Wizja dla Izraela_11.07.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

 Piątek, 11 lipca maja 2014

 „Gdy nacierają na mnie złoczyńcy, Aby pożreć ciało moje – Są oni moimi wrogami i nieprzyjaciółmi – Potkną się i upadną“ – Psalm 27,2

160 RAKIET UDERZYŁO NA IZRAEL PIERWSZEGO DNIA OPERACJI „PROTECTIVE EDGE“– Gaza tylko we wtorek wystrzeliła około 160 rakiet stronę Izraela. Był to pierwszy dzień operacji „Ochronna bariera” izraelskich sił obrony (IDF). Rzecznik armii powiedział, że 23 rakiety zostały zestrzelone przez system obrony „Zależna kopuła”; cała reszta eksplodowała na niezamieszkałych polach i nie spowodowały strat; nie było też poszkodowanych. Podczas ostatniej serii we wtorek wieczorem rakiety uderzyły w Jerozolimę i Tel Aviv a nawet w Haderę położoną 45 km na północ od Tel Avivu i na południe od Haify. Dotąd Hadera jest najbardziej odległą miejscowością od Gazy, do której dotarły jej rakiety. Ze strony Gazy poinformowano, że w nalotach izraelskich zginęło 27 osób a ponad 100 zostało rannych. Jak poinformował premier Benjamin Netanjahu w wyjaśnieniu we wtorek ofiary wśród cywilistów zdarzyły się dlatego, ponieważ terroryści używaj ich jako żywych tarcz. „IDF celuje w terrorystów Hamasu, a nie w niewinną ludność cywilną. Ale Hamas chowa się celowo za arabskimi mieszkańcami i ponosi odpowiedzialność, kiedy ci zostaną trafieni”. (Arutz 7)

SYTUACJA NA MIEJSCU I STRATEGIA MODLITEWNA – We wtorek Izraelskie Siły Obrony (IDF) rozpoczęły operację w Gazie by zatrzymać falę terroru, którego mieszkańcy Izraela doświadczają codziennie. Chcemy relacjonować Wam to na bieżąco, tak byście z izraelskiego punktu widzenia wiedzieli jak rozwija się operacja przeciwko Hamasowi i innym organizacjom terrorystycznym w Gazie i okolicy. Użyjcie naszych informacji na waszych spotkaniach modlitewnych, żebyście wiedzieli jak aktualnie modlić się za Izrael:

1. Módlcie się by rakiety Hamasu nie trafiły zamieszkanych osiedli w Negevie i reszcie kraju i żeby system obrony Żelazna kopuła działał precyzyjnie i bezbłędnie.

2. Módlcie się, by bazy terrorystów i ich infrastruktury, ich fabryki broni i tunele przemytnicze zostały trafione i zniszczone.

3. Wstawiajcie się o bezpieczeństwo i ochronę mężczyzn i kobiet, które służą w armii izraelskiej i którzy włączeni są w akcje antyterrorystyczne i bezpieczeństwo dla mieszkańców w miastach które są celami ostrzału.

4. Módlcie się o pocieszenie i narodową emocjonalną tarczę dla ofiar, starych i młodych, w obliczu zagrożenia dla życia przez eksplozje, które wstrząsają ich życiem całą dobę.

5. Wstawiajcie się bez ustawania za bezpieczeństwo w Jerozolimie.

6. Módlcie się by plany terrorystów zostały przez Izrael odsłonięte i udaremnione.

7. Módlcie się o mądrość i właściwą strategię rządu w dowodzeniu armii podczas gdy Izrael zmaga się z morderczymi przeciwnikami i nowoczesnymi terrorystami, którym przewodzi Hamas.

8. Proszę módlcie się także o bezpieczeństwo naszego zespołu Wizji dla Izraela, a także naszych rodzin w całym kraju. Niektóre z naszych rodzin jeszcze są w szoku po eksplozji rakiety w pobliżu nas. W każdej modlitwie i prośbie zanoście o każdym czasie modły w Duchu i tak czuwajcie z całą wytrwałością i błaganiem za wszystkich świętych. – Efezjan 6,18


UPDATE: NIE MA WIDOKÓW NA ODPRĘŻENIE – Piątego dnia izraelskiej operacji „Ochronna bariera” nie ma widoków na odprężenie. W nocy na sobotę pod ostrzał rakietowy dostała się pustynna Beersheba, przy czym jeden dom został trafiony w sam środek. Izraelska armia zaatakowała tej nocy 60 celów w Gazie. W międzyczasie odezwały się protesty na całym świecie. [Ciekawe, że nikt nie protestuje wobec codziennych ostrzałów rakietowych Izraela od dziesięcioleci – przyp.tłum. ] (NAI-Redaktion)

HAMAS OSTRZEGA LINIE LOTNICZE: ZAATAKUJEMY LOTNISKO – Terroryści Hamasu ostrzegli w piątek międzynarodowe linie lotnicze, by nie korzystały z lotniska Ben Guriona pod Tel Avivem. „Lotnisko jest naszym celem, ponieważ ukrywa wojskową bazę lotniczą” – wyjaśnili islamiści. Rzeczywiście ostrzelali rakietami w piątek kilka celów na jedynym międzynarodowym lotnisku Izraela. Zostały one zestrzelone lub spadły na puste miejsca. (Israelheute)

IZRAEL PRZEPUSZCZA DOSTAWY PALIW I POMOC HUMANITARNĄ DO GAZY MIMO WALK – Mimo ciągłego ostrzału rakiet z Gazy Izrael pozwolił w tym tygodniu przepuścić przez przejście graniczne Kerem Shalom 200 ciężarówek z żywnością i artykułami codziennego użytku właśnie do Gazy. Codziennie przewożone jest 200.000 litrów paliw by uniknąć kryzysu humanitarnego. Jak podał rząd w tym roku poddanych leczeniu w szpitalu Ramban w Haifie jest 20 Arabów tzw. palestyńskich, w tym ośmioro dzieci z Gazy, ponieważ Izrael nadal współpracuje z PA. W szpitalu Ramban każdego roku leczy się Arabów z Gazy i terenu PA. Obecnie jest to 3 dorosłych i osiem dzieci z Gazy oraz trzech dorosłych i dwoje dzieci z Judei i Samarii. (Ynet)

TRAFIONA JEROZOLIMA – Od kilku dni syreny słyszane są codziennie całą dobę, ponieważ arabscy terroryści z Gazy uzbrojeni przez Hamas wzięli pod ciągły ostrzał także osiedla mieszkaniowe. Tak daleko Hamas i sprzymierzone z nim grupy dotarły dotąd rakietami w głąb Izraela od eskalacji terroru przed tygodniem. Według doniesień trafiony został jeden dom; również położone w pobliżu miasteczko Beit Shemesh trafiło na listę celów. Nie było rannych. System obrony rakietowej „Żelazna kopuła” zdołał unieszkodliwić rakiety skierowane na Tel Aviv. W obliczu walk IDF będzie musiał podjąć działania lądowe. Rząd zgodził się na mobilizację 40.000 rezerwistów do przygotowania ofensywy lądowej. Hamas powiedział, że powita wkroczenie wojska; mieszkańcy Gazy i ich los nie interesują Hamasu. Cieszą się z każdej okazji, nie ważne jak bardzo jest ona odrażająca, okazji do uprowadzeń Izraelczyków. (Israel Today, Ryan Jones) „Jeśli zapomnę cię, Jeruzalem, Niech uschnie prawica moja!“ – Psalm 137,5

MY, ZESPÓŁ WDI CHĘTNIE WAM POKAŻEMY, jak wykorzystywane są wasze darowizny, dla złagodzenia potrzeb w całym Izraelu. Angielski raport znajdziecie tutaj: http://visionforisrael.com/report003.html Oglądnięcie zdjęcia, przeczytajcie raporty, zobaczcie uśmiechniętych ludzi. Bez waszych datków byłoby to niemożliwe. Oprócz wielu niedostatków którym chcieliśmy ulżyć w tym roku przed kilku dniami był to szpital im. Herzoga w Jerozolimie. WdI zamówiła w ramach pomocy specjalny wózek dla pewnej dziewczynki. W przeszłości zamawialiśmy już dwukrotnie wózki dla dzieci. Każdy wózek kosztuje ok. 3.700 €. W tym miesiącu także jeden zespół ratowników z Izraela ucieszył się z hojnego obdarowania materiałami ratowniczymi. Prosimy módlcie się i nadal pomagajcie byśmy mogli sami pomagać biednym rodzinom, ofiarom terroru, starszym osobom i innym potrzebującym w Izraelu. Bardzo cieszymy się z waszych datków.

PLANY BUDOWLANE – W obliczu nacisków zachodnich dyplomatów Izrael przesunął zapowiadane plany budowy 1800 nowych mieszkań na Zachodnim Brzegu. Z uprzednio zaplanowanych powstanie zaledwie 381 w osiedlu Givat Zeev. Położone 5 kilometrów na północ od Jerozolimy miasteczko z 14.000 mieszkańców należy do największych izraelskich osiedli. Według Haaretz francuski ambasador w Izraelu Patrick Maisonnave i jego angielski kolega Matthew Gould dali jasno do zrozumienia, że ich kraje mają krytyczną postawę wobec budowy. Narodowego doradcę ds. bezpieczeństwa Jossi Cohena poinformowali, że takie stanowisko zajmują także Niemcy, Włochy i Hiszpania. Przewodniczący Rady Planowania Daniel Halimi otrzymał w tej sytuacji polecenie nie kontynuowania dalszych realizacji w tym czasie. Izrael plany te kreślił w reakcji na ogłoszenie przymierza Hamasu z Fatahem. Według doniesień Haaretz izraelski premier Benjamin Netanjahu dał zielone światło dla przetargu obok 1800 mieszkań na dodatkowych 1.500 kolejnych. (INN, Israelnetz)

JEŚLI CHCESZ PRZYJECHAĆ DO IZRAELA NA DWA, TRZY CZY CZTERY MIESIĄCE, zastanów się, czy nie chciałbyś pomagać jako wolontariusz w Wizji dla Izraela i Składzie Józefa. Mówisz po angielsku, masz zdrowie i jesteś zaangażowany? Ty ponosisz koszty dojazdu w tę i z powrotem do Izraela, utrzymujesz się sam i masz środki na cały pobyt. Zameldować możesz się tu: http://www.visionfuerisrael.de/lagerhaus/volontaere . Tu są też dokładniejsze informacje.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi, a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Informacje o datkach:

Przelewy międzynarodowe Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41
BIC: SSKMDEMMXXX

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy Barry, Batya i Team VfI

tłum z niem. MWN

aracer

2 comments

  1. Choć całym sercem jestem za Izraelem świadomy tego, że t.z.w. Palestyńczycy to zbrojne arabskie oddziały terrorystyczne z ościennych państw, które postawiły sobie za cel zniszczyć Izraela i wymazać go z mapy świata, to jednak jako chrześcijanin, nie mogę modlić się, jak sugeruje autor artykułu,

    Módlcie się, by bazy terrorystów i ich infrastruktury, ich fabryki broni i tunele przemytnicze zostały trafione i zniszczone.
    ponieważ tam także giną ludzie .
    Jesteśmy bowiem nie z tego świata, lecz nasza ojczyzna jest w Niebie.

    Jedyne co mogę zrobić to wołać ” Boże Błogosław i chroń Izraela” !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.