Wizja dla Izraela_05.11.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 5 listopada 2010

Pan skierował do mnie te słowa: Synu człowieczy, zwróć się ku Gogowi, ku krajowi Magog, wielkiemu księciu kraju Meszek i Tubal, i prorokuj przeciwko niemu, i mów: Tak mówi Pan Bóg: Oto jestem przeciw tobie, Gogu, wielki książę kraju Meszek i Tubal. Zawrócę cię i włożę kółka w twoje szczęki, i wyprowadzę ciebie i całe twoje wojsko, rumaki i jeźdźców, wszystkich w pełnym uzbrojeniu, wielki zastęp z długimi i krótkimi tarczami, wszystkich uzbrojonych w miecze. Są przy nich Persowie, Kuszyci, Libijczycy, wszyscy zbrojni w tarczę i hełm Gomer i całe jego wojsko, mieszkańcy Togarmy na najdalszej północy i całe jego wojsko, rozliczne ludy są z tobą” Ezechiel 38,1-6.

IRAŃSKA BRON W AFRYCE – W najważniejszym porcie w Nigerii służby bezpieczeństwa wykryły magazyn broni z rakietami pochodzącymi z Iranu. W ostatnią sobotę poinformowała o tym międzynarodowa kompania okrętowa CMA CGM z siedzibą we Francji. Przedtem już Izrael zarzucał Iranowi, że próbuje potajemnie przeszmuglować przesyłkę do kontrolowanej przez Hamas Gazy. Według Izraela przeładowanie ładunku w zachodnioafrykańskiej Nigerii miało na celu transport przez Afrykę by obejść embargo nałożone na Gazę. (Jerusalem Post)

KRYTYKA SYRYJSKIEGO ZAANGAŻOWANIA W LIBANIE – Ambasador ONZ Susan Rice 28 października powiedziała: „Jesteśmy w najwyższym stopniu zaniepokojeni destabilizującym i destruktywnym wpływem Hamasu w regionie jak również próbami zminimalizowania niepodległości innych krajów jak Liban przez Syrię i Iran, co zagraża jego bezpieczeństwu […] Zwłaszcza Syria otwarcie lekceważy suwerenność, integralność terytorialną, jedność i polityczną niezależność Libanu, który podlega tylko i wyłącznie autorytetowi libańskiego rządu”. Rise dodała, że Syria zaopatruje libańskich terrorystów np. Hisb-Allah w najnowsze bronie. „Hisb-Allah jest najważniejszą i najlepiej zmilitaryzowaną milicją libańską [terrorystyczną grupą]. Tak by się nie stało gdyby Syria i Iran nie wspierały militarnie tej grupy”.(Amerykańska Delegacja ONZ).

BAN KI-MOON ZATROSKANY BRONIĄ HISB-ALLAHU W LIBANIE – Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moon wyraził w zeszłym tygodniu zaniepokojenie Hisb-Allahem, który w Libanie posiada ogromne zapasy broni; sądzi on, że grupa ta powinna złożyć broń. Powiedział, że w Libanie aktywne są zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne milicje, które nie poddają się rządowi. Dodał, że jedynie działania polityczne wewnątrz Libanu mogą doprowadzić do rozbrojenia Hisb-Allahu jak i innych grup terrorystycznych. Terroryści z Hisb-Allahu odparli na to, że ONZ nie powinno się mieszać do wewnętrznych spraw Libanu. (Jerusalem Post)

HISB-ALLAH MA DO DYSPOZYCJI 10.000 LUDZI I 40.000 RAKIET – Francuzka codzienna gazeta Le Figaro pisała ostatnio obszernie o ugrupowaniu terrorystycznym Hisb-Allah posiadającym 10.000 ludzi pod bronią i arsenał 40.000 rakiet. Reportaż koncentruje się na roli Syrii względem Hisb-Allahu zarówno co do wytwarzania jak i transportu rakiet. Według gazety Hisb-Allah posiada trzy jednostki, które wykonują konserwacje i transporty broni rakietowych. Same rakiety są przewożone ciężarówkami na sfałszowanych papierach – twierdzi dziennik. Figaro podkreśla, że za szkolenie terrorystów Hisb-Allahu odpowiedzialni są oficerowie armii Iranu oraz, że Hisb-Allah posiada swoje strategiczne bazy w Syrii. Według spekulacji ekspertów irańskie rakiety produkowane są w Syrii bo stąd ich transport jest najłatwiejszy. (AP) „Osaczyły mnie w krąg jak pszczoły, paliły jak ogień ciernie: lecz starłem je w imię Pańskie.“ – Psalm 118,12

TURECKI DOKUMENT DEFINIUJE IZRAEL JAKO GŁÓWNE ZAGROŻENIE – Turecka narodowa rada bezpieczeństwa dokonała przed kilkoma dniami znaczącej zmiany w dokumencie określającym źródła zagrożeń Turcji. W dokumencie tym po raz pierwszy powiedziane jest, że postępowanie Izraela może doprowadzić do tego, że kraje w regionie podejmą „wyścig zbrojeń”. Jednocześnie rada ta zdjęła z listy kraje, które zaliczone były do dużego stopnia zagrożenia dla Ankary: Syrię, Bułgarię, Gruzję i Armenię. Także Iran dotąd na liście został z niej skreślony – za to Izrael został dopisany jako stanowiący zagrożenie dla Turcji. (Jerusalem Post)

ŁADUNKI WYBUCHOWE PRAWDOPODOBNIE AL-KAIDY ADRESOWANE BYŁY DO SYNAGOG W CHICAGO – Wysłane paczki z ładunkami wybuchowymi z Jemenu do USA z wskazują na terrorystów z Al-Kaidy, stwierdziła to 20 października amerykańska minister obrony Janet Napolitano. Dzień wcześniej prezydent Obama powiadomił że znalezione w Wielkiej Brytanii i Dubaju paczki z materiałami wybuchowymi adresowane były do dwóch miejsc modlitwy w Chicago. Brytyjska minister spraw zagranicznych Theresa May powiedziała, że Wielka Brytania od razu zareagowała wykluczając wszelkie transporty lotnicze z Jemenu lub przelatujące nad Wielką Brytanią. Gdyby paczka, która została wykryta na brytyjskim lotnisku w samolocie cargo wybuchła podczas lotu do USA doszłoby do katastrofy, stwierdziła May w zeszłym tygodniu. W Jemenie rozpoczęto wielkie poszukiwanie terrorystów, którzy wysłali bomby i przeszukano kolejne dziesiątki paczek. Według doniesień znaleziono 20 podejrzanych paczek wysłanych z Jemeńskiej stolicy Sany, które adresowane były do synagog w USA. Obama powiedział, że specjaliści już pracują nad wyeliminowaniem tego terrorystycznego zagrożenia dla USA. (Haaretz) Proszę módlcie się by groźne paczki adresowane do USA a zwłaszcza do gmin żydowskich zostały w porę wykryte i zniszczone.

SOJUSZE CZASÓW OSTATECZNYCH, KTÓRE WYSTĄPIĄ PRZECIW IZRAELOWI – To byłby Magog – południowa część byłego Zawiązku Sowieckiego; Rosz – Rosja; Meszech i Tubal – Turcja; Persja – Iran; Kusz – Sudan; Put – Libja (być może także Algieria i Tunezja); Dom Togarma – Turcja; Armenia i inne mówiące po turecku ludy, które rozprzestrzeniły się w innych krajach Azji Środkowej. Nagłówki dzisiejszych gazet wskazują na to, że wielu z tych aktorów zbiera się razem z własnej inicjatywy, co wskazywać może na inwazję na Izrael. Łatwo sobie wyobrazić, że Rosja, Indie, Sudan byłe republiki Sowieckie, Libia oraz Turcja zjednoczą się na poziomie politycznym, religijnym i dyplomatycznym.

IDF: TYLKO 60 % IZRAELITÓW POSIADA MASKĘ GAZOWĄ – Tylko 60% izraelskich mieszkańców będzie zaopatrzonych w maski przeciwgazowe do 2012. Około 24% ludności nie będzie posiadało dostępu do bunkra. Obejmujące cały kraj rozdawanie masek skończyło się w maju 2010; jest ono częścią programu zaopatrzenia w maski wszystkich mieszkańców w ciągu trzech lat. Brak środków programu przewidzianego na 45,5 miliona Euro spowoduje jednak, że maski wyprodukowane zostaną tylko dla 60% mieszkańców. (Haaretz)

NAUKOWCY ZNALEŹLI RAJ ZAGINIONY W POBLIŻU JEROZOLIMY – Naukowcy Uniwersytetu w Tel Avivie we współpracy z Uniwersytetem w Heidelbergu odkryli w pobliżu Ramat Rachel nieopodal Jerozolimy prastare królewskie ogrody, których początek sięga 7 wieku przed Chrystusem. Najważniejszą częścią ogrodów jest zmyślny system nawadniający; coś podobnego nie odnaleziono dotąd gdzie indziej – jedynie w Mezopotamii. (Science Daily)

CYWILNE ŚLUBY W IZRAELU – Komisja Knesetu ds Prawa i Sprawiedliwości ustaliła wysokość opłaty za wydanie świadectwa ślubu cywilnego na 118 Euro. W ten sposób w najbliższych dniach wprowadzone zostaną w Izraelu śluby cywilne. Z chwilą opublikowania rozporządzenia nieżydowscy obywatele Izraela lub obywatele zarejestrowani w urzędach jako „nie religijni” będą mogli wziąć ślub uznany przez państwo, także bez pieczątki najwyższego Rabina. Zarządzenie to umożliwi pobranie się tysięcy Izraelitów; dotąd musieli oni jeździć za granicę. (Ynet)

ZHAŃBIONE GROBY – Prawie jedna trzecia nagrobków na 200 letnim starym żydowskim cmentarzu w północno-wschodniej Francji w pobliżu niemieckiej granicy zostało zniszczonych w poprzedni piątek. Z 126 wapiennych nagrobków przewróconych i rozbitych zostało 49. „To są duże i ciężkie nagrobki, które musiały być przesunięte i przewrócone a pod swoim ciężarem połamały się. Jedna pojedyncza osoba nie mogłaby tego dokonać” . stwierdziła prokuratura. „Dlatego policja szuka kilku sprawców“. (Arutz-7)

WIECZNA STOLICA – Premier tzw. autonomii „palestyńskiej“ (PA) Fajad powiedział 2 listopada, że przedmieścia Jerozolimy należą do arabów. Odniósł się do głównie żydowskich osiedli Ramot, French Hill, Gilo i innych w których mieszka 300.000 Żydów. Fajad utrzymuje: „Tak. to są dzielnice naszej okupowanej stolicy, która na wieczność będzie stolicą naszego niepodległego państwa”. Posłużył się tu sformułowaniem Izraela, w którym Jerozolima jest i będzie wieczną i zjednoczoną stolicą; Fajad stwierdził, że przedmieścia leżące na obszarze Jerozolimy są częścią „wiecznej stolicy” PA. Żaden z izraelskich polityków nie zaproponował oddanie tych terenów Arabom, które Izrael wyzwolił w 1967 roku. (INN) „Złożę w Syjonie zbawienie dla Izraela, mojej ozdoby. – Izajasz 46,13b

WASZE DATKI SĄ BARDO WIELE WARTE – Proszę pomóżcie nam nadal wspomagać ofiary terroru i inne rodziny, które żyją w ubóstwie oraz ludziom starszym będącym w potrzebie. Więcej informacji uzyskacie w naszym biurze w Monachium pod tel.: 0049-89-566 595 lub na stronach internetowych http://www.visionfuerisrael.de/spenden Z góry serdecznie dziękujemy.

UZUPEŁNIENIE DO WIADOMOŚCI Z ZESZŁEGO TYGODNIA – Arcybiskup Ciryl Samil Bustros (tak zwykle literuje się jego nazwisko i imię) należy do wspólnoty melchitów w Kościele Grecko-Katolickim, jednego ze wschodnich kościołów katolickich podległych papieżowi (kościół unicki). Cytowane w poprzednim tygodniu wypowiedzi padły z jego ust podczas przygotowania deklaracji końcowej; nie są jednak jego częścią. Rzecznik prasowy Watykanu wyjaśnił, że deklaracja biskupów arabskich jest jedynie osobistym określeniem poglądów, które nie wyrażają oficjalnego stanowiska synodu. Tym jest tylko deklaracja końcowa (Przesłanie Synodu).

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *