Wizja dla Izraela_06.09.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą; nie trwóż się, bom Ja twoim Bogiem. Umacniam cię, jeszcze i wspomagam, podtrzymuję cię moją prawicą sprawiedliwą!“ – Izajasz 41,10

ROSCH HASCHANA 2013 – Żydowski Nowy Rok, Rosch HaSchana, znany też jako Święto Trąb, rozpoczął się w środę 4 września o zachodzie słońca. Jest to pierwsze ze świąt jesiennych i wspomina narodzenie świata i ludzkości. Dużą rolę odgrywa żywność o charakterze symbolicznym: jabłka i miód. Symbolizują one zdrowie, słodycz, powodzenie i dobre czyny, który – życzymy sobie, by przyniósł nowy rok. W obliczu konfliktów na Bliskim Wschodzie mamy w życzliwej pamięci Boga suwerenną dobroć w roku przeszłym wobec nas i innych. Oby Jego Błogosławieństwo spadło na wszystkich którzy kochają Izraela. Wszystkim przyjaciołom Wizji dla Izraela życzymy słodkiego i dobrego Nowego Roku.

8 MILIONÓW MIESZKAŃCÓW – W przeddzień Rosch HaSchana Izrael zamieszkiwało 8,081 mln ludzi. Centralny Urząd Statystyczny podał, że 75,1% mieszkańców to byli Żydzi, 20,7% Arabowie i ok. 4,2% niearabscy chrześcijanie, którzy nie podali wyznania lub mają inne. W zeszłym roku urodziło się 163.000 dzieci; przybyło do tego 22.988 imigrantów lub tych, którzy powracają do Izraela. Ok. 17.484 przybyszy świętowało Rosch HaSchana po raz pierwszy w kraju. (Ynet) „Zasadzę ich na ich ziemi, a nigdy nie będą wyrwani z ziemi, którą im dałem – mówi Pan Bóg twój!“ – Amos 9,15

WROGOWIE JUŻ WIEDZĄ – Premier Benjamin Netanjahu przedstawił w poniedziałek postępowanie Izraela wobec swoich sąsiadów. Powiedział: „Jest dużo ryzyka, co do tego co się wydarzy w regionie… Podczas gdy wrogowie się ostrzeliwują budujemy rzeczy dla współpracy. Nasze państwo jest pokojowe i jest świadome siły naszej armii i [państwo] jest pewne, że się samo obroni.” W nawiązaniu do świąt Netanjahu powiedział: „Nie dopuszczę, żeby komukolwiek w państwie wydarzyła się jakaś krzywda. Proszę was wszystkich byście wyszli i świętowali, a jeśli ktokolwiek chciałby zakłócić spokój, wiem jak mu odpowiedzieć”. (Arutz 7) Proszę módlcie się o pokój w Izraelu w czasie wszystkich świąt żydowskich. Proszę módlcie się w tych dniach intensywnie o to by Boży ukochany lud otrzymał objawienie swojego wybawcy i swojej obrony.

PODWYŻSZONA GOTOWOŚĆ – Z powodu najnowszych wydarzeń w Syrii sytuacja alarmowa, jak przy wszystkich konfliktach na Bliskim Wschodzie, ustawiona została na „pomarańczową“, przy czym na skali „zielony“ oznacza najniższe niebezpieczeństwo, po tym jest żółty, pomarańczowy i czerwony. Zespół Wizji dla Izraela informuje Was na bieżąco o sytuacji. Jesteśmy wdzięczni za Wasze wsparcie w odzewie na nasze biuletyny, Wasze modlitwy i Wasze wsparcie finansowe. * Potrzeby są duże, a w obliczu grożącej wojny mogą się okazać katastrofalne. Proszę nie ustawajcie w dawaniu. Wasze datki są nadzwyczaj ważne, bardzo ich potrzebujemy.

ŻADEN ATAK BEZ ZGODY ONZ – Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moon powiedział we wtorek, że zaatakowanie Syrii przez USA jest w świetle prawa międzynarodowego nielegalne bez zgody Rady Bezpieczeństwa. „Stosowanie przemocy możliwe jest tylko w samoobronie, albo wtedy gdy zezwoli na to rada bezpieczeństwa ONZ” – powiedział Ban mediom w nowojorskiej kwaterze głównej ONZ. Syria dostarczyła ONZ petycję, by udaremnić „wszelka agresję” przeciw niej, właśnie wtedy gdy prezydent USA Obama zapowiedział w zeszłym tygodniu jako karę za stosowanie broni chemicznej, akcję militarną. (Jerusalem Post, INN) Rosja i Chiny ponawiają w Radzie bezpieczeństwa veta przeciw środkom wobec Syrii, przez co autorytet ONZ jest zerowy; ONZ jest przez to praktycznie sparaliżowane i nie może wkroczyć do konfliktu w Syrii.

LOTNISKOWIEC USA NA MORZU CZERWONYM – Decyzja Obamy o wkroczeniu do Syrii zależna jest teraz od głosowania w Kongresie; mimo tego przygotowania idą pełną parą. W poniedziałek wysoki rangą przedstawiciel armii USA stwierdził, że lotniskowiec USS Nimarz znajduje się na Morzu Czerwonym w towarzystwie

innych pięciu jednostek. We wtorek Izrael poinformował o przeprowadzeniu wspólnych z USA testów rakietowych na Morzu Śródziemnym. Rosja wcześniej już poinformowała, że zauważyła start rakiety. Podczas manewrów testowano system obrony Arrow III jak też poinformowało Ministerstwo Obrony (Haaretz, Arutz 7).

„NIE WYSTAWIAJCIE NAS NA PRÓBĘ“ – Izraelski premier Netanjahu jednoznaczną wypowiedzią ostrzegł wrogów w Regionie podczas gdy dają się słyszeć różnorodne głosy o zwlekaniu USA. W niedzielę Netanjahu wyjaśnił, że żydowskie państwo przygotowane jest na „wszelkie możliwe scenariusze” w sąsiedniej Syrii, zwłaszcza kiedy Obama opóźnił atak, którym groził. „Izrael zachowuje spokój i jest pewny swego; obywatele Izraela wiedzą, że jesteśmy przygotowani na każdy możliwy scenariusz wydarzeń” – powiedział. Rzekoma słabość i niepewność USA została zauważona na Bliskim Wschodzie po stronie przyjaciół jak i wrogów, Arabowie mają różne opinie, uważając że Syrię i jej sojuszników stać tylko na kpinę. Także parlamentarzyści Knesetu reagowali żywiołowo na niepewność Obamy. Podczas posiedzenia gabinetu w niedzielę minister turystyki Uzi Landau podsumował ogólne nastroje w koalicji następująco: „Jeśli Obama w kwestii Syrii się ociąga, jasnym jest, że nie zaatakuje w [żadnym razie] także Iranu, bo byłoby to jeszcze bardziej skomplikowane. Obama zwleka zbyt długo i już bardziej prawdopodobne jest, że Izrael będzie działał w pojedynkę”. Na pytanie czy ufa prezydentowi Obamie, Landau odpowiedział prosto. Ufam naszemu niebiańskiemu ojcu i Izraelowi. Amerykański prezydent wypowiedział się i musimy nad tym przejść do porządku dziennego“. (Arutz 7) Proszę módlcie się o cały Izrael; oby wzrosła wiara całego narodu i osobiście zaufali Bogu. „Ty kształtujesz w pokoju, w pokoju, bo Tobie zaufał. Złóżcie nadzieję w Panu na zawsze, bo Pan jest wiekuistą Skałą!“ – Izajasz 26,3-4

KOMÓRKA TERRORYSTYCZNA HAMASU CHCIAŁA ZAATAKOWAĆ CENTRUM „MAMILLA“– Służba bezpieczeństwa Izraela Schin Beit aresztowała we Wschodniej Jerozolimie przed kilkoma dniami pięciu terrorystów Hamasu, którzy w największe święta planowali atak na popularne centrum handlowe na wolnym powietrzu. Dwóch z mężczyzn, izraelscy Arabowie ze Wschodniej Jerozolimy pracujący jako śmieciarze w centrum, przyznali się do zamiaru zdeponowania bomby w kontenerze na śmieci lub w restauracji. Podczas świąt centrum Mamila jest pełna turystów i kupujących. (JTA) Proszę módlcie się o bezpieczeństwo wszystkich Izraelczyków i zagranicznych gości. Podczas świąt obowiązuje podwyższony stopień bezpieczeństwa, bo w przeszłości zdarzały się wtedy zamachy: do tego dochodzi jeszcze niepewna sytuacja w Syrii.

KACZKA W ARESZCIE – Egipska policja aresztowała kaczkę, ponieważ obawiała się, że została do Egiptu wysłana jako szpieg z Izraela. W sobotę poinformowała o tym agencja Al-Ahram. Rybacy zauważyli kaczkę na Nilu, gdzie pływała z innymi kaczkami na rzece. Jeden z rybaków zauważył jakieś urządzenie w piórach i obawiał się, że to urządzenie do szpiegowania. W sobotę jeden z członków zespołu rządowego skonstatował zakłopotanym współpracownikom, że nie chodzi ani o bombę, ani o szpiegowanie. Jak stwierdził Ayman Abdallah, szef służby weterynaryjnej Qena francuscy naukowcy zastosowali urządzenie do badania tras wędrówek ptaków. Kaczka jest nadal pod kluczem, ponieważ policja potrzebuje zezwolenia z prokuratury by ją wypuścić. Trochę tajemniczego jest jednak coś w tej sprawie: Abdallach określił ptaka jako kaczkę lub łabędzia. Zdjęcia opublikowane przez agencję Asociated Press pokazują jednak siedzącego za kratami bociana. * Jest wiele takich paranoicznych przypadków oskarżania zwierząt: jeden z przedstawicieli Egiptu zarzucił izraelskiemu Mossadowi wypuszczanie rekinów u wybrzeży egipskich; PA także w przeszłości zarzucała Izraelowi ataki z pomocą świń i antyarabskich szczurów (Arutz-7).

ŚWIĘTO NAMIOTÓW W IZRAELU – Uroczystości Wizji dla Izraela odbędą się 22 do 24 września w Jerozolimie. Odwiedź naszą witrynę http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest by dowiedzieć się więcej. Do dynamicznych, napełnionych Duchem mówców i prowadzących uwielbienie należą Lance Lambert, Chuck Cohen, Israel Pochtar, Naim Khoury, Albert Veksler, Barry i Batya Segal oraz grupa uwielbienia For His Name’s Sake.

ŚWIĘTO NAMIOTÓW W LONDYNIE – Bądźcie z nami 27 i 28 września w Londynie na Święcie Namiotów w Emmanuel Centre. Mówcami będą m.in. Myles Munroe, Barry i Batya Segal. Proszę meldować się www.josephstorehouse.co.uk lub zadzwoń do Anglii pod nr tel. 0044-(0)1793-862121.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/, wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

методы поисковой раскрутки сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.