z miasta Sychem znajdującego się pod kontrolą PA, która miała za zadanie zniszczyć struktury terrorystyczne. Ten przypadek jest kolejnym dowodem na to, że PA nie ma ani interesu, ani kontroli na tym by zmniejszyć skalę zamachów terrorystycznych na Izrael (INN).

NOWE OSTRZEŻENIE ANTYTERRORYSTYCZNE- DWIE ULICE KOŁO EJLATU ZAMKNIĘTE – Według izraelskich tajnych służb oczekiwany jest zamach terrorystyczny wzdłuż granicy z Egiptem. Liczne służby porządkowe są już na miejscu. Trasy szybkiego ruchu nr 10 i 12 są zamknięte dla prywatnych aut osobowych. Przed dwunastoma dniami, kiedy wydano podobne ostrzeżenie obie drogi też były początkowo zamknięte ale potem otwarto je. Szef Izraelskiej Armii (IDF) na południe kraju dodał później, że decyzja o odblokowaniu dróg była błędem. Drogim błędem: terroryści dostali się na drogę – mimo wzmocnionej obecności żołnierzy i policjantów – i zamordowali osiem izraelskich obywateli. Grupą terrorystyczną, która próbowała wedrzeć się do wnętrza kraju był islamski dżihad. (INN) 

IZRAEL WYSYŁA OKRĘTY NA MORZE CZERWONE – IRAN CZYNI TO  SAMO – IDF 29.8 wysłała dwa okręty na Morze Czerwone w pobliżu granicy z Egiptem kiedy okazało się, że terroryści planują kolejny zamach z Egiptu na południowe okolice Izraela. Głównodowodzący IDF Benny Gantz zarządził wysłanie kolejnych żołnierzy na południe, przede wszystkim na granicę egipsko-izraelską. Dopiero niedawno Izrael pozwolił Egiptowi na stacjonowanie w strefie B i C półwyspu Synaj dodatkowych jednostek, które miały się podjąć walki z terrorystami. Strefa A sięga po samą granicę z Izraelem. Południe Izraela, zwłaszcza granica jest „jak nigdy” obsadzona żołnierzami, jak stwierdził przedstawiciel sił obrony. Jako prowokację odebrano fakt, że Iran zamierza wysłać swoją flotę składającą się z jednej łodzi podwodnej i paru okrętów również na Morze Czerwone do Zatoki Adeńskiej (Arutz-7, INN).

IDF KSZTAŁCI OSADNIKÓW – IDF rozpoczął przygotowanie żydowskich mieszkańców Judei i Samarii na oczekiwane napady przez Arabów. Oczekuje się, że Arabowie próbować będą w dużych skupiskach wedrzeć się na terytoria żydowskich osiedli by prowokować mieszkańców. Wtedy mogliby opublikować „wideo jak Żydzi strzelają do Arabów” i wykorzystywać to w celach propagandowych. Marsze mają być kampanią PA skierowaną do szerokiej publiczności by zyskać uznanie podczas głosowania w ONZ nad uznaniem niepodległego państwa arabskiego.  (Haaretz)

USA GROZI ZATRZYMANIEM POMOCY DLA ARABÓW PALESTYŃSKICH – USA grozi wstrzymaniem całej pomocy dla PA jeżeli nie poniecha ona planów zgłoszenia niezależnego państwa w ONZ. Amerykański konsul generalny w Jerozolimie Daniel Rubinstein powiedział, że jego kraj uważa arabski wniosek w ONZ za bezsensowny. Byłoby lepiej wypracować w bezpośrednich pertraktacjach porozumienie pokojowe z Izraelem. UE jeszcze nie zdecydowała jak się zachowa jeśli wniosek poddany zostanie pod głosowanie. Niektóre kraje członkowskie jak Hiszpania zamierza poprzeć arabski wniosek. Jeśli USA skorzysta ze swego prawa veta PA prosić będzie zgromadzenie generalne o poddanie go pod głosowanie. Do tego potrzebna jest większość 2/3. 25 sierpnia Salwador uznał PA a Chiny poinformowały, że poprą PA na forum ONZ. 26.8 także Honduras wysłał oficjalne pismo, że poprze Arabów i uzna je jako państwo w granicach z 1948 roku (INN). Proszę módlcie się by PA zrzekła się tej bezsensownej i nieprawej próby. Zamiast porozumieć się bezpośrednio z Izraele udają się do ONZ. Módlcie się także o to by USA dotrzymało swoich obietnic i zastosowało prawo veta dla tej nielegalnej akcji.  

UE ROZWAŻA ZMNIEJSZENIE POMOCY FINANSOWEJ DLA PA – Kryzys finansowy w Europie spowodował, że politycy UE rozważają czy mogą nadal wysyłać miliony Euro dla Autonomii „palestyńskiej”. Unia Europejska z 500 milionami Euro jest największym darczyńcą PA – ze środków tych mają być budowane instytucje przyszłego państwa i wypłacane pensje urzędników.

IZRAELSKA FLAGA ZNÓW POWIEWA NAD AMBASADA IZRAELA W KAIRZE – Ponad tydzień temu flagą zerwano podczas demonstracji egipskich przeciwko śmierci egipskiego żołnierza na granicy izraelskiej. Flaga powróciła na swoje miejsce (Ynet News).  Proszę módlcie się o dobrą współpracę między Egiptem i Izraelem.

DO WASZEGO KALENDARZA – Nasz tegoroczne święto namiotów zacznie się 9 października wieczorem i trwać będzie do 11 października w Pavilion w Jerozolimie. Gospodarzami na konferencji będą Barry i Batya Segal. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych: http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest

 

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich– Przysłów 29,7

SUKKOT W LONDYNIE – To święto namiotów odbędzie się 28 i 29 października. Przygotowują się już Lance Lambert, Pastor Clive Urquhart (Kingdom Faith Church), Barry i Batya oraz Moriah Worship Band by być z Wami w piątek wieczór aż do późnych godzin w sobotę. Bądźcie z nami w Anglii. Dużo czasu już nie zostało. Informacje szczegółowe pod angielskim numerem telefonu+49- 01793-862121.

ZWRÓĆCIE UWAGĘ – Następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.6.2012 pod nazwą „Podróż do czterech mórz“.

 Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNaracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.