Wizja dla Izraela_03.12.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek,3 grudnia 2010

Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia” – (Jk. 1:17).

POŻAR NA KARMELU – Wczoraj wybuchł największy jak dotąd w Izraelu pożar na Karmelu. Do wieczora ogień strawił obszar 2800 hektarów. Również kibuc Bet Oren padł ofiarą ognia. Obecnie (piątek rano) ogień nadal nie jest pod kontrolą. Ogień podszedł na 2 km od południa Haify i sięga miasteczka Atlit na wybrzeżu. Ściana ognia z powodu silnych wiatrów była bardzo trudna do gaszenia. Liczba zabitych sięga co najmniej 41 osób. Ewakuowano 13.000 mieszkańców. dzisiaj rano dotarły 4 samoloty gaśnicze z Grecji. Proszę módlcie się o szybkie ugaszenie ognia.

IZRAEL CHCE SKARŻYĆ NA BOMBY FOSFOROWE Z GAZY – Po bombardowaniu pociskami moździerzowymi z Gazy osiedli w Zachodnim Negevie, na który izraelskie siły obrony (IDF) zareagowały nalotami, izraelski minister spraw zagranicznych poinstruował izraelskiego ambasadora przy ONZ by złożył skargę na stosowanie przez Hamas bomb fosforowych. Protest wpłynie do sekretarza generalnego i Rady Bezpieczeństwa ONZ. „To przypomni społeczności międzynarodowej kolejny raz o tym, że mieszkańcy południa Izraela żyją w ciągłym strachu z powodu bezlitosnego terroru, który stosuje reżim Hamasu z Gazy“ – stwierdził Lieberman. (Haaretz) Proszę módlcie się o ochronę przed terorem izraelskich miesjcowości na Negevie.

PREZYDENT FEDERALNY W IZRAELU
– Niemiecki prezydent federalny Christian Wulff przyjechał w ostatnią sobotę na czterodniową wizytę w Izraelu. Wziął ze sobą swoją 17 letnią córkę Annalene i inne niemieckie nastolatki i podkreślił, że Niemcy są zobowiązane by mówić młodzieży o Holokauście. Zadośćuczynienie jest głównym zadaniem, na którym koncentrują się teraz Niemcy w stosunkach z Izraelem. Na przyjęciu zorganizowanym w niedzielę przez prezydenta Szimona Peresa Wulf powiedział, że Niemcy są za tym by Izrael nadal i żył bezpiecznie i w pokoju. (M&C)

SPOTKANIE KANADY I IZRAELA POŚWIĘCONE WSPÓŁPRACY – Narodowa Rady Naukowa Kanady na zlecenie rządu Kanady przygotowuje izraelsko-kanadyjski szczyt na temat wspomagania współpracy naukowej. To pierwsze takie spotkanie obu krajów poświęcone badaniom naukowym. Przybędzie około 50 osób z obu krajów w tym przedstawiciele przemysłu, administracji oraz świata akademickiego. (Marketwire) Proszę módlcie się o więcej coraz lepszych stosunków Izraela z innymi narodami.

DELFINY ODWIEDZAJĄ WODY WYBRZEŻA KOŁO RISHON LETZION – Podczas badań członkowie izraelskiego centrum badań ssaków morskich trafili na trzy duże zgrupowania. Delfiny, które pływały koło wybrzeża Rishon Letzion w tym dwie samice, które naukowcy widywali już wcześniej. W ostatnich latach widać coraz więcej delfinów i wielorybów na izraelskim wybrzeżu. (Haaretz) Rishon Letzion, czwarte co do wielkości miasto Izraela położone jest na płaskim wybrzeżu 12 km na południe od Tel Avivu.

BOOM ENERGII SŁONECZNEJ W IZRAELU – Wyścig przemysłu solarnego trwa. Chodzi o dobranie się do prawdziwej żyły złota o wartości 20 miliardów dolarów położonej na pustyniach południowego Izraela. W ten sposób byłby to pierwszy kraj z tak wysokim wykorzystaniem energii odnawialnej. Strzał startowy padł w niedzielę poprzez podpisanie historycznej umowy między izraelskim Electric Corporation i innym producentem energii słonecznej. Wspólne przedsięwzięcie ulokowane jest w kibucu Kettura – małej kolektywnej farmie na jałowej pustyni Araba przy granicy izraelsko-jordańskiej. Od lat Izrael eksportuje najnowocześniejsze urządzenia techniki solarnej, ale nie stosował jej dotąd u siebie. Izrael zobowiązał się do zastosowania do roku 2020 10% swojej energii ze źródeł odnawialnych. (AOL)

RABINI MODLĄ SIĘ O DESZCZ Z BALONU – Przed wschodem słońca w ostatni czwartek rabini Manasse Malka i Ruben Deri wznieśli się balonem na wysokość ok. 1000 stóp by modlić się o deszcz. Do tych dwóch dołączył szef regionalnej rady Eschkol, Haim Yalin, szef rady regionu Negev z miasta Sdot, Meir Yifrach, królowa piękności Schavit Wiese i wielu wiernych. Grupa startująca z pola w okolicy kibucu Ruhama w Negevie miała przy sobie napisaną modlitwę niedawno zmarłego rabina Mordechaia Elijahu. Z powodu tego, że nie zanosi się na deszcz, chłopi z północnego Izraela szacują straty plonów na ok. 50 NIS (około 10 milionów €). (Ynet) „jednakże nie omieszkał dawać o sobie świadectwa przez dobrodziejstwa, dając wam z nieba deszcz i czasy urodzajne, napełniając pokarmem i radością serca wasze.“ (Dzieje apostolskie 14,16)

POMOC DLA WYKORZYSTYWANYCH KOBIET W IZRAELU – Przed rokiem premier Benjamin Netanjahu odwiedził azyl dla wykorzystywanych kobiet w Jerozolimie i obiecał im 1 milion € na walką z domową przemocą. Rok później nie wpłynął ani jeden szekel – a brak środków zmusza maltretowane kobiety do powrotu do swoich mężów. Ronit Arenfreund-Cohen szefowa Urzędu ds Pomocy Kobietom przy Międzynarodowych Organizacjach Syjonistycznych Kobiet (WIZO), napisała w tym tygodniu do Netanjahu by przypomnieć mu o jego obietnicy i zwrócić uwagę na trudną sytuację kobiet. Powiedziała, że pomoc finansowa jest konieczna dla ich przeżycia, ponieważ większość kobiet na ma żadnych środków do życia. Nie dość, że muszą zostawić wszystko kiedy uciekają od swojego agresywnego męża, to ci ostatni jeszcze robią długi na koszt kobiet. Często kobiety odpowiadają finansowo za te długi. W tym roku mężowie zabili już 18 kobiet. To najgorszy wynik od 2004 roku. WIZO szacuje, że ofiarą przemocy domowej, psychicznej lub fizycznej jest rocznie 200.000 kobiet i ok. 600.000 dzieci. (Haaretz) Proszę módlcie się przeciw przemocy w domu na Bliskim Wschodzie. Módlcie się także o kobiety i dzieci, które żyją w schroniskach w Izraelu otrzymały to czego potrzebują, by zacząć nowe życie.

HAMAS ROZPOCZĄŁ ZNÓW OSTRZAŁ RAKIETOWY NEGEVU – Terroryści z kontrolowanej przez Hamas Gazy rozpoczęli w niedzielę rano ponowny ostrzał rakietowy zachodniego Negevu. Znów uderzyły w Sderot. Jedna rakieta krótkiego zasięgu eksplodowała w powietrzu, podczas gdy tysiące dzieci i studenci bylo w drodze do szkoły. Dzięki Bogu nikt nie został ranny czy zabity. Według informacji sił zbrojnych (IDF) w tym roku odpalonych zostało 200 pocisków i rakiet na południe Izraela – i to mimo rozejmu, który Hamas i Izrael zawarły po operacji Stopiony Ołów sprzed dwóch lat. (INN)

USA: WIKILEAKS ZAGRAŻA ŻYCIU TYSIĘCY – Rząd Obamy ostrzega WikiLeaks przed opublikowaniem tajnych dokumentów ministerstwa obrony, co zagrażałoby życiu „niezliczonych” ludzi i różnym akcjom antyterrorystycznym na całym świecie co szkodziłoby stosunkom USA z jej sojusznikami. W liście z 27.11 wysłanym przez najwyższego prokuratora ministerstwa spraw zagranicznych USA do założyciela WikiLeaks Juliana Assange można przeczytać, że wyjawienie dokumentów może wyrządzić duże straty, wyjawi wojskowe tajemnice Ameryki i zagrozi życiu dysydentów w zagranicznych reżymach. Oczekuje się, że zapowiadane informacje ukażą się 5 grudnia. (AP)

IDF TRAFIŁO DRUGIEGO SZEFA ARMII ISLAMU W GAZIE – W poprzednim tygodniu podczas eksplozji bomby samochodowej został zabity terrorysta w centrum Gazy. IDF potwierdziło potem, że to jej grupa odpowiada za ten atak. Podczas eksplozji ranne zostały 4 osoby, jedna z nich ciężko. Arabowie z gazy twierdzą, że chodzi o terrorystę Islama Yassina. Innym ciężko rannym terrorystą jest brat Yassina. Sam on był także członkiem ugrupowania terrorystycznego Armia Islamu. Przed dwoma tygodniami IDF zabił innego członka tej grupy Mohammeda Jamal A-Nahmnama. Zmarł on w wyniku wybuchu autobomby w pobliżu posterunku w Gazie. Po ataku IDF wyjaśnił, że A-Nahmnam planował zamachy na Amerykanów i Izraelitów na Synaju. Yassin był prawą ręką Nahmnama i przygotowywał porwania obywateli Izraela. (INN)

HAMAS NADAL BUDUJE W GAZIE
– Hamas nadal buduje w Gazie i dał przyzwolenie na budowę trzech wysokościowców na apartamenty. 25.000 nowych mieszkań finansowane będzie głównie przez Iran. Budowy te ruszą mimo, że Hamas oskarża Izrael o rzekome blokowanie strefy. Rzekoma blokada była też „powodem” incydentu z „flotyllą wolności”, chociaż według ministerstwa spraw zagranicznych regularnie do Gazy docierają transporty materiałów budowlanych jak drewno, cement, stal, okna. Poza tym mimo rzekomej blokady otwarto w Gazie centrum handlowe z kosztownymi i luksusowymi artykułami. Hamas chce budować drugie centrum i to na ruinach centrali bezpieczeństwa PA. (Arutz-7) „Nie bój się, gdy się ktoś bogaci, Gdy rośnie chwała domu jego, Bo gdy umrze, nic z sobą nie weźmie I nie pójdzie za nim chwała jego” Psalm 49,17-18.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

оптимизация сайта под поисковые системы самому

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.