Wizja dla Izraela_08.06.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 8 czerwca 2012

Nieprzyjaciele będą mu się kłaniać, a jego przeciwnicy pył będą lizali” – Psalm 72,9.

OBAMA ZARZĄDZIŁ W TAJEMNICY ATAK INTERNETOWY NA IRAŃSKI PROGRAM ATOMOWY – Jak donosi New York Times krótko po objęciu urzędu w 2009 roku amerykański prezydent Barack Obama zarządził tajne ataki na systemy komputerowe, które kontrolują irańskie instalacje wzbogacania uranu. Obama zdecydował się kontynuować działania rozpoczęte jeszcze przez Georga Busha. W artykule pisze się, że wirus Stuxnet, o którym świat dowiedział się w 2010 roku opracowany został wspólnie przez Izrael i USA, które razem próbowały sabotować irański program atomowy. Dalej czytamy, że według wewnętrznych szacunków rząd Obamy zyskał dwa lata, przy czym wielu fachowców uważa te dane za sceptyczne. Raport gazety ukazał się zaledwie tydzień po tym jak Kasperky Lab – firma specjalizująca się w zwalczaniu wirusów komputerowych ujawniła, że odkryła głównie na Bliskim Wschodzie nowego wirusa szpiegowskiego, który zbiera dane, a niektóre ważne dane kasuje. Kaspersky nazwał go „Flame” i określił jako złośliwe oprogramowanie najgorsze jakie dotąd używane było w Internecie. Firma poinformowała poza tym, że „Flame” posiada specyficzny moduł użyty już w Stuxnet i który od tego czasu nie był użyty w żadnym odkrytym wirusie. Izrael ani nie zaprzeczył, ani nie potwierdził swojej aktywności w tym względzie, przez co znów stał się mocno podejrzany. (Haaretz) Postawiłeś znak dla tych, co boją się Ciebie, by uciekali przed łukiem“ – Psalm 60,6.

NIEMCY POTWIERDZAJĄ: SPRZEDAWANE IZRAELOWI ŁODZIE PODWODNE NADAJĄ SIĘ DO WYPOSAŻENIA W RAKIETY Z GŁOWICAMI ATOMOWYMI – Wyprodukowane w Niemczech łodzie podwodne w ramach pokaźnej umowy na dostawy broni dla Izraela są tak skonstruowane, że mogą wystrzeliwać rakiety z głowicami atomowymi, o czym w tym tygodniu donosi Der Spiegel. W ostatnim miesiącu Izrael otrzymał czwartą łódź podwodny typu Delfin. Według wysokiego przedstawiciela marynarki izraelskiej z tymi łodziami można wszystko. Podał, że doładowanie baterii i tankowanie może odbywać się niemal sporadycznie. Pierwsze trzy łodzie otrzymał Izrael w prezencie w latach ’90. Według doniesień łodzie są wyposażone w rakiety o zasięgu 1.500 km i mogą być wyposażone w głowice nuklearne. Zgodnie z podanymi informacjami izraelskie łodzie podwodne umożliwią Izraelowi, w razie ataku, na uderzenie odwetowe  (Haaretz).

IRAN: JEŚLI IZRAEL ZAATAKUJE RYZYKUJE NATYCHMIASTOWĄ ODPOWIEDŹ –Najwyższy przywódca religijny w Iranie ostrzegł na początku tygodnia, że na izraelski atak nastąpi natychmiastowe kontruderzenie. Irański program atomowy nie może być wstrzymany zachodnimi sankcjami. Uwagi Ajatollaha Chomeiniego nie są nowe, inni twardogłowi w przeszłości zajmowali podobne stanowisko; jego słowa ważą jednak więcej, zwłaszcza, że akurat trwają rozmowy z USA i pięcioma innymi krajami. Izrael jest bardzo sceptyczny jeśli chodzi o skuteczność sankcji wobec Iranu, by udaremnić dalszy program budowy broni atomowej. Jerozolima ostrzega, że bierze pod uwagę wszystkie opcje włącznie z uderzeniem militarnym, by osiągnąć pożądany skutek. W niedzielę Chomeini powiedział: „Przeszkody, które stawiają nieprzyjaciele nie będą miały żadnego znaczenia. Sankcje są nieefektywne. Sankcje nie mogą powstrzymać narodu irańskiego w dalszym postępie”. Iran zażądał od Zachodu by odwołała sankcje jako gest dobrej woli, by osiągnąć postęp podczas rozmów na ten temat rozpoczynających się w tym miesiącu w Moskwie. Izrael uważa te rozmowy za środek do zyskania na czasie by Iran nadal mógł prowadzić wzbogacanie uranu (AP). Narody szumią, jak szumią wezbrane wody, ale Pan je zgromi, i umkną daleko: będą porwane na góry jak plewa przez wicher i jak tuman kurzu przez burzę“ – Izajasz 17,13.

NIEMIECKI PREZYDENT FEDERALNY OSTRZEGA: IRAN GROZI NOWYM HOLOKAUSTEM – Niemiecki prezydent Joachim Gauck podniósł podczas swojej zeszłotygodniowej wizyty w Jerozolimie jak bardzo Niemcy zaniepokojone są konkretnym zagrożeniem nie tylko dla żydowskiego państwa, ale także dla całego regionu, a nawet dla Europy. Podkreślił jednak wagę rozmów dyplomatycznych i poszukiwania rozwiązań pokojowych. Niemcy tym właśnie są najbardziej zainteresowani; a sankcje powinny być wzmocnione. „Irański prezydent grozi kolejnym ‚Schoah‘,  a tego nie możemy ignorować” – stwierdził niemiecki prezydent. Bezpieczeństwo i prawo do istnienia Izraela jest decydującym czynnikiem niemieckiej polityki. Podczas wizyty Gauck udał się do muzeum Holokaustu w Jad Vashem i poznał rodziny izraelskich sportowców zamordowanych przez arabskich terrorystów podczas olimpiady w 1972 roku w Monachium (AFP).

GESTY DOBREJ WOLI – Izrael w czwartek rano oddał doczesne szczątki 91 terrorystów tzw. Autonomii Palestyńskiej. To kolejny gest premiera Netanjahu, który miałby skłonić przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa do podjęcia rozmów pokojowych. Dotąd PA uchylała się od rozmów, chociaż Abbas zawsze akceptował te gesty. PA i Hamas planuje wielkie uroczystości, bo terrorystów tych uważa za wielkich bohaterów. Podczas ich ataków terrorystycznych zabitych zostały dziesiątki Izraelczyków (INN).

SAUDYJCZYCY ŻĄDAJĄ KARY, BO ZABAWKI Z MCDONALDA OBRAŻAJĄ – Arabia Saudyjska jest wściekła na Mcdonalda, bo jego zabawki miałyby obrażać proroka Mahometa. Według raportu z 27 maja na iranskiej stronie internetowej z wiadomościami nadużyte jest imię proroka. Jego imię jest na dole w podpisie zabawki, którą otrzymuje się kupując „Happa Meal”; w ten sposób zabawka „depcze proroka nogami”. Saudyjczycy pokazali znaki, które widać na obwiedzionych miejscach, przedstawiające imię Muhammad  (Gatestone Institute).

STUDIA: PALENIE W IZRAELU W ODWROCIE – Ostatni czwartek był światowym dniem bez palenia. Z tej okazji izraelskie ministerstwo zdrowia opublikowało studium według którego niemal 80% Izraelczyków nie pali. To jest rekord. Od roku 1998 spada liczba młodyvh ludzi palących stale (INN). Proszę módlcie się za ten cudowny spadek użycia tytoniu ale i innych używek uzależniających.

BYŁY PREZYDENT EGIPTU MIAŁ ZAWAŁ – Były egipski prezydent Hosni Mubarak (84), dostał w przedostatnią sobotę zawału serca, kiedy powiedziano mu, że resztę życia spędzi w więzieniu. Pomocy udzielili mu lekarze więzienni i udało się ustabilizować pracę serca. Przedstawiciele służby bezpieczeństwa powiedzieli, że najpierw Mubarak wzbraniał się wysiąść z helikoptera a przy jego przybyciu wybuchł płaczem. Były prezydent rządził krajem 30 lat a tego samego dnia został osądzony i otrzymał dożywocie – za mordowanie demonstrantów podczas rewolucji 25 stycznia 2011, która zakończyła jego rządy (INN).

MASZ CZAS TEGO LATA? – Vision für Israel potrzebuje twoich rąk i twojego czasu. Jeśli chcesz odwiedzić Izrael na dwa, trzy miesiące, albo już mieszkasz w tym kraju i w czerwcu chciałbyś robić coś innego na parę tygodni, i jeśli jesteś mężczyzną powyżej 20 lat i możesz pracować fizycznie – to potrzebujemy właśnie ciebie, na przykład by przenosić pełne kartony. Szukamy młodych wolontariuszy znających angielski, pracowitych i dojrzałych, dających sobie coś powiedzieć oraz posiadających ważne prawo jazdy. Możemy dać spanie dwom mężczyznom; jeśli więc masz przyjaciela, który by chętnie pomógł i te warunki spełnia, możecie przyjechać na dwa trzy miesiące razem. Zainteresowany? Pisz na  (info@visionforisrael.com).

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich– Przysłów 29,7.

IZRAELSKIE ZASOBY GAZU I ROPY NAFTOWEJ SĄ WIĘKSZE NIŻ PRZYPUSZCZANO – W raporcie grupy przedsiębiorstw, które szukają pod dnem wybrzeża Izraela gazu i ropy mówi się, że jest dużo więcej gazu niż do tej pory sądzono. Według nowych wyliczeń jest to prawdopodobnie 190 bilionów metrów sześciennych gazu pod dnem w pobliżu Hajfy. Do tego dochodzi ok. 170 bilionów litrów ropy. Raport podaje, że jeżeli zasoby te staną się dostępne to ich wydobycie silnie wpłynie na zaopatrzenie Izraela w nośniki energii (Arutz-7).  „Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie“ – Psalm 23,1.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

[by zrezygnować w subskrypcji wyślij tę wiadomość do nadawcy]

реклама продвижение раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.