Wizja dla Izraela_10.09.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 10 września 2010

Znowu zmiłuje się nad nami, zmyje nasze winy, wrzuci do głębin morskich wszystkie nasze grzechy” Micheasz 7,19.

SCHANA TOWA! – Współpracownicy Wizji dla Izraela i Składu Józefa życzą Wam, drodzy przyjaciele z daleka i z bliska wszystkiego najlepszego na żydowski Nowy Rok. Zaczyna się on dniami święta Rosch ha-Schanah („głowa [zwieńczenie] roku”) a kończy dziesięć dni później wielkim dniem pojednania, Jom Kippur, poprzedzony świętem namiotów Sukkot. Rosch ha-Schana zwany jest świętem trąbek i rozpoczyna się 8 września o zachodzie słońca, a kończy o zachodzie słońca 10 września. Ludzie życzą sobie Schana Towah, co znaczy „Obyś przeżył dobry nowy rok”. Kawałki jabłka polane miodem, które się wtedy je, wyrażają nadzieję tego, że nowy rok będzie „słodki”. Na Rosch ha-Schanah pierwszy dzień 7 miesiąca według żydowskiego kalendarza wzywa się Izrael do dęcia w trąbki czyli szofar. Szofar to róg gazeli używany jako instrument dęty. Wcześniej szofaru używano też jako sygnału ostrzegającego przed niebezpieczeństwem lub przy przekazywaniu ważnych wiadomości lub oznajmującego przybycie króla. Podczas święta trąbek szofar zapowiada czas wewnętrznego nawrócenia oraz pokuty przed dniem pojednania.

ŚWIĘTO SUKKOT I WYCIECZKA PO IZRAELU (22 DO 29 WRZEŚNIA) – Barry i Batya Segal zaprasza was bardzo serdecznie by z całą resztką narodów świętować w Jerozolimie święto Namiotów (Sukkot). Mówcami i prowadzącymi uwielbienie na konferencji będą minn. Lambert, Barry i Batya Segal, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Mattheus van der Steen. Jako opcja oferowana jest możliwość podróży po Izraelu. Dalsze informacje na naszej stronie. http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest/

LUDNOŚĆ IZRAELA WZROSŁA DO 7,6 MIO. – Według nowych danych izraelskiego urzędu statystycznego 28% wszystkich Izraelczyków ma poniżej 15 lat; w roku poprzednim przybyło do Izraela 14.572 imigrantów. W przeddzień Rosch ha-Schana liczba mieszkańców wyniosła 7.645.500 osób z tego 5.770.900 było Żydów a 1.559.100 Arabów; 315.000 było osób innej narodowości (Haaretz).

ROZPOCZYNANIE OD POCZĄTKU: ABBAS ŻĄDA PRZEDŁUŻENIA ZAKAZU BUDOWY PRZED ROZMOWAMI – Przewodniczący PA Mahmud Abbas przemawiał w niedzielę, jakby nie było spotkania w Białym Domu w poprzednim tygodniu. Powiedział że dalsze rozmowy z Izraelem będą możliwe tylko pod warunkiem przedłużenia zakazu budów. Jego wypowiedzi cofają sytuację do czasów sprzed dyskusji w Białym Domu. Jeszcze poprzedniego tygodnia bezpośrednie rozmowy z premierem Netanjahu były wykluczone. Po osobnych spotkaniach z prezydentem Obamą w poprzedni czwartek Abbas i Netanjahu rozmawiali przez dwie godziny w cztery oczy za zamkniętymi drzwiami. George Mitchell amerykański wysłannik na Bliski Wschód powiedział, że zgodzili się nawet spotkać się ponownie w przyszłym tygodniu. Jednak podczas wizyty w Libii w poprzednią sobotę Abbas powiedział: „Jeśli zakaz budów z końcem września nie zostanie przedłużony dalej nie będzie dalszych pertraktacji”. Na myśli miał zakaz rozpoczynania nowych budów w Samarii i Judei, na który Izrael zgodził się w geście dobrej woli wobec PA w obliczu pertraktacji o powołaniu nowego kraju arabskiego pod wodzą PA (Arutz-7).

ABBAS: PRZYSZŁE PAŃSTWO MUSI BYĆ WOLNE OD IZRAELITÓW – Najważniejszym celem pertraktacji dla arabów tzw. palestyńskich jest określenie granic przyszłego państwa wolnego od Izraelitów, tak wyraził się Mahmud Abbas w poprzedni poniedziałek. „Uzgodniliśmy, że urząd autonomii „palestyńskiej” nie zgodzi się na trwałe przebywanie izraelskich osób cywilnych lub wojskowych na terenie swojego państwa”. (Jerusalem Post) To jest haniebne żądanie Arabów. Około 1.559.100 Arabów może mieszkać w Izraelu. Maje te same przywileje co Żydzi np. prawo do pracy, kształcenia, opieki medycznej i inne świadczenia zapewnione przez rząd, a jednak w przyszłym państwie „palestyńskim” nie ma prawa znajdować się żaden Żyd. Proszę módlcie się przeciw temu podstępnemu porozumieniu pokojowemu.

JORDAŃSKI KROL: FIASKO ROZMÓW BLISKOWSCHODNICH BĘDZIE ŚWIAT DROGO KOSZTOWAĆ – Jordański król Abdullah II powiedział w poprzednią niedzielę, że cały świat będzie musiał „zapłacić”, jeżeli rozmowy między arabami a Izraelem poniosą fiasko. Oświadczenie to padło na spotkaniu z wydawcami gazet regionalnych, na którym wyraził swoją opinię po spotkaniach z prezydentem Barackiem Obamą, izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu, przewodniczącym PA Mahmudem Abbasem i egipskim prezydentem Hosni Mubarakiem. Król Abdullah II powiedział, że niepowodzenie rozmów pokojowych miałoby na wszystkich uczestników i na wszystkie pozostałe kraje negatywne skutki. Cały region zapłaci cenę jaką będą dalsze konflikty i wojny. Razem z syryjskim prezydentem Basharem Assadem podkreślił w poniedziałek, że Izrael musi się wycofać ze wszystkich terenów zajętych w wojnie sześciodniowej w 1967 roku jeżeli chce osiągnąć porozumienie. (Haaretz) „Ale Ty, Panie, śmiejesz się z nich, Szydzisz ze wszystkich narodów” – Psalm 59,9.

LIBERMAN: NIE MA SZANS NA POKÓJ ZA NASZYCH CZASÓW – Izraelski minister spraw zagranicznych Avidgor Lieberman ostrzegł w tym tygodniu, że oczekiwania, jakie towarzyszą pertraktacjom Izraela z PA nie są realistyczne. Wezwał rządy do przerobienia lekcji z porozumień w Oslo; zaraz po nim rozpoczęła się druga intifada z zamachami terrorystycznymi, w których życie straciły tysiące Izraelitów. Lieberman przestrzega zastanawiając się czy Abbas jest w stanie pozostać przy władzy w obliczu rosnącej opozycji. „co będzie, jeśli porozumienie podpiszemy z Abbasem, poczym do władzy dojdzie Hamas?” – pytał. „Z wycofania się z Gusch Katif niczego się nie nauczyliśmy” – kontynuował Lieberman. „Gdybyśmy wycofali się z terenów sprzed 1967 roku żądania Arabów będą jeszcze wyższe”. Izrael w 2005 roku wycofał jednostki IDF i wysiedlił tysiące mieszkańców strefy Gazy. Było to jeszcze przed tym kiedy Fatah stracił kontrolę nad strefą. Rok później Hamas wygrał wybory w PA; w roku 2007 Hamas zbrojnie przejął kontrolę nad całą strefą Gazy i rozpoczął kampanię terroru na południu Izraela. Odpalił tysiące rakiet i pocisków z granatników na żydowskie miasta i wioski w zachodniej części pustyni Negev. Podczas gdy PA gotowa byłaby pertraktować z Izraelem terrorystyczne ugrupowanie Hamasu wyklucza wszelkie kompromisy i nie robi tajemnicy ze swoich planów zniszczenia Izraela. (INN)

GAZA ŚWIĘTUJE MASAKRĘ – Arabowie tzw. „palestyński” zebrali się w całej strefie Gazy by świętować brutalny mord na czterech Żydach na ulicy w Judei. Zdjęcia pokazują arabskich mężczyzn i kobiety i dzieci z flagami Hamasu; pokazują znak zwycięstwa, rozdają słodycze. W ten sposób świętują morderstwo czterech Izraelitów: Izaaka i Talii Imas, Kochawa Even-Chaima i Abischai Schindlera. Na innym zdjęciu widać jak jakiś ojciec daje swojemu małemu dziecku pistolet-zabawkę na uroczysty pochód, pewnie w nadziei, że któregoś dnia sam stanie się mordercą. (Israel Today) Proszę módlcie się by dobra nowina Jeszui Mesiasza przeniknęła strefę Gazy. Nic innego nie może rozwiązać tej nienawiści skierowanej wobec Izraela i narodu żydowskiego.

TERAPIA UŚMIERCENIA KOMÓREK Z HIV – Izraelscy naukowcy wymyślili nowy sposób postępowania, który uśmierca ludzkie komórki zainfekowane wirusem HIV. Może to doprowadzić do prawdziwego przełomu w leczeniu zakażenia AIDS. Podczas gdy inne metody koncentrują się na spowolnieniu namnażania się wirusa, ta metoda zabija komórki zainfekowane nie naruszając zdrowych. Naukowcy opatentowali tę metodę w Izraelu, mimo to metoda musi przejść pełny cykl badań na zwierzętach i na ludziach. (Haaretz) „Ja tedy rzekłem: Panie, zmiłuj się nade mną! Ulecz duszę moją, gdyż zgrzeszyłem przeciwko tobie!” – Psalm 41,5

OBAMA MOŻE ZOSTAĆ ZMIECIONY PRZEZ NOWĄ FALĘ ZŁOŚCI – Coraz więcej ankiet wskazuje na ogromny sukces republikanów w wyborach do kongresu USA w listopadzie. Kongres ma wielkie wpływy w Ameryce; by rządzić z sukcesem każdy prezydent USA (obecnie demokrata) potrzebuje kongresu, w którym jego partia ma większość. Nie byłoby oczywiście dobre dla prezydenta Obamy gdyby za dwa miesiące demokraci stracili większość na rzecz republikanów. Jeśli Obama nie został by ponownie wybrany w następnych wyborach (o ile oczywiście w zmienionej sytuacji większościowej w kongresie w ogóle by kandydował) byłoby dla niego wielką hańbą być prezydentem tylko jedną kadencję. Ankieta Gallupa dał republikanom podejrzanie wysoką 10 procentową przewagę nad demokratami, którzy teraz mają większość. Ta nienormalnie wysoka przewaga jest największą jaką republikanie osiągnęli w ostatnich 68 latach. W ankiecie pytani mieli tylko powiedzieć jakiego kandydata by preferowali (INN).

TWOJA POMOC – Bardzo cenimy Twoje poparcie. Nadal chcielibyśmy udzielać pomocy ofiarom ataków i innym rodzinom cierpiącym niedostatek a także ludziom starszym. dalsze informacje otrzymacie na stronach http://www.visionfuerisrael.de/spenden Możecie także zadzwonić do naszego monachijskiego biura: 089-566 595 an.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

раскрутка сайтов

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.