Wizja dla Izraela_04.03.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 4 marca 2011

Bo któryż wielki naród ma bogów tak bliskich, jak bliski jest nam Pan, nasz Bóg, ilekroć go wzywamy”, 5. Moj. 4,7.

ZAMORDOWANY PAKISTAŃSKI MINISTER; PODEJRZANI MUZUŁMAŃSCY TERRORYŚCI – Z powodu śmierci pakistańskiego ministra do spraw mniejszości religijnych żałobę przeżywaj pakistańscy chrześcijanie i grupy obrońców praw człowieka. Shahbaz Bhatti 2 marca został prawdopodobnie zabity przez muzułmańskich terrorystów po jego krytyce kontrowersyjnych ustaw u obrazie religijnej. Bhatti – jedyny chrześcijanin w rządzie, został zamordowany przed domem swoich rodziców w Islamabadzie. Miał 42 lata. Jak opowiadali świadkowie wyjechał właśnie z posesji kiedy zaatakowało go 3 mężczyzn. Dwóch z nich wyrwało drzwi próbując wyciągnąć pasażera z auta a trzeci zaczął strzelać z kałasznikowa. Według policji i świadków zamachowcy uciekli białym Suzuki. Na miejscu pozostały ulotki według których odpowiedzialność za zamach ponosi Al-Kwad i pakistańscy Talibowie z prowincji Punjab. Zarzucali oni rządowi, że powierzył ministerstwo „niewierzącemu chrześcijaninowi” Bhattiemu (WCN).

CLINTON: ZAGROŻONE MNIEJSZOŚCI RELIGIJNE NA BLISKIM WSCHODZIE – Amerykańska minister spraw zagranicznych Hillry Clinton ostrzega, że chrześcijanom i innym mniejszościom religijnym potrzebna jest ochrona; wielu z nich ucieka by ujść przed prześladowaniami. (News Max) Proszę módlcie się o ochronę chrześcijan na całym Bliskim Wschodzie, którzy są zabijani za wiarę, są dręczeni i obrabowani z całego swojego dobytku.

CZOŁOWY IRAŃSKI POLITYK OPOZYCYJNY W WIEZIENIU – ZACHÓD ZAREAGOWAŁ ZBYT PÓŹNO – 28 lutego Biały Dom potępił ostro Teheran „za kampanię zastraszania i wyraźne łamanie uniwersalnych praw człowieka” w Iranie. Grupy obrony praw człowieka orzekły, że dwóch polityków opozycyjnych zostało wywiezionych w nieznane miejsce. Waszyngton zareagował zbyt późno. Z innych źródeł wiadomo, że Hossein Moussavi i Mehdi Karroubi zostali wyciągnięci z domów, wepchnięci w worki i wywiezieni do owianego złą sławą więzienia Parchin w Teheranie. Także ich żony zniknęły (DEBKA).

BOOM BUDOWLANY I DOSTATEK NA WZGÓRZACH GOLAN – Wzgórza Golan które Syria chce posiadać w swoich granicach cieszą się obecnie nieznanym wcześniej dobrobytem. Praktycznie nie ma wolnych mieszkań, czy to na wynajem czy do kupienia. „Aktywność budowlana jest na rekordowym poziomie, stwierdził Sammy Bar-Lev przewodniczący rady regionu w mieście Katzrin. „Obecnie mieszka w Katzrin 8000 ludzi i udzielono jeszcze sporo pozwoleń na budowy. Budowanych już jest 36 rodzinnych jednostek mieszkaniowych.” – jak zauważył. Bar Lev mówi, że sytuacja na rynku pracy jest doskonała a bezrobocie znikomo małe. Mieszkańcom Wzgórz Golan grozi się od lat, że będą musieli się wynieść – choćby dlatego, że próbuje się zmusić Syrię i Izrael do zawarcia paktu pokojowego (co popierają USA), warunkiem tego byłoby właśnie, żeby Izrael oddał te strategicznie ważne i bogate w wodę tereny. W ostatnich latach ta groźby zmniejszyła się, ponieważ w Izraelu nie ma poparcia do oddania Wzgórz, wątpi się także w pokojowe intencje Syrii. Także Kneset uchwalił ustawę, która praktycznie uniemożliwia ich oddanie. Ze względu na konieczność zmiany ustawy dużą większością głosów oraz wymaganie referendum wśród ludności Bar Lev wychodzi z założenia, że wobec ostatnich niepokojów na Bliskim Wschodzie kwestia porozumienia z Syrią oddala się w odległą przyszłość. (INN) „Gdyż Pan, Bóg twój, wprowadza cię do ziemi pięknej, do ziemi, gdzie bystre rzeki i źródła tryskają w dolinie i na górze;“ – 5. Moj 8,7.

RADA BEZPIECZEŃSTWA UCHWALA SANKCJE PRZECIW LIBII – W ostatnią niedzielę rada bezpieczeństwa ONZ uchwaliła sankcje przeciw libijskiemu przywódcy Muanarowi Kadafiemu, na przykład zakaz podróży wysokich przedstawicieli jego reżymu oraz zamrożenie ich majątków. W rezolucji żąda się także postawienia Kadafiego i jego popleczników z podejrzeniami popełnienia zbrodni przeciw ludzkości przed międzynarodowym sądem w Hadze. Za były wszystkie 15 państw – członków rady. Przedtem Obama i Clintonowa żądali ustąpienia Kadafiego, który stracił legitymację swojego rządzenia (Ynet) .

CORAZ WIĘCEJ ZABITYCH I RANNYCH W LIBII – W ostatnią sobotę zabitych zostało co najmniej 50 cywili w nadmorskim Zawiyyah. W mieście trwały ciężkie walki między demonstrantami a żołnierzami Kadafiego. „Na samochodach z napędem na cztery koła montowano ciężkie działa artyleryjskie i strzelano do bezbronnych ludzi zebrach na placu. Zabito młodych, dzieci, starsze osoby i kobiety. Liczyłem ofiary“ – opowiada świadek dziennikarzom. Dodał, że wiele osób było ciężko rannych i wielu zmarło później od odniesionych ran. W czwartek znów zabito tam 100 osób a 200 było rannych kiedy 60 najemników ostrzelało z broni automatycznej demonstrantów pod meczetem. (NY Times, Jerusalem Post, Reuters)

ZDJĘCIA SATELITARNE ATOMOWYCH INSTALACJI W SYRII – Zachodnie wywiady odkryły kolejny zakład atomowy na przedmieściach Damaszku. Po zbombardowaniu przez Izrael przed trzema laty jednego zakładu analiza zdjęć satelitarnych pozwoliła odkryć kolejne instalacje. Süddeutsche Zeitung otrzymała te zdjęcia, nie opublikowała ich jednak, ponieważ mogłyby zostać zdradzone okoliczności ich wykonania. W środę Institut für Wissenschaft und internationale Sicherheit pokazał zdjęcia z trzech miejsc, które prawdopodobnie mają związek z instalacjami w Al Kibar. Poprzez te dwie informacje wywarty będzie mógł być większy nacisk na ONZ by ponowił inspekcje przez zbierającą się w przyszłym miesiącu Międzynarodowy Urząd Energii atomowej. (Arutz 7) „Wypowiedź o Damaszku. Oto Damaszek przestanie być miastem, a stanie się kupą gruzów“ – Izajasz 17,1.

ARESZTOWANIE SAUDYJSKIEGO STUDENTA W TEKSASIE Z POWODU PLANOWANEGO ZAMACHU TERRORYSTYCZNEGO – FBI zatrzymało studenta z saudyjskim obywatelstwem w pobliżu miasta Lubbock w Teksaie kiedy szedł do collegu. Miał on usiłować zmajstrować broń masowego rażenia. Aresztowana dokonano po zakupie elementów bomby i rozpoczęciu jej budowy oraz na początku rozpoznawania celów w USA do dokonania zamachu. Khalid Ali-M Aldawsari prowadził dokładne opisy swoich planów i celów ataków. Należały do nich tuziny elektrowni wodnych w Kalifornii i Colorado oraz rezydencja byłego prezydenta USA Georga Busha w Dallas, który terrorysta określił „domem tyrana”. W jednym z wpisów opisał jak przyjechał do USA, dostał stypendium i posiadał wystarczające poparcie dla swojego dżihadu. „I teraz kiedy podszkoliłem się w angielskim i nauczyłem się jak zbudować bombę i kiedy ciągle planowałem jak zabić niewiernych amerykanów – nadszedł czas dżihadu” (LA Times).

PAPIEŻ ODCIĄŻA ŻYDOW – Papież Benedykt XVI usprawiedliwia Żydów. W książce „Jezus z Nazaretu” używa papież teologicznych i biblijnych analiz by wyjaśnić, że nie cały naród żydowski jest odpowiedzialny za śmierć Jezusa. Netanjahu pochwalił za to papieża w czwartek (Haaretz).

PODROŻ DO IZRAELA – Już czas pomyśleć o drugiej podróży „Roots & Reflection”. Odbędzie się ona od 12 do 20 czerwca 2011. Już przygotowujemy się do niej byście byli oczarowani pobytem, kiedy zwiedzać będziemy fascynujące miejsca w Jerozolimie i miastach na południu Izraela. Między innymi zwiedzimy bazar na Starym Mieście, muzeum w Twierdzy Dawida, kardo, dzielnicę żydowską, grób w ogrodzie, Górę Syjon, skład Józefa i wiele innych. Więcej informacji na http://www.visionfuerisrael.de/termine .

POMÓŻ NAM POMAGAĆ – Vision für Israel i Joseph-Lagerhaus wspierają potrzebujących osoby prywatne i instytucje charytatywne finansowo i w zaopatrzeniu medycznym i na inne sposoby. Dlatego kierujemy się z pilnym apelem do naszych stałych przyjaciół i darczyńców by wspierali naszą służbę miłosierdzia. Szczegółowe informacje pod tym adresem internetowym http://www.visionfuerisrael.de/spenden lub telefonicznie w naszym biurze w Monachium +49 89-566 595. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Dla szerszego poglądu podajemy, że w Izraelu potrzebujących jest 1 77 miliona i połowa wszystkich dzieci, co najmniej 850.000 dzieci żyje w biedzie. Opublikowany raport z 26 grudnia 2010 pokazuje, że w ostatnim roku 5.000 dzieci kradło jedzenie; 2.500 zmuszonych było żebrać a 5.000 zbierało resztki jedzenia. Kolejne 110.000 nie jadło obiadu w szkole. 110.000 nie uczyło się tak dobrze jak wcześniej ponieważ miało problemy w rodzinie a 260.000 poszło do szkoły w rozlatujących się butach. Około 480.000 dzieci nie było u dentysty. Starszym mieszkańcom żyjącym poniżej minimum też nie idzie lepiej. Około 71% nie było w stanie zapłacić za przepisane lekarstwa. Było ich 115% więcej niż przed rokiem. Dwie trzecie starszych nie wychodziło z domu z braku pieniędzy. Raport podaje, że 75% potrzebujących musiało nie raz rezygnować z posiłków – było to 21% więcej jak przed rokiem. Około 7% bało się że umrą z głodu, około 75% izraelskich organizacji pomocowych podało, że o porcję żywieniową prosiło 27% więcej osób niż poprzednio.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

seo оптимизация сайта google

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.