Wizja dla Izraela_09.03.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel.             0049-89-566 595      ·Fax             0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 9 marca 2012

Przejmij ich, Panie, bojaźnią; niech wiedzą poganie, że są tylko ludźmi!“ – Psalm 9,21

PURIM 2012 – Świat jest coraz bardziej świadomy tego, że Iran (dawniejsza Persja) jeszcze w tym roku posiadać będzie broń atomową. Jego wrogiem jest ten kraj, który ekstremistyczni muzułmanie najbardziej nienawidzą i gardzą i jest to malutki kraj żydowski. Izrael uważa wyposażony w broń jądrową Iran jako największe zagrożenie swojej egzystencji w dzisiejszym świecie. Żydowskie państwo wielokrotnie poważnie ostrzegało, że może czuć się zmuszone wkrótce podjąć kroki militarne. To nie pierwszy raz kiedy Żydom grozi zagłada przez perskiego wroga. Święto Purim obchodzone będzie tego roku w Jerozolimie od zachodu słońca 8 marca do zachodu słońca 9 marca. Podczas tego triumfalnego święta lud Boży przypominać będzie o tym jak przed 5 wiekiem przed Chrystusem zachowany został od zniszczenia i to przez piękną żydowską sierotę Esterę, która została królową i żoną perskiego króla Ahaszwerosza. Wtedy żyła spora grupa Żydów pod perską władzą i drugi człowiek w państwie Haman chciał ich zgładzić. Namówił on króla by zarządził tę zbrodnię. Plan ten nie udał się z powodu odwagi Estery i jej wuja Mordechaia. Oboje są od tego czasu wzorem działania zespołowego i jedności, która uratowała Żydów i doprowadziła do upadku, tych którzy ich nienawidzili. Na końcu zły Haman został powieszony a Mordochai jako przywódca Żydów został premierem królestwa perskiego. Wierzący Żydzi obchodzą dziś Purim przebierając się w kostiumy historycznych postaci, czytają też Księgę Estery. Piecze się specjalne ciastka i częstuje słodyczami przyjaciół i sąsiadów. Jest to także czas hojnej pomocy potrzebującym. Współpracownicy Wizji dla Izraela i Składu Józefa wysyłają Wam, naszym przyjaciołom z daleka i bliska, serdeczne pozdrowienia z okazji Purim.

POMÓŻ I OBDARUJ IZRAELA, KTÓRY PRZYGOTOWUJE SIĘ NA NIEODWOŁALNĄ WOJNĘ – Zaostrzający się kryzys między Izraelem a Iranem oraz terrorystyczne grupy na północnej i południowej granicy Izraela to tematy czołówek prasy. Bez wątpienia naród żydowski stoi przed obliczem wojny. Na Izrael skierowanych jest 200.000 zabójczych rakiet i terroryści mogą trafić w dowolne miejsce na jego terytorium. Wydane zostały maski gazowe, także dla dzieci; armia przeprowadza coraz więcej manewrów. Teheran robi publikę swojej islamskiej agendy – mianowicie zniszczenie Izraela. My wszyscy potrzebujemy waszej pomocy by być gotowym zarówno w WdI jak i Składu Józefa. Nie wiemy jeszcze jak to się potoczy i ilu ludzi będzie cierpieć. Dalsze informacje http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

NETANJAHU: IZRAEL SAM OKREŚLI SWÓJ LOS – W poprzedni poniedziałek amerykański prezydent Barack Obama powiedział izraelskiemu premierowi Netanjahu, że USA zawsze będą „po stronie Izraela”; dodał jednak, że nadal jest jeszcze czas na kroki dyplomatyczne. Podczas rozmowy w cztery oczy w Białym Domu Netanjahu odpowiedział, że Izrael ma suwerenne prawo do obrony, jego kraj sam będzie decydował o swoim losie jeżeli chodzi o stosunki z Iranem. Izrael musi umieć sam się obronić – wszystko jedno gdzie jest zagrożenie, stwierdził Netanjahu. Obama nie chce opowiadać się za jakąś strategią postępowania, nawet gdy sankcje przeciw Iranowi niczego nie wskórają; dyplomatyczna droga według amerykanów jest najbardziej skuteczna.  Fakt, że Obama obstaje uparcie przy sankcjach doprowadza do pewnych napięć między USA i Izraelem. Netanjahu jasno powiedział, że sankcje Obamy nie działają. Takie zdanie podziela też doradca prezydenta do spraw bezpieczeństwa. Analitycy są jednego zdania: fakt, że Netanjahu uważa, że Izrael ma prawo bronić się sam jest wyraźnym ostrzeżeniem dla Obamy (INN). Jednak, Panie, Ty, jesteś dla mnie tarczą, Tyś chwałą moją i Ty mi głowę podnosisz“ – Psalm 3:4.

NETANJAHU: NIE DOPUSZCZĘ DO TEGO BY IRAN MIAŁ BROŃ ATOMOWĄ  –Podczas przemówienia na konferencji AIPAC w poniedziałek premier Netanjahu pokreślił, że nigdy nie dopuści do zbudowania w Iranie broni atomowej. (AIPAC to „Amerykańsko-Izraelski Komitet Spraw Publicznych”). „Izrael uprawia tę samą politykę co Stany Zjednoczone, jeśli chodzi o irańską broń atomową. Żydowskie państwo nigdy nie dopuści by ktoś, kto chce nas zniszczyć osiągnął ten cel. Niektórzy nie chcą się przyznać do tego, że Iran chce posiadać broń atomową, ale wzbogaca uran by ten cel osiągnąć.” Netanjahu powiedział, że prezydentowi Obamie i większości polityków na świecie jasne jest dążenie Iranu do budowy broni atomowej, a wszystkie pozostałe mniemania są błędne. Niektórzy są gotowi przystać na atomowy status Iranu, bo rzekomo reżym ajatollahów nie jest tak głupi by jej użyć. „Jako premier obiecuję wam, że nigdy nie będą grał z bezpieczeństwem państwa Izrael” – powiedział Netanjahu. „Iran złamał wszystkie reguły międzynarodowej polityki; atakował ambasady, wieszał kobiety i finansuje brutalne zabijanie demonstrantów w Syrii” – podkreślił. Ta islamska republika finansuje Hamas, Hisb-Aallah i grupy terrorystyczne w Afryce. Iran każdego dnia pracuje nieprzerwanie nad zniszczeniem Izraela. W ten sposób Iran zachowuje się już dziś bez broni atomowej.  „Zastanówcie się sami jak Iran postępować będzie w przyszłości wyposażony w broń jądrową” (INN).

NETANJAHU  I OBAMA DYSKUTUJĄ O ESTERZE – Obama przekazał Netanjahu w poniedziałek z okazji święta Purim Księgę Estery. Netanjahu wykorzystał okazję by pokazać paralele między historią Estery, kiedy zły Haman próbował zabić wszystkich Żydów na terenie całego królestwa perskiego, a sytuacją obecną kiedy to Izrael jest w konflikcie z Iranem. Irańscy przywódcy w tym prezydent Mahmud Achmadinedżad żądali i wpierali zawsze zniszczenie państwa żydowskiego, a Izrael określał jako „kraj na jedną bombę”. Geograficznie patrząc Iran jest Persją a Irańczycy są potomkami starych Persów. Po trzygodzinnym spotkaniu Netanjahu powiedział reporterom, że Obama rozumie, że Izrael ma prawo bronić się przed swoimi wrogami i samodzielnie zabezpieczyć swoją przyszłość. (INN)

ACHMADINEDZAD STRACIŁ W WYBORACH– Lojaliści, którzy popierają najwyższego przywódcę ajatollahów Ali Chamenejego, odebrali w ostatnich wyborach parlamentarnych głosy Achmadinedżadowi  i zdobyli 75% głosów. Porażka zwolenników Achmadinedżada prawdopodobnie spowoduje, że prezydent będzie bezsilny. Najpierw zwątpił w autorytet Chamaneiego przez co wprowadził podziały. Oczekuje się, że Achadinedżad zaskoczy swój urząd jaki słaby przywódca (Reuters). Raport ten nie może być uznany za pozytywne przesunięcie w ostro islamskiej polityce Iranu. Ajatollah Ali Chamenei zarówno w polityce jak i świecie religijnym odgrywa najważniejsze role. Zagrożenie ze strony ajatollahów wobec Izraela jest większe niż marionetkowego prezydenta Mahmuda Achadinedżada.

ŚNIEG I DESZCZ POODNOSZĄ POZIOM WODY JEZIORA GENEZARET– Poprzedniego tygodnia padał śnieg, deszcz, deszcz ze śniegiem, grad i były burze w różnych częściach Izraela. Tak więc jest zima. Wielu Żydów z Etiopii i nowi przybysze, którzy nie znają tych pogodowych fenomenów jadą na północ zobaczyć to nowe zjawisko. Poziom wody Jeziora rośnie podczas gdy nadal pada – błogosławieństwo dla Izraela, który po latach suszy bardzo potrzebuje wody. Ostatniego czwartku poziom wody wyniósł 212,39 m pod poziomem morza, to jest wzrost o 7 cm od ostatniej burzy. Poziom jest obecnie między dwoma czerwonymi liniami, więc między 208,9 i 213,18 m poniżej poziomu morza, przy czym zaleca się nie pobierać wody z jeziora. Izrael potrzebuje kolejne 3-3,5 m by napełnić jezioro. Dopiero wtedy otwarta może być tama na Degani by pozwolić przelewać się nadmiarowi wody do Morza Martwego. Eksperci po 7 latach suszy uważają, że woda w tym roku niemal nie sięgnie drugiej czerwonej linii. Przed dwoma laty poziom spadł do niebezpiecznej granicy 214,87 m i nadal nie można pobierać wody bez poważnych szkód dla ekosystemu (INN).

LIEBERMAN: IZRAEL JEST GOTOWY POMÓC RANNYM SYRYJCZYKOM – Izraelski minister spraw zagranicznych Avidgor Lieberman powiedział poprzedniego tygodnia, że Izrael jest gotowy pomóc Syryjczykom rannym w powstaniu przeciw prezydentowi Baszarowi al Assadowi. Piątkowy komunikat z ministerstwa Liebermana podaje, że chce on udzielić pomocy humanitarnej, jak tylko zostanie o to poproszony. Jego rzecznik powiedział, że Izrael udzielał będzie pomocy poprzez ONZ i inne organizacje międzynarodowe. Siły bezpieczeństwa Assada zabiły tysiące demonstrantów i tysiące uprowadziły, w tym kobiety i dzieci (Haaretz)  Syria jest najgroźniejszym wrogiem Izraela. Jest także najsilniejszym sojusznikiem Iranu. Syria i Iran to najważniejsi rozsadnicy terroryzmu na całym świecie. To na przykład Hamas i Hisb-alah, które posiadają tysiące rakiet średniego zasięgu skierowanych na wszystkie większe miasta Izraela. A jednak Izrael jest gotów pomagać ludziom u swojego największego wroga. 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

topodin.com

[Głosów: 0   Average: 0/5]

One comment

 1. Hamas i Hisb-alah

  „Peace will come when the Arabs will love their children more than they hate us.“
  „Pokój przydzie wtedy, gdy Arabi będą kochać swoje dzieci bardziej niż nienawidzić nas”.
  – (Izraelski MSZ Golda Meir ad 1957 przed National Press Club w Waszyngtonie)

  „When peace comes we will perhaps in time be able to forgive the Arabs for killing our sons. But it will be harder for us to forgive them for having forced us to kill their sons”
  „Kiedy nastanie pokój, będziemy być może po pewnym czasie w stanie wybaczyć Arabom zabijanie naszych synów, lecz trudniej będzie przebaczyć im to, że zmuszali nas do zabijania ich synów”

  – (Premier Golda Meir na konferencji prasowej w Londynie ad 1969)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.