Wizja dla Izraela_26.07.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Bądź sędzią moim, Boże, I rozstrzygnij spór mój z narodem bezbożnym! Wybaw mnie od ludzi fałszywych i niegodziwych!“ – Psalm 43,1.

POMÓŻ NAM POMAGAĆ – Wizja dla Izraela odwiedza regularnie ofiary zamachów terrorystycznych. To część naszego programu humanitarnego. Prosimy o dary na nasz fundusz pomocowy dla ofiar terroru. Pozwoli to nam na pomoc dla coraz większych potrzeb w dotkniętych przemocą gminach i to przy stanie wyjątkowym w całym kraju. Możecie być pewni, że Wizja dla Izraela i w tym czasie wiernie pomaga: biednym, seniorom, samotnie wychowującym matkom, i wielu innym potrzebującym w Izraelu. Wasza pomoc jest konieczna i bardzo ją cenimy.

Nasze konta składkowe: http://visionfuerisrael.org/spenden/

Wielkie dzięki!

TYSIĄCE NA SPOTKANIU MODLITEWNYM ZA ŻOŁNIERZY – Pod ścianą płaczu na Starym Mieście w Jerozolimie w poprzednią sobotę wieczorem zebrały się tysiące ludzi. Modlono się o żołnierzy realizujących akcję w Gazie. * Operacja w Gazie została rozszerzona: „Nadal naszym celem jest zniszczenie Hamasu, tak by obywatele w Izraelu mogli żyć w pokoju i bezpiecznie.” Wiele tysięcy ludzi wzięło udział w spotkaniu na Starym Mieście. Były sefardyjski rabin Salomo Amar prowadził modlitwę razem z innymi rabinami. Rabin Naczelny David Lau wezwał ludzi do czytania fragmentów psalmów o zwycięstwie, sukcesie i bezpieczeństwie IDF. Jesteście wysłannikami; oni prowadzą religijną służbę dla całego narodu i my wszyscy musimy się modlić za ich zdrowie i by cali wrócili do domów” – powiedział Rabin Naczelny. Stowarzyszenie rabinów Tzohar wezwało do modlitwy o jedność Izraela, jak również o solidarność żydowskich zborów w diasporze. Prosił je by właśnie teraz odwiedzili żydowski kraj (Jerusalem Post).

ZABITY ŻOŁNIERZ IDF W GAZIE – Jak poinformowała Armia ponad tuzin żołnierzy IDF został od tygodnia zabitych. Brygada z Golan, oddziały pancerne i inżynieryjne w dzielnicy Shijaija w Gazie natrafiła na partyzantów. Wszystkie ofiary należały do Brygad Golan. Wczesnym rankiem w poprzednią sobotę zabitych zostało kolejnych dwóch żołnierzy. Liczne lądowe oddziały wkroczyły do Gazy w ramach rozszerzenia operacji. Rzecznik IDF powiedział: „Cała Gaza jest miastem z podziemiami i infrastruktura którą Hamas budował przez lata jest ogromna. Są tunele, składy amunicji i broni – nawet w dzielnicach mieszkaniowych.” Shijaija – miejsce, które armia wzięła w pierwszym rzędzie za cel znajduje się 1,5 km od granicy z Izraelem. Powiedziano, że mieszkańcy zostali telefonicznie ostrzeżeni, że armia wkroczy. Minister obrony Moshe Jaalon powiedział w niedzielę na konferencji prasowej: „Bardzo żałujemy, że zginęli mieszkańcy Gazy. Odpowiedzialny jest za to Hamas.” Co najmniej 65 arabów i 13 izraelskich żołnierzy zginęło w poprzednią niedzielę w przepełnionym mieście podczas ciężkich walk. To był najbardziej krwawy dzień aktualnego konfliktu, co przyznały obie strony (Jerusalem Post, INN).

NETANJAHU: MYŚLI NARODU SĄ PRZY RODZINACH POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY – W imieniu rządu w poprzednią niedzielę do rodzin zabitych podczas ofensywy lądowej żołnierzy przemawiał premier Benjamin Netanjahu. „Drogie rodziny poległych, czujemy wasz ból. Chylimy głowy przed tymi, którzy polegli, po to byśmy my mogli nadal żyć w Izraelu. Mówię to także w imieniu rządu. Chcemy Wam, rodzicom, dzieciom i rodzinom żołnierzy IDF, którzy polegli w walkach przekazać wyrazy współczucia. Nie ma wojny bardziej uprawnionej, niż ta w której zginęli wasi synowie” – powiedział premier. Obiecał: „Misję którą rozpoczęliśmy, doprowadzimy do końca. Zaprowadzimy ponownie w gminach na południu i w całym Izraelu pokój i spokój”. Prosił obywateli Izraela o modlitwę i zjednoczenie, o siłę, i powrót do zdrowia rannych żołnierzy. „Każdy z nas zna przynajmniej jednego, który brał udział w tej operacji!” – stwierdził szef rządu (Jerusalem Post). Módlcie się proszę o pocieszenie i siłę dla rodzin pogrążonych w żałobie. Módlcie się o ochronę mężczyzn i kobiet w armii i o całkowite wyzdrowienie rannych.

OSTRZAŁ RAKIETOWY CAŁEGO IZRAELA TRWAŁ NADAL CAŁA NIEDZIELE – W poprzednią niedzielę ostrzeliwali Izrael terroryści z Gazy bez ustanku. Syreny alarmowe z powodu rakiet rozbrzmiewały w miastach od Netivot do Herzlii. System obrony rakietowej „Żelazna kopuła” wychwyciła dwie rakiety wystrzelone na Beershebę. Trzy inne uderzyły w niezamieszkały teren. O godzinie 9 zawyły syreny w Ashkelonie. Podobnie czerwony stopień alarmu ogłoszono w okolicach Szaron w tym w Raanana, Ramat HaScharon, Hod HaScharon, Rischpon i innych miejscach. Przynajmniej część rakiet została zestrzelona; odłamki spadły na ziemię w północnej części Tel Avivu. Po południu w niedzielę ostrzelano Beershebę, Ashkelon i gminy w południowym Negevie (Ynet).

ISIS ODCINA DOSTAWY WODY BY WYGONIĆ CHRZEŚCIJAN – ISIS odłącza miasta w których mieszkają chrześcijanie od wody z Tygrysu; rzeka jest głównym źródłem wody dla mieszkańców. W ten sposób z regionu mają być usunięci chrześcijanie. Historycznie rzecz biorąc chrześcijańskie miasto Karakosh, gdzie mieszka ok,. 50.000 ludzi znajduje się ok. 30 km na południe od Mosulu. Jest ono bronione przez dobrze uzbrojonych żołnierzy kurdyjskich, którzy są w sporze z ISIS z powodu ich niechęci i podobnego stanowiska centralnego rządu do pełnej autonomii kurdyjskich ziem. W swoich staraniach wygonienia wszystkich chrześcijan, którzy mieszkają tu od 2.000 lat islamscy terroryści odcięli wodę. Od przejęcia Mosulu 10 czerwca terroryści ISIS wywierają naciski na Karakosh i położone w pobliżu chrześcijańskie wioski. Zerwano wodociągi łączące region z wodą z Tygrysu. Tak więc ciężarówki muszą jeździć do terenów kontrolowanych przez Kurdów oddalonych o 20 km by przywieźć drogą wodę. Tak więc mieszkańcy Karakosh musieliby płacić codziennie 8 € za samą wodę by napełnić swoje pojemniki, co jest oczywiście lichwą w trapionym przez kryzysy Iraku (Worthy News). ONZ jest właśnie zajęte zarzutami łamania praw człowieka przez Izrael w Gazie. Zamiast zajmować się Izraelem, który tylko reaguje na łamanie praw człowieka w Gazie, międzynarodowe gremium w Genewie postanowiło stanąć po stronie terrorystów. W oddalonym niecałe 1000 km Mosulu ONZ nie wie nic o brutalnych prześladowaniach chrześcijan w Iraku przez terrorystów z ISIS, nic o tym nie mówi, nie wspominając o działaniach.

PO RAZ PIERWSZY W HISTORII IRAKU W MOSULU NIE MA JUŻ ŻADNEGO CHRZEŚCIJANINA – Islamskie państwo w Iraku i Syrii (ISIS) postawiło w poprzednim tygodniu chrześcijanom w Mosulu ultimatum. Mają przejść na islam i płacić podatek religijny, w innym razie zostaną ukarani śmiercią. W wyjaśnieniu przywódcy ISIS Abu Bakr al-Baghdadiego można przeczytać, że chrześcijanie mieli do ostatniej niedzieli czas by opuścić granice islamskiego kalifatu. Dodał jeszcze: „Potem nie ma nic między nami, oprócz miecza.” Ostrzegawcze komunikaty do chrześcijan zostały rozgłoszone w mieście przez głośniki na minaretach. Chrześcijańscy przywódcy na miejscu radzili tym ,którzy jeszcze pozostali i chcieli się dogadywać z terrorystami, by lepiej uciekali i szukali bezpiecznego miejsca. Cały poprzedni piątek opuszczali oni miasto; na końcu dnia w mieście nie było ani jednego chrześcijanina. Pewien człowiek powiedział: „Pierwszy raz w historii Iraku w mieście nie ma ani jednego chrześcijanina”. Pewna kobieta ponad 60 letnia powiedziała: „Dotąd mieszkaliśmy w tym mieście. Od tysięcy lat zawsze tu byli chrześcijanie. I nagle przychodzi paru obcych i wyrzuca nas z domów”. Pewien biskup z miejscowości sąsiedniej Tel Keif wyjaśnia: „Setki idą na piechotę”, Dodał jeszcze, że wielu uchodźców zostało obrabowanych przez ISIS z całego mienia i pieniędzy, zanim musieli uciekać do obozu uchodźców (Israel National News, Reuters). Gdzie jest krzyk chrześcijan w reszcie świata o los chrześcijan w Iraku? Gdzie są i ci demonstranci, którzy tak szybko protestują przeciw Izraelowi?

NETANJAHU KRYTYKUJE POSTANOWIENIE ONZ-TOWSKIEJ RADY PRAW CZŁOWIEKA– Premier Netanjahu skrytykował postanowienie rady praw człowieka ONZ zbadania rzekomych naruszeń praw człowieka w Gazie. „To perwersja sprawiedliwości, perwersja zdrowego poczucia rzeczywistości, perwersja prawdy” – stwierdził premier w rozmowie ze swoim gościem brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Phillipem Hammondem. Netanjahu wyjaśniał Hammondowi jak terroryści Hamasu stawiają wyrzutnie rakiet w gęsto zaludnionych terenach, w szkołach, meczetach, szpitalach by ostrzeliwać Izrael. Określił to jako podwójną zbrodnię wojenną. „To używanie żywych ludzi jako tarcz obronnych jest z gruntu złe. Jest to groteskowe. Podobnie groteskowe jest oskarżanie Izraela przez ONZ” – powiedział. „Podczas gdy Izrael robi wszystko by zminimalizować straty w mieszkańcach, to naszym wrogom nie możemy dać usprawiedliwienia. Robimy co możemy by celować właśnie w nich; ale za każdego zabitego wśród cywili – ubolewamy za wszystkich — odpowiada Hamas i Islamski Dżihad, które są powiązane” – stwierdził Netanjahu. Hammond podkreślił, że obecny konflikt w Gazie musi zostać zakończony jak najszybciej; winnym jest Hamas. „Wielka Brytania i ja osobiście i premier Cameron – my wszyscy wyraźnie powiedzieliśmy, że aktualna fala przemocy przyszła ze strony Hamasu, który odpala setki rakiet na izraelskie miasta, co stanowi przestępstwo przeciw międzynarodowemu prawu humanitarnemu” – stwierdził Hammond (Ynet).

BRYTYJSKI PUŁKOWNIK: IDF POSTĘPUJE TAK MORALNIE JAK ŻADNA INNA ARMIA NA ŚWIECIE – Pułkownik Richard Kemp, były dowódca brytyjskiej armii w Afganistanie był tego tygodnia w Izraelu, by dać wyraz swemu poparciu dla akcji militarnej w Gazie i wystąpić przeciw krytykom, którzy uważają, że izraelska armia popełnia tam zbrodnie wojenne. „Żadna inna armia nie zrobiła tak wiele, jak Izrael obecnie by ratować życie ludności cywilnej w terenie objętym walkami” – stwierdził Kemp w wywiadzie dla izraelskiej telewizji. Dodał, że kiedy reszta polityków z całego świata żąda, by Izrael robił więcej, to powinien może Izrael zapytać co jeszcze miałby robić. Kemp służył zarówno w Iraku jak i w Afganistanie i dlatego dokładnie wie, z jakim wrogiem Izrael ma do czynienia i w jakim otoczeniu musi walczyć. „Islamscy ekstremiści stosują na całym świecie podobną taktykę” – stwierdził pułkownik. Wskazał też na taliban, to znaczy radykalną islamską milicję w Afganistanie i Iraku, gdzie musiał walczyć z tym samym wrogiem. Brytyjscy żołnierze wiedzą, co Izrael robi” (Israel Today, Ryan Jones).

MUCHTAR: IZRAEL OCHRANIA NAS PRZED RAKIETAMI HAMASU – Określenie „Muchtar” jest tytułem islamskiej głowy naczelnej w określonym miejscu. I tak np. Muchtar z Sur Baher, w okolicy Jerozolimy, pochwalił Izraela za dzień 15.07 za obronę miasta, a w szczególności meczetu al Aksa na Wzgórzu Świątynnym przed rakietami Hamasu. Zaledwie parę dni przed ciężkimi wywołanymi przez Arabów rozruchami w Jerozolimie powiedział Zuheir Hamadan, że Hamas twierdząc, że broni Arabów w Jerozolimie, rzeczywiście robi zupełnie odwrotnie. „To był Izrael, który bronił meczetu Al Aksa przed rakietami” – stwierdził Hamadan. W wywiadzie dla Radio Izrael wyjaśnił Hamadan, że bezrozumne ostrzeliwanie przez Hamas sprowadza niebezpieczeństwo na święte miejsca islamu jak i na mieszkańców, także w innych miejscach kraju. * W ostatnich dniach w Jerozolimie i w Gush Etzion co i raz słychać było syreny, Rakiety spadły na Hebron i Ramallah Eksperci bezpieczeństwa potwierdzają, że co najmniej jedna rakieta została odpalona na Jerozolimę; nie trafiła jednak celu i uderzyła w teren kontrolowany przez Arabów koło Hebronu. Nikt nie był wprawdzie ranny ale zniszczono wiele budynków, jak relacjonują mieszkańcy (Arutz-7).

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zspół VfI

раскрутка сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.