Wizja dla Izraela_04.10.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Na twoich murach, Jeruzalem, postawiłem straże: cały dzień i całą noc nigdy milczeć nie będą. Wy, co przypominacie [wszystko] Panu, sami nie miejcie wytchnienia i Jemu nie dajcie spokoju, dopóki nie odnowi i nie uczyni Jeruzalem przedmiotem chwalby na ziemi“ (Iz 62,6-7).

NETANJAHU PRZED ONZ: IRAN MA DOSYĆ URANU NA BOMBĘ ATOMOWĄ – Premier Benjamin Netanjahu powiedział w tym tygodniu na forum ONZ, że Iran ma wystarczająco dużo uranu by zbudować bombę atomową. W swoim przemówieniu we wtorek wyjaśnił, że Iran posiada 282 funty wzbogaconego uranu, co wystarcza na jedną bombę atomową. Iran dokonał dużych postępów w realizacji swojego programu atomowego, zwłaszcza od czasu wyboru nowego prezydenta Rohaniego. Izraelski premier prawdopodobnie wręczył akta tajnych służb Obamie, które zawierają dowody na to, że Iran nadal intensywnie pracuje nad programem atomowym. Przed swoim odjazdem do Nowego Jorku obiecał ujawnienie prawdy w oblicz propagandowych „strugania drewna i ofensywy szarmanckie” Iranu. W tej propagandzie są takie wystąpienia jak Susan Rice doradczyni ds. bezpieczeństwa Obamy, że nie ma powodu by wątpić w „pokojowe zamiary” Iranu (Arutz 7).

CZŁONEK KNESETU RIVLIN: STWARZAJĄCE ZAGROZENIE ZWIAZKI Z USA – Członek Knesetu Reuven Rivlin, który jest także członkiem komitetu do spraw obrony, dał w niedzielę wyraz swoim obawom, że USA widzi związek między irańskim programem atomowym, a żądaniami Autonomii „palestyńskiej“ (PA) masowych wysiedleń izraelskich osadników z Judei i Samarii. W poprzednim tygodniu Obama powiedział, że widzi dwa priorytety na Bliskim Wschodzie: ograniczenie atomowego zagrożenia Iranu i zapewnienie by PA otrzymała własne państwo. „Te dwie sprawy nie są wprawdzie problemem w regionie, ale są powodem długo utrzymującej się niestabilności. Rozwiązanie tych kwestii pozwoli pomóc stworzyć podstawy pod trwały pokój” – stwierdził Obama. W ten sposób wyraźnie powiązał te dwie kwestie. Dodał, że Izrael musi rozpoznać, że bezpieczeństwo Izraela zależy od powstania państwa palestyńskiego. Rivlin powiedział, że powstanie tego związku napawa niepokojem. „Takie stanowisko usprawiedliwia pogróżki Iranu zaatakowania nas bronią nie konwencjonalną, gdyby żądania arabów nie były spełnione” – powiedział. „Poza tym Amerykanie dają przekaz Arabom, że nie potrzebują nawet pertraktować, że temat irańskiej broni jądrowej może być użyty jako element nacisku by mogli dostać co tylko chcą”. (INN) Módlcie proszę zgodnie z Pismem: „bo Ty jesteś moją ucieczką“ – Psalm 31,4.

BLISKI WSCHÓD ZANIEPOKOJONY STOSUNKAMI DYPLOMATYCZNYMI USA I IRANU – Izrael wyraża troski całego regionu co do harmonizowania i nawiązania stosunków dyplomatycznych USA i Iranu. W ostatnią sobotę pisał o tym New York Times. Yuval Steinitz izraelski minister stosunków strategicznych, który też przewodził delegacji w ONZ, podkreślił: „Najtrudniejszym problemem z Iranem jest jego cel budowy broni atomowej. Problem z Iranem ma jednak daleko bardziej donośne skutki. Iran nie jest krajem kochającym pokój” – powiedział. „Jest to być może najbardziej agresywny kraj na ziemi i to nie tylko względem Izraela.” O zacieśniające się stosunki USA i Iranu zaniepokojona jest też Arabia Saudyjska. W kraju panuje paranoja i wściekłość na tajemniczy pakt między Ameryką a Iranem, stwierdził prominentny saudyjski dziennikarz Jamal Khashoggi, stojący blisko rodziny królewskiej. „Moją troską jest żeby Amerykanie zaakceptowali Iran takim jakim jest, tak by Irańczycy nadal uprawiali politykę ekspansji i agresji.” Inne kraje zatoki zdominowane przez sunnitów podzielają niepokoje związane z przesunięciem równowagi na stronę szyitów pod wodzą Iranu i jego sojuszników. Obama i Rohani telefonowali w poprzedni piątek – i była to pierwsza rozmowa Iranu z USA od 30 lat. Według Timesa Obama i Rohani zgodzili się przyspieszyć rozmowy prowadzące do rozbrojenia gorącej dyskusji co do programu atomowego. Obydwie strony wyraziły optymizm, że takie zbliżenie przekształciłoby cały Bliski Wschód (Ynet). Nie jest przypadkiem, że bankructwo rządu USA nastąpiło właśnie teraz, kiedy Obama rozmawia z Iranem i zdradza Izraela.

ISLAMIŚCI ZMASAKROWALI 50 STUDENTÓW W NIGERII – Podczas niedawnego napadu uzbrojeni islamscy terroryści zaatakowali północną Nigerią zabijając 50 studentów. Było to tylko kilka dni po krwawym napadzie na centrum handlowe w Kenii, także dokonanym przez somalijskich terrorystów ze stojącej blisko Al-Kaidy grupy terrorystycznej „Boko Haram“. Przypadki te pokazują rosnący terror islamistów z Afryki. Według doniesień uzbrojeni bandyci islamscy zabijali swoje ofiary podczas snu w akademiku. Około 1000 pozostałych studentów ukryło się w okolicy. Jak się podaje ofiar może być jeszcze więcej ponieważ służby okrywają kolejne ciała (Arutz-7). Proszę módlcie sią by takie straszliwe ataki terrorystyczne w Nigerii zostały zatrzymane.

OKRYTO BIBLIJNE MIASTO W GALILEI – Archeolodzy odnaleźli teraz rzekome miasto Dalmanuta, które opisane jest w Nowym testamencie jako miejsce do którego zmierzał Jeszua, po tym kiedy rozmnożył chleb i ryby. Miasto zostało odkryte na północno-zachodnim brzegu jeziora Genezareth w Ginosorlat a jego wiek oszacowano na 2000 lat. Z artefaktów znaleziska archeolodzy sądzą, że miasto było bogate. „Naczynia szklane i amfory wskazują na dobrobyt” – stwierdził Ken Dark z brytyjskiego uniwersytetu w Reading, którego zespół dokonał okrycia miasta. „Ciężary i kamienne kotwice oraz dojście na plaże, gdzie można było także przycumować łodzie i oczywiście te łodzie z 1. wieku służyły do łowienia ryb” – jak dodał. Dark powiedział, że nie ma całkowitej pewności, że to Dalmanuta, ale znaleziska potwierdzają przypuszczenia, że było to spore i bogate miasto. Poza tym nazwa Dalmanuta nie jest stwierdzana w żadnym innym miejscu wykopalisk. W nowym testamencie miasto Dalmanuta wspominane jest w Ewangelii Marka. (UPI) „Zaraz też wsiadł z uczniami do łodzi i przybył w okolice Dalmanuty. Nadeszli faryzeusze i zaczęli rozprawiać z Nim, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku“ (Mk 8,10-11).

„BETLEJEM“ WIELKIM ZWYCIĘZCĄ PODCZAS IZRAELSKIEGO OSKARA – Izraelska akademia filmowa i tv przyznała w sobotę jak co roku nagrody „Ofiru”. Wielkim zwycięzcą został „Betlejem” kryminał, który pokazuje nerwowe stosunki konfliktu izraelsko-arabskiego. Film otrzymał osiem „Ofirów”, czy jak się nieraz mówi – izraelskich oskarów, w tym także w kategorii „najlepszy film”. Prawdopodobnie reprezentował będzie Izrael w kategorii najlepszego filmu zagranicznego w rozdaniu Oskarów w 2013 roku. Autor filmu, plastyk Yuval Adler i reżyser Ali Waked, były dziennikarz byli zwycięzcami w kategorii najlepsza reżyseria i najlepszy scenariusz. „Betlejem” odrzynał poza tym nagrodę za najlepszy casting i najlepszy montaż. Tsahi Hlevi, który w historii grał rolkę oficera Shin-Bet, nagrodzony został za najlepszą rolę drugoplanową. Film opowiada o izraelskim pracowniku tajnych służb, który zaprzyjaźnił się z arabskim informatorem (Times of Israel).

FRANCJA ODTRĄBIŁA AKCJE W SYRII W OSTATNIEJ MINUCIE – Francuzki prezydent François Hollande odwołał w ostatniej minucie akcją wojskową po zaskakującym telefonie od prezydenta USA Obamy. Doniósł o tym tygodnik Nouvel Observateur w poprzednią niedzielę. Telefon nadszedł krótko po powiadomieniu Amerykańsko przez Obamę, że chce poczekać na zgodę Kongresu. Hollande właśnie szykował się meldując kilka godzin wcześniej gotowość Francji do udziału w takiej interwencji w Syrii. Jak się pisze postanowienie Obamy wstrzymania ataku zszokowało Francuzów. (INN)

NOWY TECHNION – Technion to założony w 1924 roku i rezydujący w Hajfie uniwersytet techniczny Izraela. Razem z uniwersytetem Shantou w Chinach założono wspólnie z chińczykami wspólny akademicki instytut technologiczny. Nazywać się ma Technion Institute-Guangdong Technology (TGIT). Deklaracja założycielska podpisana została w ostatnią niedzielę przez szefa instytutu Technion, professora Peretz Lavie i rektora uniwesytetu Shantou, profesora Peihua Gu (Ynet). „W przyszłości Jakub się zakorzeni, Izrael zakwitnie i rozrośnie się, i napełni powierzchnię ziemi owocami“ (Iz 27,6).

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/, wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.