Wizja dla Izraela_09.01.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 9 stycznia 2015

Lecz ja będę wypatrywał Pana, będę wyczekiwał Boga mojego zbawienia. Mój Bóg mnie wysłucha!” –  Micheasz 7,7

PARYŻ: DRAMAT ZAKŁADNIKÓW – Późnym popołudniem w piątek francuska policja zakończyła dwa porwania. W żydowskim supermarkecie na wschód od Paryża zginęły oprócz porywaczy także cztery inne osoby. Z powodu tego porwania w okolicy zamknięte były wszystkie szkoły a wielu mieszkańców ewakuowano. Większość żydowskich sklepów w okolicy także zamknięto. * W Dammartinn-en-Goële polica zabiła dwóch terrorystów, którzy prawdopodobnie wzięli udział w ataku na redakcję satyrycznego periodyku „Charlie Hebdo“ kiedy 7 stycznia zginęło 12 osób. Podczas swojej ucieczki zabarykadowali się w drukarni i wzięli zakładników. Mogli oni zostać uwolnieni. * Podczas ataku na redakcję Charlie Hebdo w środę zamaskowani terroryści krzyczeli Allah jest większy [niż inne pogańskie bożki – przyp.tłum.] i Prorok został pomszczony oraz Nie zabijam cię, za to że jesteś kobietą bo my nie zabijamy kobiet, ale musisz przejść na islam, czytać koran i nosić burkę. Francuzki prezydent François Hollande określił atak jako ekstremalne barbarzyństwo. * Zabici w piątek w Dammartinn-en-Goële terroryści byli francuskimi braćmi – Said i Cherif Kouachi. * Gazeta Haarec poinformowała, że izraelska jednostka antyterrorystyczna „Yamam” jest gotowa lecieć do Paryża i pomagać przy ratowaniu zakładników. Proszę módlcie się o rodziny ofiar pracowników gazety satyrycznej oraz o rodziny czterech kolejnych ofiar które zostały zabite na wschodnich przedmieściach Paryża (Cufi, Express et al).

ŚNIEŻYCE W IZRAELU – W ostatnią niedzielę w całym Izraelu po mokrym weekendzie nie tylko padało ale i nastała śnieżyca o biblijnych rozmiarach. Po krótkiej przerwie ze słonecznym niebem ma nastać prawdziwie zimowa pogoda. Silne podmuchy wiatru przyniosły niską temperaturę, śnieg na górze Hermon (2.814 m.n.p.m.), na Wzgórzach Golan, w Jerozolimie, w położonym na północy mieście Safed. Jak przewidywały prognozy na północy i w centralnej części kraju wystąpiły spore opady, silny wiatr, pojedyncze burze piaskowe oraz powodzie na południu. Na wyżej położonych miejscach przewidywano 30 cm śniegu. W rzeczywistości było go trzy razy więcej. Ta zamieć śnieżna była pierwszą tak silną od 2013 roku, kiedy stolica została zaskoczona całkowicie obfitym śniegiem. * Także jerozolimskie ZOO przygotowuje się na oczekiwane opady śniegu, ponieważ w 2013 roku z powodu nagłego ochłodzenia padło sześć zwierząt. Pielęgniarze pracują by zagrożone zwierzęta chronić przed zimnem, deszczem, śniegiem i wiatrem. Pozostaną w ZOO cały czas. W ten sposób chcą się zabezpieczyć przed nieoczekiwanym zamknięciem tras którymi docierają do pracy. * Przed nastaniem zimy premier Benjamin Netanjahu zwołał posiedzenie z burmistrzem Jerozolimy Nir Barkatem, szefem policji Chico Edrim, przedstawicielami Izraelskich Sił Obrony (IDF), służb ratunkowych i przedstawicielami organizacji charytatywnych. „Mamy trzy misje” – powiedział Netanjahu. „Pierwszą jest ratowanie życia, drugą jest utrzymanie służb koniecznych do utrzymania życia, a trzecią pomaganie sobie wzajemnie – na zasadzie obywatele pomagają obywatelom”. * Nie było jednak tak źle jak przewidywano. (Times of Israel) Proszę módlcie się o resztę zimy, żeby oszczędzeni zostali ludzie, ich majątek i dobra oraz by przeżyły zimę zwierzęta w ZOO. *„Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna“ – Izajasz 1,18.

IZRAELSKI SEKTOR HIGH-TECH KWITNIE – 2014 był rekordowym rokiem dla izraelskiego przemysłu wysokich technologii we wszystkich dziedzinach. Jest odpowiedzialny za trzecią część wzrostu dochodu narodowego. Jeśli porównuje się dochody w tych dziedzinach do tych jakie są za oceanem, to widać, że w większości zawodów różnice są minimalne (Globes).

KARDYNALNE NARUSZENIE POROZUMIENIA Z OSLO – Izrael i Arabowie porozumieli się w Oslo nie podejmować jednostronnych kroków dopóki nie dojdzie do ostatecznych pertraktacji określających status terenów spornych. W liście do Jitzaka Rabina z 9 września 1993 roku Jasyr Arafat napisał, że wszystkie kwestie odnośnie trwałego statusu mają zostać wyjaśnione w drodze pertraktacji. Arabowie świadomie wykroczyli poza te ustalenia ubiegając się o uznanie jako stałego członka ONZ, wnioskują o akces w międzynarodowym trybunale oraz innych organizacji międzynarodowych. W ten sposób chcą bez rozmów tworzyć politykę faktów dokonanych. Jest to też próba postawienia Izraela w pozycji państwa nielegalnego w oczach opinii międzynarodowej. Wypełnienie porozumienia z Oslo staje się więc niemożliwe. Także kraje które popierają Arabów nie wypełniają swoich obowiązków jako świadkowie (Jerusalemer Zentrum für öffentlichen Angelegenheiten).

WASZYNGTON SPRAWDZA POMOC FINANSOWĄ DLA PA PO JEJ WNIOSKU CZŁONKOWSKIM W TRYBUNALE MIĘDZYNARODOWYM – W ostatni poniedziałek rząd Obamy poinformował, że sprawdzi swoją coroczną pomoc finansową w wysokości ok. 370 mln Euro dla Arabów tzw. Palestyńskich, po wpłynięciu wniosku PA o członkostwo w Trybunale Międzynarodowym, by oskarżać Izrael o zbrodnie wojenne. „Postępowanie Palestyńczyków sprawia nam wielki problem” – powiedziała Jen Pisaki rzeczniczka amerykańskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Powiedziała: „Jest całkowicie nieproduktywne przyłączać się do trybunału; nie służy to staraniom ludu palestyńskiego o niezależne i suwerenne państwo. Utrudnia to kontakty dokładnie tym ludziom, z którym będą rozmawiać o pokoju”. Według prawa USA wystarczy zaledwie jedna skarga sądowa Arabów przeciw Izraelowi by zatrzymać wszelką amerykańską pomoc. Ale i Pisaki skrytykowała Izraela za zamrożenie milionów dolarów z poboru podatków zebranych na zlecenie Arabów. Krok ten powoduje wzrost napięcia. (Arutz 7) Bez wątpienia to dobra decyzja Ameryki by przemyśleć czy chce wstrzymać pomoc dla PA. W końcu jest to i było zawsze nierozsądne i nielegalne, to co Arabowie wyrabiają z żydowskim państwem, podczas gdy sami chcą być uznani za pełnoprawne państwo. Decyzja taka spowoduje też prawdopodobnie napięcia wśród Arabów. Ale być może warto sobie postawić pytanie dlaczego krytykowany jest Izrael jeśli nakłada z tego samego powodu kary finansowe. Tymczasem PA jest dłużna Izraelowi ogromne pieniądze ponad 300 mln Euro (1,4 miliarda izraelskich szekli) za dostawy prądu. Silvan Shalom, minister ds. energii i wody wezwał Izrael w ostatnią sobotę do zebrania zamrożonych środków z podatków dla PA dla wyrównania horrendalnie wysokich rachunków dla zakładów energetycznych.

RAPORT: KATAR WYRZUCA PRZYWÓDCĘ HAMASU DO TURCJI – Rząd Kataru wydalił politycznego przywódcę Hamasu Khalida Meshala do Turcji; początkowo pozwolił mu pozostać po tym jak opuścił Syrię po rozpoczęciu wojny domowej. Oprócz Meshala wydalono także innych członków Bractwa muzułmańskiego. Krok ten nastąpił z inicjatywy saudyjskiej podjętej w celu poprawy stosunków Kataru z Egiptem. Meshal według doniesień, miał dyskutować możliwość przeprowadzki do Ankary podczas rozmowy i spotkania z tureckim premierem. Nastąpiło to już po prośbie Kataru o opuszczenie tego kraju. Izraelskie MSZ przyjęło decyzję Kataru z zadowoleniem. W wyjaśnieniu czytamy „Gratulujemy Katarowi decyzji i oczekujemy, że Turcja uczyni to samo!”. W ostatnim czasie Hamas zaprzecza wydaleniu Meshala (Haaretz).

WPISZ SOBIE W KALENDARZU – W roku 2015 zaplanowaliśmy wiele wydarzeń. Od 22 do 30 kwietnia organizujemy naszą Roots & Reflections-Tour na temat: „Podróż przez Izrael – czas nauki i czas modlitwy”. Będziemy świętować 67 rocznicę istnienia nowoczesnego państwa Izrael: w wieczór rozpoczęcia podróży i w wieczór jej zakończenia. Będziemy w budynku w Tel Avivie gdzie podpisano deklarację powstania. Odwiedzimy plażę z możliwością kąpieli; pójdziemy od Karmelu do Jordanu. Można pojechać osiołkiem koło Kfar Kedem. I odwiedzimy Wzgórze Świątynne. Pieszo zobaczymy mur Jerozolimy, pójdziemy do Muzeum Biblii i zejdziemy drogą krzyżową ze Starego Miasta. Przeżyjemy Jerozolimę nocą ale zaplanowaliśmy jeszcze wiele innych atrakcji w czasie tej wspaniałej podróży podczas której będziemy wiele się modlić i wiele uczyć. Szczegóły można uzyskać na stronie http://visionfuerisrael.org/termine/

BIEDA W IZRAELU POGŁĘBIA SIĘ: PROSZĘ POMAGAJCIE NAM NADAL – Według raportów z ostatniego miesiąca w Izraelu mieszka ok. 2,5 miliona biednych. To jest 31,6% ludności: 1,6 mln z nich to dorośli (29% mieszkańców) i 932.000 dzieci (35,1%). Tak więc jedna trzecia dzieci w Izraelu uważana jest za biednych. Ponadto jedna czwarta z nich idzie głodna spać kilka razy w miesiącu; 65% nie dostaje w szkole ciepłego jedzenia. Około 92% wszystkich starszych współmieszkańców nie stać na stałą pomoc w pielęgnacji lub kogoś, kto by pomógł w domu. To jest 10,8% więcej niż przed rokiem. Dodatkowo 56% zubożonych starszych nie może sobie pozwolić na lekarstwa czy lekarza. Kolejne 56% jest niedożywiona bo nie stać ich na podstawową żywność. * Dlatego zwracamy się znów do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка сайта интернет реклама

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.