Wizja dla Izraela_05.04.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 5 kwietnia 2013

Od Pana pochodzi zbawienie. Błogosławieństwo Twoje nad narodem Twoim“ – Psalm 3,9.

OPERACJE IDF W GAZIE I SYRII – Po raz pierwszy od zakończenia operacji „słupy obrony” w Gazie Izrael zaatakował Gazę. W arabskich mediach w czwartek podano, że izraelskie lotnictwo zaatakowało dwa cele w Gazie, jeden we wschodniej części miasta i jeden w północnej części strefy. Według doniesień zaatakowano fabrykę. Podczas nalotów nikt nie ucierpiał. Poza tym poinformowano, że wszystkie ważne militarnie urządzenia i bazy w Gazie zostały ewakuowane. Jeden z pocisków z Gazy eksplodował we wtorek wieczorem w regionie Eszkolu. Nikt nie został ranny i nie było szkód. Rano we wtorek ze strefy Gazy wystrzelone zostały dwa pociski moździerzowe w kierunku Izraela, ale spadły na teren arabski. Także we wtorek eksplodował jeden pocisk po stronie izraelskiej w pobliżu granicy z Syrią na Wzgórzach Golan. Wkrótce potem cele w Syrii zostały ostrzelane przez mały patrol Izraelskich Sił Obrony (IDF); nie było danych o rannych. Reakcją na ostrzał były pociski z czołgu IDF wystrzeliwane ponad granicą syryjską. Czołgi nie chybiły celu (Ynet). „Twoje potężne berło niech Pan rozciągnie z Syjonu: Panuj wśród swych nieprzyjaciół!“ – Psalm 110,2.

ZNÓW NIE MA PRZEŁOMU W ROZMOWACH Z IRANEM – 5 kwietnia znów nie udało się w rozmowach z zachodnimi mocarstwami osiągnąć przełomu w kwestii kryzysu atomowego w Iranie. Podczas ostatnich rozmów w Kazachstanie skrytykowano Iran ponieważ nie zareagował na propozycję rozwiązania tej nabrzmiałej sytuacji. Zachodnie mocarstwa chciały informacji czy – jak się obawiają – program atomowy służy celom militarnym. Teraz Iran został zobowiązany do spełnienia kilku warunków; jednym z nich jest ograniczenie programu wzbogacania uranu. W zamian za to ONZ poczyni ustępstwa w sankcjach. Sankcje hamują irańską gospodarkę, a wartość waluty bardzo spadła. Irański przewodniczący delegacji na rozmowy Saeed Jalili otworzył rundę gestem dobrej woli. Zaprezentował trzypunktowy plan z propozycjami co do samych pertraktacji. Przedstawiciele Zachodu twierdzą jednak, że plan zawiera stare schematy, które zostały już odrzucone w zeszłym roku podczas rundy w Moskwie. Obok starych powtarzających się punktów znalazły się też stare komentarze do propozycji Zachodu, jak stwierdził jeden z przedstawicieli zastrzegający sobie anonimowość (Arutz 7). Nie jest to niespodzianką. W ten sposób Iran znów zyskał na czasie by dalej rozwijać swój program atomowy.

Z POWODU NIEPOKOJÓW UNRWA ZMNIEJSZA ROZDAWANIE POMOCY W GAZIE – W czwartek agencja pomocowa dla arabskich uciekinierów przy ONZ stwierdziła, że chce wstrzymać swoją pracę w Gazie, po tym jak niezadowoleni demonstranci szturmowali siedzibę UNRWA. Około 800.000 Arabów tzw. palestyńskich, to dwie trzecie ludności zdaje się na pomoc Agencji. Z powodu zmniejszenia dotacji przykręcono akcję rozdawania pieniędzy, co było powodem zamieszek w tym tygodniu, ze szturmowaniem siedziby włącznie. „To co dzisiaj miało miejsce jest absolutnie nie do zaakceptowania: sytuacja mogła się skończyć groźnymi obrażeniami pracowników i demonstrantów. Zamierzona eskalacja była bezpodstawna i bezprzykładna.” Tak określił ją Robert Turner, szef agencji pomocowej w Gazie. Turner powiedział, że mimo zmniejszenia funduszy gotówkowych UNRWA nadal rozdawała będzie żywność w Gazie. (Arutz 7). Od 1950 roku amerykańscy podatnicy utrzymują większą część miliardowych kosztów pracy agencji ONZ. Według raportów GLORIA, globalnego centrum naukowego do spraw międzynarodowych, UNRWA pomagała nawet wspierać terror i powstrzymuje arabów by sami zadbali o swoje utrzymanie i sami coś zbudowali. Centrum uważa, że szkoły utrzymywane przez UNRWA są wylęgarnią antyamerykańskich i antysemickich nastrojów, a nawet są miejscami szkolenia terrorystów. Poza tym nieruchomości UNRWA używane są jako magazyny broni a samochody do jej transportu; i w ten sposób stają się bazami terrorystów. Proszę módlcie się o trwałą zmianę polityki UNRWA by ludzie w Gazie pracowali nad polepszeniem sobie życia i by stali się samodzielni. Módlcie się by takie miejsca były dobrze użytkowane, a nie służyły jako centra działalności antysemickiej i antyamerykańskiej, które wspierają terror.

PROSOR WZYWA ONZ DO POTĘPIENIA ATAKÓW RAKIETOWYCH Z GAZY – Izraelski wysłannik do ONZ Ron Prosor wezwał Radę Bezpieczeństwa do potępienia najnowszych ataków rakietowych z Gazy na południowe tereny Izraela zanim sytuacja się zaostrzy. W piśmie do sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moona Prosor pisze: „W czasie gdy dzieci po święcie Paschy były w drodze do szkół dwie rakiety zaatakowały Sderot. Zamiast pójść do szkoły dzieci musiały pospieszyć do swoich rodzin by schować się w bunkrach”. Dalej Prosor powiedział: „Jest już czas by Rada Bezpieczeństwa zaczęła zastanawiać się także nad bezpieczeństwem obywateli Izraela.” Jeden pocisk moździerzowy z Gazy eksplodował w czwartek w południowej części miasta Eszkol. Zanim wylądował w polu wywołał czerwony stopień alarmu. Nie spowodował strat ani nikt nie został ranny. Na najnowsze ataki z tego tygodnia w tym dwóch rakiet premier Netanjahu zareagował ostrzeżeniem. Jeżeli nadal rozejm będzie łamany Izrael ostro na to zareaguje. „Bezpieczeństwo izraelskich obywateli jest dla mnie najwyższym priorytetem i będziemy wiedzieć jak zapewnić bezpieczeństwo naszego narodu” (Jerusalem Post). Proszę módlcie się, by ataki terrorystyczne z gazy nie eskalowały; z atakami rządzący w Gazie Hamas łamie kolejny raz rozejm militarny.

MUSIMY SAMI SIĘ OBRONIĆ – Minister gospodarki i handlu Naftali Bennett powiedział norweskiemu ministrowi spraw zagranicznych Espena Eide w tym tygodniu, że Izrael będzie musiał sam zadbać o bezpieczeństwo przed atakami terrorystycznymi z Gazy. Samo spotkanie odbyło się podczas gdy wiele celów cywilnych było pod ostrzałem rakiet z Gazy. Bennett ujawnił „nowe pomysły” dla rozwiązania konfliktu na Bliskim Wschodzie i powiedział norweskiemu ministrowi, że Norwegia wobec rozwoju sytuacji w regionie powinna przemyśleć swoją pozycję. „Tysiące rakiet z Gazy spada na Izrael; zniszczyły one zaufanie Izraela do pokoju w zamian za ziemię. Teraz sami zatroszczymy się o własne bezpieczeństwo – własnymi środkami” – powiedział. „Dzieci w Izraelu zasłużyły na to by po feriach iść znów do szkół, bez strachu, że w klasie wyląduje rakieta”. Przedtem już Bennett ostrzegał przed oddawaniem ziemi wrogowi. „Ostatni raz kiedy przeprowadziliśmy taki eksperyment to był ten z Oslo, a potem zamordowanych zostało tysiące Izraelitów. Tym razem nie popełnimy tego samego błędu“ (INN).

AMIDROR: UNIDIL NIE JEST W STANIE ZNALEŹĆ BRONI HISB-ALLAHU – Oddziały pokojowe ONZ w południowym Libanie nie są w stanie dowiedzieć się ile broni posiadają terroryści w Libanie, co sami mieli im określić. W czwartek doniósł o tym wysoki rangą przedstawiciel Izraela; Izrael w tym względzie nie może polegać na wsparciu międzynarodowym kiedy chodzi o jego bezpieczeństwo. Uwagi te jeszcze raz podkreślają konserwatywną strategią premiera Beniamina Netanjahu podczas gdy sąsiedzi Izraela wstrząsani są niepokojami, a mocarstwa światowe naciskają na państwo żydowskie by opuściło swoje osiedla w Samarii i Judei dla stworzenia warunków do powstania „państwa palestyńskiego”. „Kiedy naprawdę chodzi o nieustępliwość to te międzynarodowe oddziały są jak parasol zamykający się w deszczowy dzień” – stwierdził Yaakov Amidror doradca bezpieczeństwa Netanjahu. Następnie powiedział, że wspomagane przez Iran i Syrię oddziały terrorystycznego Hisb-allahu od lat rozbudowują swój arsenał, chociaż oddziały pokojowe ONZ stacjonują w Libanie od 35 lat. „Czy UNIFIL przeszkodziło Hisb-Allahowi w dostarczeniu do południowego Libanu jakiejkolwiek broni czy rakiet tylko dlatego, że stacjonują tam wojska ONZ? – pytał. Izrael szacuje że Hisb-Allah przeszmuglował 60.000 rakiet, w tym także 5.000 z potężnymi głowicami z zasięgiem aż do Tel Avivu. (Jerusalem Post) „Lepiej się uciec do Pana, niżeli zaufać książętom“ – Psalm 118,8.

TERMIN NASTĘPNEJ PODRÓŻY ROOTS & REFLECTIONS: 2.-10. CZERWCA 2013 – przyłączcie się do Bary’ego Segala w czwartej corocznej podróży, „Podróży do środka ziemi”. Ta pełna przygód wycieczka łączy starożytny Izrael z tym współczesnym. Razem odwiedzimy różne miejsca – od supernowoczesnych plaż Herzlii, poprzez Morze Galilejskie do archeologicznych cudów Miasta Dawida. Będziemy żeglować drewnianymi łodziami po Jeziorze Genezaret i przejdziemy tunelem pod murami Ściany Płaczu – a nawet jeszcze więcej. Dalsze informacje uzyskacie u Pani Pollly w biurze Arch Tours w Anglii pod tel: 0044-1372 843678 lub mailowo: polly@archtours.co.uk.

PROSZĘ POMÓŻCIE – Tylko w listopadzie 2012 Izraelczycy ucierpieli od 1.506 nalotów rakiet wystrzelonych przez terrorystów w Gazie. Wielu żydowskich mieszkańców zostało rannych, setki do dziś przeżywa szok, wiele rodzin przez ten konflikt straciło swoich najbliższych. Teraz Izrael likwiduje milionowe straty. Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspiera potrzebujących i instytucje finansowo w sprzęcie medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców, by wspomagali nas w tym dziele miłosierdzia. Dalsze informacje uzyskacie na http://www.visionfuerisrael.de/spenden/ lub pod numerem telefonu w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595. Wielkie dzięki!

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.