Wizja dla Izraela_10.05.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 10 maja 2013

I nie dajcie Mu spokoju, dopóki nie odnowi i nie uczyni Jeruzalem przedmiotem chwalby na ziemi!“ – Izajasz 62,7.

ŻYDZI CHĘTNIE MIESZKAJĄ W JEROZOLIMIE – Jerozolima jest największym miastem Izraela. Z okazji dni Jerozolimy przypadających w tym roku na 8 maja Centralny Urząd Statystyczna podał, że w końcu 2011 roku w Jerozolimie mieszkało 804.400 osób, z których 499.400 (62%) to byli Żydzi. Z pozostałych mieszkańców 281.000 (35%) było muzułmanów 14.700 (2%) osób to chrześcijanie; około 9.000 (1%) określono jako „inni“ lub nie podano przynależności religijnej. Przeciętnie w jednym mieszkaniu mieszkały 3,9 osoby. Było to więcej niż w innych miejscach, gdzie wskaźnik ten wynosi 3,3 osoby. Około 31% podało, że mieszka chętnie w Jerozolimie. Samych Żydów 41% podało, że mieszka „bardzo chętnie” a 57% że „chętnie” (Arutz 7). Dzień Jerozolimy(hebr. Jom Jeruschalajim) jest świętem, w którym świętuje sią dzień zjednoczenia Jerozolimy, jak to miało miejsce w 1967 roku kiedy Izrael odzyskał pełną kontrolę nad starym miastem. Rada Rabinacka określa ten dzień jako mniejszego znaczenia, ale jednak święto religijne, by po wojnie 7 dniowej dziękować Bogu za zwycięstwo i wysłuchanie modlitw, które w czasie Pesach (paschy) brzmiały „następnego roku w Jerozolimie”. Co roku odbywają się uroczystości na cześć poległych w walkach o miasto żołnierzy oraz parada w centrum miasta. Coroczne modlitwy w intencji mają życzenie by był to dzień radości i dziękczynienia, nie zakłóconym przez ataki Arabów.

JUŻ TERAZ ZAPLANUJ ŚWIĘTO SUKKOT W IZRAELU – W tym roku uroczystości święta namiotów odbędą się od 22 do 24 września w miejskim centrum w Jerozolimie. Odwiedź naszą stronę internetową (www.succotcelebration.com lub po niemiecku http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest), by otrzymać potrzebne informacje i pooglądać zdjęcia z ubiegłorocznego święta. W tym radosnym i profetycznym święcie uczestniczyć będą dynamiczni i napełnieni Duchem mówcy, jak Lance Lambert, Tom Hess i wielu innych.

PREMIER IZRAELA Z TYGODNIOWĄ WIZYTĄ W CHINACH – Samolot z premierem Benjaminem Netanjahu i delegacją izraelskiego biznesu wylądował w poniedziałek na lotnisku w Szanghaju. Jednotygodniowa wizyta ma na celu wzmocnienie stosunków Izraela z Chinami. Przed wyjazdem opisał Netanjahu cele, mianowicie wspieranie izraelskiego eksportu do Chin i wzmocnienie sankcji wobec Iranu za rozwijanie jego programu budowy broni atomowej. Netanjahu pierwsze dni wizyty poświęcił głównie na przekonywanie chińskich firm do otwarcia się na Izrael. W środę pojechał do Pekinu na kolejne dwa dni rozmów na tematy regionalne, dyplomatyczne i gospodarcze. Do tego doszło spotkanie z premierem Chin Li Keqiangiem i prezydentem Xi Jinping w czwartek (Arutz 7). Proszę módlcie się o bezpieczeństwo izraelskiego premiera i jego delegacji i by współpraca i dobre stosunki między tymi dwoma krajami zostały trwale wzmocnione.

CHIŃSKO – ŻYDOWSKA DZIELNICA –Przed siedemdziesięcioma laty żydowski naród nie mógł się sam bronić i musiał prosić innych o ratunek. Dzisiaj nie ma takiej sytuacji, powiedział premier Netanjahu we wtorek, dwa dni po zarzutach wobec Izraela o zbombardowanie składów broni w pobliżu Damaszku. Komentarz Netanjahu padł podczas spaceru w muzeum żydowskich uchodźców w Szanghaju, znajdującego się w dzielnicy Honhgou, gdzie podczas II wojny schronienie znalazło 18.000 Żydów. Według premiera los Żydów od czasu kiedy szukali schronienia w Chinach uległ znacznej zmianie. „Dzisiaj mamy własne państwo i własną armię. Nie musimy nikogo prosić o ratunek; sami możemy obronić się”. Netanjahu był na otwarciu kawiarni w miejscu gdzie wcześniej gościli przede wszystkim Żydzi. Do historycznego kompleksu budynków należy też małe muzeum Holokaustu i odbudowana synagoga, która też teraz służy za muzeum. Netanjahu powiedział że to wszystko powinno „przypominać o wielkiej przychylności ludzi w Szanghaju, a zwłaszcza w tej dzielnicy”. A dalej: „Tego nigdy nie zapomnimy. Chiny są jednym z niewielu krajów nie dotkniętych antysemityzmem – jest wręcz odwrotnie. Tu czuje się miłość do Żydów” (Arutz 7).

PRZEDSTAWICIEL REBELIANTÓW WYRAŻA RADOŚĆ ZA IZRAELSKI ATAK NA SYRIĘ –W niedzielę wieczorem jeden z przedstawicieli syryjskiej opozycji w położonym na zachodzie mieście Hom wyraził zadowolenie z izraelskiego ataku na Syrię. W wywiadzie wyemitowanym w izraelskiej TV Hassan Rastanawi powiedział, że bazy Hisb-allahu i Iranu w Damaszku zostały trafione rakietami. Dalej powiedział: „Serca ludu syryjskiego, rebeliantów i walczących zostały napełnione wielką radością; ponieważ Izrael zniszczył największe centrum władzy, gdzie ukrywali się terroryści Hisb-Allahu, oddziały gwardii rewolucyjnej i oddziały Assada.” Rastanawi powiedział, że atak w każdym przypadku miał wpływ na walki; oddziały Assada dokonały tak wielu zbrodni, że oddziały opozycji były na granicy zwątpienia. Ataki Izraela były bardzo efektywne zwłaszcza w okolicy Damaszku, gdzie oddziały Assada przechodziły do ofensywy, ale ataki Izraela zmieniły całkowicie tę sytuację (INN). Z najwyższych kręgów słychać, że Izrael nie zamierzał w tej wojnie popierać czyjejś strony – ze strachu, że jego działania mogłyby dać impulsy dla islamskiej opozycji, która wobec Izraela jest tak samo negatywnie nastawiona jak rodzina Assadów, która od dziesięcioleci utrzymuje jednak stabilny dystans do żydowskiego państwa. Wielokrotnie jednak Izrael ostrzegał, że nie dopuści by Hisb-Allah, sojusznik Assada dostał się do nowoczesnej broni, bo byłoby ona użyta przeciw Izraelowi. Z kręgów tajnych służb dochodzą sygnały, że Izrael zniszczył w piątek i niedzielę dostawy broni z Iranu składowanej w pobliżu syryjskiej stolicy; miała być ona przeniesiona przez terrorystów z Hisb-Allahu na sąsiadujący teren Libanu.

ELKIN: GOOGLE UTRUDNIA PROCES POKOJOWY– Zastępca ministra spraw zagranicznych ostro skrytykował w poniedziałek Googla i zarzucił firmie, że utrudnia proces pokojowy z PA. W izraelskim radio dla armii Yeev Elkin potępił przemianowanie „Terenów palestyńskich” na „Palestynę” przez operatora wyszukiwarki. „Sądzę, że decyzja Googla jest bardzo problematyczna. Kiedy dochodzi do czegoś takiego w takiej firmie jak Google, utrudnia to proces pokojowy i nie służy pertraktacjom; stwarza u „Palestyńczyków” złudzenie, że w ten sposób mogą rezultaty nieskończonych rozmów już zarchiwizować. A jednak bez bezpośrednich rokowań z nami nic się nie stanie” – stwierdził Elkin (INN).

OFIARA OBRZUCANA KAMIENIAMI WALCZY O ZYCIE – 50 letni Żyd znajduje się w stanie krytycznym w szpitalu Tel Hashomer po tym jak został obrzucany kamieniami przez Arabów w poprzednią sobotę. Żyd został ranny w głowę jadąc samochodem w regionie Benjamina. W tym samym czasie Arabowie kamieniami zaatakowali grupę Żydów podczas demonstracji za ostrzejszymi kontrolami granicznymi. Demonstracja koordynowana była przez jednostki obrony (IDF). Nie uniemożliwiły one jednak by dziesiątki Arabów starły się z Żydami. Dwóch mężczyzn trafionych zostało w głowy i musiało zostać przewiezionych do szpitala Hadassah Ein Karem w Jerozolimie (Arutz 7). Proszę módlcie się o całkowite wyzdrowienie ciężko rannego Aarona Ben Goldy oraz trzyletniej Adele Biton, która od ataku w marcu ciągle jeszcze nie odzyskała przytomności.

AKCJA „RATUJCIE SERCA DZIECI“ – Trzy kurdyjskie dzieci z Iraku, które przeszły ratujące życie operacje przybyło w zeszłym tygodniu do centrum medycznego Wolfson w Holonie i spotkały się osobiście z ministrem ds. Energii i Wody Silvanem Shalomem. Dzieci w wieku 1, 3 i 6 lat było jak tysiące innych dotąd bezpłatnie operowane w ramach akcji „ratujcie serca dzieci”. Dzieci przybyły w towarzystwie ich matek i zostały także przywitane przez przedstawicieli ministerstwa współpracy regionalnej. Dyrektor szpitala dr Izaak Berlowitch przypomniał o tym, że dotychczas leczonych było ponad 3.000 dzieci z 44 krajów rozwijających się i że co roku leczonych jest kolejnych 250 dzieci, z czego niemal 200 z Iraku. Ten program humanitarny zapoczątkowany w 1996 doku przez nieżyjącego już chirurga dziecięcego dr Amirama Cohena rozszerza swoją aktywność w krajach regionu. (Jerusalem Post) Często można obserwować, jak wygląda prawdziwy Izrael, kiedy zdolny jest do pomocy humanitarnej wobec innych krajów, które jawnie deklarują swoją wrogość. Jakaż różnica wobec krajów sąsiedzkich, które swoje dzieci szkolą na terrorystów i rzucają kamieniami w izraelskie małe dzieci jak Adelle Biton!

POMÓŻCIE NAM POMAGAĆ – Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspomagają ludzi potrzebujących i instytucje i to finansowo, w zaopatrzeniu medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się do Was, naszych wiernych pomocników i darczyńców byście nadal pomagali nam w tej miłosiernej służbie. Dalsze informacje na http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Wielkie dzięki!

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.