Wizja dla Izraela_03.04.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595· Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 3 kwietnia 2015

Czemuż to burzą się narody, A ludy myślą o próżnych rzeczach? Powstają królowie ziemscy I książęta zmawiają się społem Przeciw Panu i Pomazańcowi jego: Zerwijmy ich więzy I zrzućmy z siebie ich pęta! Ten, który mieszka w niebie, śmieje się z nich, Pan im urąga“ –  Psalm 2,1-2.o

PASCHA 2015 – Pascha, siedmiodniowe święto przypominające wyjście Żydów z Egiptu, rozpoczęło się w tym roku w piątek 3 kwietnia o zachodzie słońca i skończy się w piątek 10 kwietnia. Rodziny i przyjaciele z całego Izraela zbiorą się na coroczną uroczystą kolację w domach, wynajętych salach, świetlicach i hotelach. Poprzez pieśni, opowiadania wspomina żydowski lud historię biblijnych czasów pod wodzą Mojżesza, kiedy zostali wyzwoleni z niewoli egipskiej poprzez krew baranka. Podczas całego święta je się niekwaszony chleb (macę); oprócz tego słodkości wytwarzane z macy, mąki ziemniaczanej i kukurydzianej jako dodatek do codziennego pożywienia. My, zespół Wizji dla Izraela ślemy Wam, naszym drogim przyjaciołom z daleka i bliska bardzo serdeczne pozdrowienia z okazji tych świąt. Proszę módlcie się w tych pełnych radości dniach, żeby nie zostały zakłócone przez żaden zamach terrorystyczny lub inne akty islamskiej przemocy. Módlcie się by rodziny i inne grupy ludzi którzy biorą udział w uroczystym sederze i w ciągu świąt przymną sobie wyjście z Egiptu otrzymali głębsze zrozumienie baranka pesachowego.

OTWARCIE PIERWSZEGO MIEJSKIEGO PARKU W JEROZOLIMIE – 30 marca 2015 zebrały się całe rodziny z Jerozolimy na uroczyste otwarcie Gazelle Valley Urban Wildlife Parks pierwszego miejskiego parku przyrody w całym kraju. Podczas gdy setka dzieci zajadała watę cukrową z ogromnym osiedlem Holyland w tle, wielu zwiedzających chwaliło burmistrza Jerozolimy Nira Barkata, który nie ograniczył urbanistów, choć ci pewnie woleliby budować tam kolejne bloki. W parku jest pięć jeziorek, dwa strumyki, miejsca gdzie można przyglądać się ptakom, sztuczna wyspa z dostępem przez mostek i dziesiątki swobodnie przemieszczających się gazel. Park otwarty jest codziennie od 7 do zachodu słońca i jest darmowy (Jerusalem Post).

UDANY TEST SYSTEMU OBRONY „PROCA DAWIDA“ – Cały szereg testów sytemu obrony przeciw rakietom o nazwie „Proca Dawida” zakończył się sukcesem, o czym 1 kwietnia poinformowało ministerstwo obrony i Amerykański Urząd Obrony Przeciwrakietowej (MDA). „Proca Dawida” została opracowana do przechwytywania rakiet średniego zasięgu z niedalekiej Gazy, Syrii i Libanu. Jest to część większego systemu obrony, do którego należą też Arrow 1, 2 i 3 oraz Żelazna Kopuła. Podczas testów Proca Dawida wykryła pociski wystrzelone z ziemi i powietrza, a dane lotu przekazała do centrum dowodzenia, gdzie opracowywano strategię obrony. „To jedyny w swoim rodzaju system obrony: „wykrywacz” jest mały i zwrotny” – stwierdził szef producenta Jair Ramati. „System jeszcze w tym roku wejdzie do służby w IDF” (INN) .

1.500 RAKIET DZIENNIE – Jak poinformowało izraelskie radio wojskowe, Izraelskie Siły Obrony (IDF) opracowały najgorszy możliwy scenariusz w przypadku następnej wojny z popieranymi przez Iran libańskimi grupami terrorystycznymi jak Hisb-Allah. Dowództwo obrony cywilnej będzie informowało władze komunalne o liczbie rannych i szkodach jakie mogą nastąpić w kolejnych konfliktach. To pierwszy raz od 2007 roku, kiedy zaktualizowano szacunki IDF. Eksperci sądzą, że ilość rakiet które spadną na północny Izrael w ciągu dnia może wynieść 1.000 do 1.500 sztuk, a ilość ofiar codziennie może leżeć w dwu czy nawet trzycyfrowych liczbach. Dalej podaje się, że należy się liczyć z dziesiątkami rakiet dziennie w stosunkowo małym przedmieściu Hajfy – Kirjat Bijalik; wiele set ludzi może być zabite i tysiące domów zniszczone. Pod ostrzał pójdą cele ważne ze strategicznego punktu widzenia. Jednocześnie Izrael odpowie Libanowi bardzo mocno nie wykluczając infrastruktury cywilnej. Zadanie przygotowania ludności cywilnej na możliwą wojnę powierzono nowo wybranemu komendantowi frontu obrony kraju generałowi Joelowi Strikowi. W międzyczasie wysokiej rangi przedstawiciel ministerstw obrony ostrzegł, że Iran szmugluje dla Hisb-Allahu w Libanie sterowane głowice do swoich rakiet (Arutz 7).

PA WSTĄPIŁA DO MIĘDZYNARODOWEGO TRYBUNAŁU – Po tym kiedy przed niemal rokiem PA zadeklarowała chęć wstąpienia w poczet członków Międzynarodowego Trybunału w Hadze – nastąpiło to 1 kwietnia. Teraz więc PA może oskarżać Izrael za „przestępstwa wojenne”, nawet jeśli „spadną one na dalszy plan” jak wyraził się jeden z kacyków w PA. Pierwszy wniosek o wstąpienie PA złożyła już w 2012 roku, ale został on odrzucony, ponieważ PA nie jest państwem. W listopadzie 2012 ONZ obiecał PA statut niepaństwowego członka ONZ, ta ponownie złożyła swój akces, choć eksperci stwierdzili, że uznanie przez ONZ nie czyni z interesanta pełnoprawnego państwa. * PA chce oskarżyć Izrael o „nielegalne” osiedla w Judei i Samarii, chociaż obecność Żydów na tym terenie zgodna jest z prawem międzynarodowym, jak stwierdzono to już w 2012 roku w tzw. raporcie Levy’ego. Poza tym PA chce oskarżyć Żydów o „zbrodnie wojenne” podczas ostatniej operacji „Skała Obrony”, która była reakcją na ciągłe akcje terrorystyczne. Krok ten przyniesie odwrotne skutki od oczekiwanych, ponieważ nie tylko „partner pokojowy” Izraela Hamas, ale i przewodniczący PA Mahmud Abbas byli zamieszani w zbrodnie wojenne, ponieważ w czasie wojny celowali w żydowskie budynki mieszkalne. Jeden z przedstawicieli Arabów wypalił wprost: „Palestyńczycy mogą skarżyć osiedla ale jest nieprawdopodobne by za swoją skargę nie byli sami oskarżeni ze strony Izraela. Ma on zresztą doskonałe na to dowody w ogromnej ilości, zwłaszcza z ostrzału rakietowego z podwórek szkolnych i szpitali. Tak więc skarga wodzów strefy Gazy doprowadzi do oskarżenia ich samych”. Faktem jest, że Szuraz HaDin, pozarządowa organizacja obrony cywilnej już oskarża przed Trybunałem Międzynarodowym Abbasa i przywódców Hamasu. (Arutz-7)  „Ale sam wpadł w jamę, którą wykopał. Wróci przemoc na głowę jego“ – Psalm 7,17.

WOJNA ONZ Z IZRAELEM – Swego czasu wielka światowa organizacja – Narody Zjednoczone – z czasem jest kształtowana przez reżymy, które gwałcą prawa człowieka i zmniejszają światowe bezpieczeństwo. Od roku 2012 Iran dzierży przewodnictwo w Ruchu Państw Niezaangażowanych (NAM), do którego należy 120 państw; wzmacnia siłę swoich członków, a Izrael zepchnął w kąt. W tym roku przewodnictwo w NAM przejdzie na Wenezuelę, sojusznika Iranu. W 2013 Iran z kolei uzyskał Komitet Rozbrojeniowy, podczas gdy Teheran rozbudowuje na potęgę swój program atomowy, wspiera terrorystów i nadal działa na rzecz zniszczenia Izraela. Tylko w kadencji 2014/2015 Zgromadzenie Narodowe ONZ uchwaliło 20 rezolucji które krytykują Izrael podczas gdy wobec gwałcenia praw człowieka w Iranie, Syrii czy Korei Północnej wydano tylko JEDNĄ potępiającą rezolucję (New York Times).

SOJUSZNIK W AFRYCE PRZEGRYWA WYBORY – Nigeryjski prezydent Goodluck Jonathan, niezłomny sojusznik Izraela został w tym tygodniu pokonany przez swojego rywala Mohameda Buhariego. Izrael obawia się, że ta porażka będzie miała negatywne skutki w kwestii poparcia Nigerii dla państwa żydowskiego. Buhari, 72, przewodził afrykańskiemu narodowi w 1983 i 1985 roku; jest on muzułmaninem z północy kraju. W przeciwieństwie do niego Jonathan jest chrześcijaninem z południa. Podczas kampanii wyborczej dało się słyszeć głosy, że Buhari wprowadzi Nigerię na islamistyczne tory. Wielu obawia się, że zmiany władzy w Abuja będzie miała negatywne skutki dla Izraela, bo kiedy zaczął rządzić Jonatan (w 2010 roku) Nigeria stała się najważniejszym sojusznikiem Izraela w Afryce. W 2014 Nigeria wstrzymała się podczas głosowania za przyjęciem PA w poczet członków ONZ. PA ostro skrytykowała Nigerię za to. Dzięki wzorcowym stosunkom za Jonathana Nigeria należy do 20 najważniejszych krajów dla izraelskiego eksportu (Israel National News).

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.