Wizja dla Izraela_09.08.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

800px-Panorama_Jerozolimy

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 9 sierpnia 2013

Spraw, bym rychło doznał Twojej łaski, bo w Tobie pokładam nadzieję. Oznajmij, jaką drogą mam kroczyć, bo wznoszę do Ciebie moją duszę!“ – Psalm 143,8

ZAGROŻONE AMBASADY – Pogróżki Al-Kaidy doprowadziły w ostatnią niedzielę do tego, że kilkadziesiąt amerykańskich ambasad i konsulatów zostało zamkniętych. Według ekspertów było to od lat pierwsze wiarygodne zagrożenie. Z tajnych służb dochodzą informacje, że planowano atak i wybrano miejsce i wykonawców ataku. Agencje nie znały daty i godziny jego dokonania ani dokładnego celu. Pogróżki skłoniły USA do wydania ostrzeżenia dla podróżujących amerykańskich obywateli – po raz pierwszy od zamachów 11 września 2001. W sobotę wieczorem prezydent Obama spotkał się jeszcze z doradczynią do spraw narodowego bezpieczeństwa Susan Rice i Lisą Monaco, odpowiedzialną za zwalczanie terroru wewnętrznego. Rice zwołała z kolei posiedzenie wysokich urzędników dla omówienia sytuacji. Na całym świecie zamknięto 22 ambasady i konsulaty. W ostrzeżeniu dla podróżujących podano, że celem ataku mogą być dworce i lotniska. Według MSZ ze szczególnym zagrożeniem trzeba się liczyć na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce. To co do tej pory wiadomo, to to że atak miałby być większy od tego z 11 września (CBS, Ynet).

OBAMA ODKRYWA SZCZEGÓŁY IZRAELSKIEGO NALOTU NA SYRIE – Amerykańskie tajne służby ujawniły informacje o izraelskim nalocie na Syrię; jak mówią dyplomaci sam prezydent Barack Obama miał za tym stać. Mówią, że to Obama pozwolił wywiadowi ujawnić niektóre szczegóły operacji Izraela przeciw armii syryjskiego prezydenta Bashara Al-Assada. Do szczegółów należą m.in. raporty izraelskiego nalotu z powietrza i morza na najnowocześniejsze dostarczone w 2013 roku rosyjskie i irańskie bronie. „Ta decyzja mogła pochodzić tylko od samego Obamy” – stwierdził jeden z polityków. „Przecieknie jeszcze więcej, ponieważ w amerykańskim wywiadzie jest dobre wrażenie odnośnie ocen Izraela w kwestii Egiptu, Iranu i Syrii” – dodał dyplomata. Uważa się jednak, że te niedyskrecje zaciążą na stosunkach CIA i Mossadu. Szef CIA John Brennan jest zaufanym człowiekiem Obamy. Zdrada USA zwiększa troskę Izraela o to, że Assad nie będzie sobie mógł pozwolić na bierność wobec takiej akcji, gdyż byłoby to zawstydzające. „Sam fakt, że takie przecieki się mnożą wskazuje na fakt, że przywództwo Pentagonu nie reprezentuje interesów Izraela” – stwierdził prof. Efraim Inbar dyrektor centrum badań strategicznych im. Begina-Sadata. (INN, Jerusalem Post) Proszę módlcie się by ustały te powtarzające sią zdrady z najwyższych kręgów. Ujawnienie szczegółów o ruchach bezpieczeństwa przez „najlepszego przyjaciela“ Izraela może – zgodnie ze Słowem Bożym, dotknąć rykoszetem, również zdradzającego. „I będę błogosławił tym którzy cię błogosławią i przeklinał tych, którzy cię przeklinają” – 1. Mojż. 12,3

NOWY IRAŃSKI PREZYDENT WCALE NIE JEST „UMIARKOWANY“ – Hassan Rohani w zachodnich mediach oceniany jest jako umiarkowany, ale nie dotyczy to wcale jego stosunku do Izraela. Jego pierwsze przemówienie jako irańskiego prezydenta było od razu haniebne; państwu żydowskiemu przypisał winę za kryzys gospodarczy w Iranie. W poprzedni piątek cytowano jego słowa o tym, że Izrael jest rakiem na ciele islamskiego świata, który musi zostać usunięty. Teheran pracuje nad bronią atomową nie od tych wyborów. W międzyczasie Iran pracuje na nowszych wirówkach typu IR-2, które mogą wytworzyć trzy razy więcej atomowej broni jak poprzednie. To drastycznie zredukuje czas potrzebny do wytworzenia własnego jądrowego materiału wybuchowego. W czerwcu premier Benjamin Netanjahu w wywiadzie dla amerykańskiego CBS powiedział, że Iran potrzebuje tylko 60 kg uranu wzbogaconego o 20%, by przekroczyć „czerwoną linię” (Jerusalem Post).

URODZIŁ SIĘ SŁOŃ – La Belle, siedmioletnia azjatycka słonica urodziła słoniątko-samicę. Odkryli to współpracownicy izraelskiego parku safari w ostatni piątek. Słonica była 22 miesiące w ciąży. Słoniątko jest zdrowe i czuje się dobrze. Azjatyckie słonie zagrożone są wyginięciem i narodziny każdego zdrowego słonia przyczynia sią do utrzymania gatunku (INN).

WIEŚ Z CZASÓW ŻYDOWSKIEJ ŚWIĄTYNI – Współpracownicy instytutu Archeologicznego z Galilei odkryli ruiny starożytnej wioski żydowskiej Sichin. Znajduje się ona w pobliżu parku Zippori. Miejsce to zostało wymienione jako pierwsza żydowska osada przez Józefa Flawiusza, rzymsko-żydowskiego historyka, która istniała w Galilei już w czasach drugiej świątyni. Archeolodzy znaleźli wskazówki istnienia synagogi, zebrali także sporo skorup i innych przedmiotów, które potwierdzają teorie historyków o istnieniu tu sporej garncarni (Arutz 7).

IZRAEL MÓGŁBY STRACIĆ 15 % OSIEDLI – Przedstawiciele USA szacują, że przez pertraktacje z Arabami co do ostatecznego rezultatu przebiegu granicy Izrael mógłby stracić 15% swoich osiedli w Judei i Samarii. Minister spraw zagranicznych John Kerry podczas rozmów z przedstawicielami izby reprezentantów powiedział, że zachowane będą interesy Izraela. Do sedna doszło już podczas pierwszego spotkania Izraela i przedstawicieli PA w Waszyngtonie w kwestii rozmów o statusie przyszłej stolicy. Kerry powiedział, że ok. 85% wielkich izraelskich „zespołów mieszkalnych” powinno być zachowane, nawet kiedy powstanie niezależne państwo arabskie. Na pytanie czy PA będzie gotowe uznać Izrael za państwo żydowskie, Kerry odpowiedział wymijająco: „To jeden z moich celów – uznanie dla ojczyzny dla Żydów”. Izrael już w 1948 roku został uznany przez ONZ za „ojczyznę narodu żydowskiego”. To nic nowego! (Arutz 7) Proszę módlcie się żeby ani oszustwo, ani manipulacja innych narodów nie przeciągała Bożego Planu dla Jego ziemi ani jego ukochanego ludu. „Czy to nie Ty, Boże nasz, wygnałeś mieszkańców tej ziemi przed Twoim ludem, Izraelem, i dałeś ją na wieki potomstwu Abrahama, Twego przyjaciela? – 2 Kronik 20,7

ZNISZCZENIE IZRAELA JEST W INTERESIE WSZYSTKICH ARABÓW – W ostatni piątek powiedział to szef Hisb-Allahu, Hassan Nasrallah. Przywódca rezydującej w Libanie grupy terrorystycznej publicznie wystąpił w Bejrucie, co zdarza mu się rzadko. Ostatni raz zdarzyło się to przed 11 miesiącami. Okazją był dzień al-Quds (Jerozolimy) w Iranie. W przemówieniu Nasrallah dziękował Syrii i Iranowi za wszystko co zrobili dla ruchu wyzwolenia, walczącego w Libanie i „palestynie” przeciw Izraelowi. Nasrallach zażądał zniszczenie Izraela i powiedział, że jego zniszczenie byłoby nie tylko w interesie wszystkich Arabów, ale całego świata muzułmańskiego. Skrytykował tych, którzy popierają sunnickie grupy dżihadu, które walczą w Syrii po stronie rebeliantów, by wywrócić reżym Assada. Terroryści Hisb-allahu aktywnie walczą po stronie Assada przeciw rebeliantom (Arutz 7).

NAJWIĘKSZY DOM W IZRAELU – Komitet planowania budynków w Tel Avivie zgodził się na projekt „Keren HaKirja”. Planowane są dwa 45-piętrowe apartamentowce i 80-piętrowy biurowiec. Kompleks budynków” z powodu swojej trójkątnej podstawy nazywany jest „Wieżami Toblerone” (Globes).

1000 PRAWNIKÓW W UE: OSIEDLA SĄ LEGALNE – W petycji-mamucie przekazanej wysokiej komisarz UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Catherine Ashton, stwierdza się, że Unia Europejska niesłusznie uważa żydowskie osiedla w Judei i Samarii za nielegalne i że pojęcie „granicy z 1967 roku” nie istnieje w prawie międzynarodowym. Do tych podpisanych należy były minister sprawiedliwości prof. Jakob Neeman, były ambasador w ONZ dr Meir Rosen i baronesa prof. Ruth Deech z Wielkiej Brytanii. Petycją podpisało także wielu ekspertów z USA, Australii, Belgii, Boliwii Brazylii, Kanady, Szwajcarii, Chile, Czech, Grecji, Indii, Irlandii, Włoch, Meksyku, Malty, Holandii, Norwegii, Nowej Zelandii, Peru, Singapuru, Tajwanu, Południowej Afryki, Szwecji i naturalnie z Izraela. Za tą inicjatywą

stoi dr Alan Baker, doradca prawny izraelskiego MSZ, który obecnie prowadzi także międzynarodowy oddział ds. akcji na izraelskim forum prawników. Dr Baker wyjaśnia, że nie ma granic z 1967 roku. „Temat granic jest przedmiotem pertraktacji. UE nie może tworzyć przepisów czegoś co jest w trakcie ustalania. ‘Granica’ z 1967 roku jest linią zawieszenia ognia (od 1945 roku). Dlatego nie chodzi tu o uznaną granicę lub granicę bezpieczeństwa. W procesie w Oslo zarówno Arabowie jak i Izrael uznały, że o granicach należy jeszcze rozmawiać. Pojęcie ‘granicy z 1967 roku’ nie pojawia się nigdzie w naszych tematach rozmów” (Arutz-7). Proszę módlcie się przeciw niesprawiedliwym sankcjom UE, które dyskryminują towary z Samarii i Judei i by zostały one szybko cofnięte. UE uważa, że te tereny nie należą do żydowskiego państwa.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/, wielkie dzięki.

Aktualności z niemieckiego biura:

Serdecznie zapraszamy Was na wieczór z Barrym i i Batya Segal w Berlinie. Sobota 17 sierpnia 2013 o godz. 15.00 w Centrum Mesjańskim, Gardeschützenweg 96A, 12203 Berlin-Lichterfelde (S1-Botanischer Garten). Telefon kontaktowy i pytania (po niem): 00 48 30 30838130

Z powodu urlopu w Berlinie następne wydanie „Aktualności z Jeruzalemu“ ukaże się 25 sierpnia.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

topodin.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.