Wizja dla Izraela_12.02.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 12 lutego 2010

…i nie będzie napadał na nich ciemięzca”   Zachariasz 9,8

EGIPT POJMUJE GRUPĘ DŻIHADYSTÓW PLANUJĄCYCH ATAKI NA IZRAEL – Egipska policja zatrzymała co najmniej 23 mężczyzn, podejrzanych o planowanie ataków na izraelskich turystów w Egipcie, jak podano w przedostatnią niedzielę. Urzędy bezpieczeństwa podały, że jest to nowa grupa islamskich terrorystów. Z kręgów rządowych wyciekło, że egipskie służby bezpieczeństwa skonfiskowały duże ilości materiałów wybuchowych w tym również podobne do tych wykorzystywanych w rakietach typu Quassam, które Hamas wystrzeliwuje od początku miesiąca na Izrael. Egipska prokuratura oskarża 23 osobową grupę o: planowanie zamachu w Schrein Abu Hasira w delcie Nilu, w grobowcu Hasiry, Rabbiego żyjącego w XIX w. który jest miejscem żydowskich pielgrzymek. Grupie zarzuca się ponad to, że chce rozszerzyć Dżihad na sudańską prowincję Darfur oraz planowanie ataków na amerykańskie statki na kanale sueskim na wybrzeżach Aleksandrii i Kairu. (Haaretz)

NETANJAHU: „POKÓJ Z SYRIĄ – BEZ WARUNKÓW WSTĘPNYCH“ – Premier Benjamin Netanjahu powiedział w niedzielę na posiedzeniu rządu, że Izrael chce podpisać traktat pokojowy z Syrią i innymi sąsiadami, podobnie jak to uczynił z Egiptem i Jordanią. Premier podkreślił jednak, że w rokowaniach nie można liczyć na „duże ustępstwa”. Dodał: „Przy każdej umowie, którą podpiszemy bezpieczeństwo Izraela musi być na pierwszym miejscu”. W tym miesiącu doszło do eskalacji werbalnej między Damaszkiem a Jerozolimą. (INN) Politycy w regionie próbują nie nadawać dużego znaczenia napięciom między Izraelem i Syrią, ale konieczne jest by modlić się o tę sytuację. Konflikty słowne mogą prowadzić do dalszych podziałów na Bliskim wschodzie jak obecnie między Izraelem i Turcją.

IZRAELSKI MINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH LIEBERMAN OSTRZEGA SYRIĘ PRZED WOJNĄ – W poprzedni czwartek minister spraw zagranicznych Izraela Avigdor Lieberman ostrzegł Damaszek by nie wciągał państwa Izrael w kolejną wojnę; taki konflikt kosztowałby życie wielu syryjskich żołnierzy co mogłoby doprowadzić do upadku reżymu prezydenta Bashara Assada. Dalej Lieberman powiedział, że Syria musi zaprzestać żądania zwrotu Wzgórz Golan, które zostały wyzwolone w czasie wojny sześciodniowej. Na początku tygodnia minister spraw zagranicznych Assada zagroził, że w czasie kolejnego konfliktu Syria będzie atakować miasta izraelskie. Na arenie międzynarodowej uważa się, że Syria chce zawrzeć porozumienie z Izraelem ale pod warunkiem zwrotu całych Wzgórz Golan. (Arutz-7) Syryjski prezydent Baschar Al-Assad wielokrotnie powtarza, że jego rząd nie prowadzi bezpośrednich rozmów pokojowych z Izraelem, dopóki żydowskie państwo nie odda zdobytych w wojnie sześciodniowej w 1967 roku Wzgórz Golan. Oddanie to oznaczałoby, że Syria zdobędzie kontrolę nad wschodnią częścią Jeziora Genezaret, które jest największym zbiornikiem wody pitnej w Izraelu. Na Wzgórzach są też tuziny osiedli żydowskich, żyje tam 30.000 Żydów uprawiających winnice, sady i hodujących bydło. Izrael zaopatruje się w owoce i warzywa głównie z tego regionu. Wody spływające ze Wzgórz spływają do Jordanu, który jest trzecim co do wielkości rezerwuarem wody w Izraelu. Jedyny kurort w Izraelu gdzie można uprawiać narciarstwo też położony jest na Wzgórzach. Region, z którego widać północny Izrael i południową Syrię ma strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa Izraela, ponieważ można z nich obserwować poczynania Syrii.

USA NAMAWIA IZRAEL I SYRIĘ DO ŁAGODZENIA NAPIĘĆ – Washington wezwał Izrael i Syrię do łagodzenia ostatnich napięć, ponieważ mogłyby one utrudnić kontynuowanie prowadzonych akurat rozmów pokojowych. Amerykański sekretariat stanu poinformował, że USA koniecznie chce by Izrael rozmawiał o pokoju zarówno z Syryjczykami jak i Arabami tzw. palestyńskimi. Izrael odpowiedział na to, że pragnie wprawdzie rozmów, które prowadzić będą do trwałego pokoju z Syrią, nie może jednak nie reagować na zagrożenie jego bezpieczeństwa. (INN)

ACHMADINEDŻAD: IRAN BEDZIE WZBOGACAŁ URAN – Irański prezydent Achmadinedżad polecił swoim urzędnikom z agencji atomowej „rozpoczęcie produkcji”. Przed kilkoma dniami zaledwie zapowiedział, że Iran przyjmie propozycję Zachodu i wyśle Uran do Europy. Teraz stwierdził: „Jeżeli Allach zechce zaczniemy wzbogacanie Uranu by zapewnić nam dostawy”. Produkcja wzbogaconego Uranu jest głównym problemem społeczności międzynarodowej, ponieważ można z niego wyprodukować broń atomową. Iran nadal gra na zwłokę i mimo wszystko nadal rozwija swój program atomowy, który jest zagrożeniem dla świata i dla Izraela. (AP)

HAMAS: NIE BĘDZIEMY PRZEPRASZAĆ ZA ŚMIERĆ CYWILI – Minister sprawiedliwości [sic!] Hamasu Mohammed Faraj Al-Ghoul powiedział w ostatnią sobotę, że jego odpowiedź na raport Goldstone’a inaczej niż to podały media nie będzie zawierał przeprosin za to, że Hamas bombardował izraelskie cele cywilne i za uprowadzenie izraelskiego żołnierza IDF Gilada Szalita. Pewna duża agencja prasowa podała w ostatnim tygodniu, że pismo Hamasu do komisji Goldstone’a ma zaczynać się tymi słowami: „Mamy nadzieję, że izraelska ludność rozumie, że powodem i główną przyczyną [naszych ataków] są trwające ataki waszego rządu”. Al-Ghoul wyjaśnił, że pismo nie zawiera niczego, co można by uważać za przeprosiny. Ataki na Izrael trwały będą nadal”. (Arutz-7)

BRYTYJSKI PREMIER GŁĘBOKO DOTKNIĘTY RAPORTEM O ANTYSEMITYZMIE W 2009 – W poprzedni piątek brytyjski premier Gordon Brown określił statystyki o napadach antysemickich w 2009 roku na terenie królestwa Brytyjskiego jako bardzo zasmucające. Według grupy Żydów od czasu powstania Fundacji na rzecz Bezpieczeństwa w Gminach w roku 1984, która notuje przypadki antysemickie nie było jeszcze tak złego roku jak 2009. W poprzednim roku odnotowano 924 takie przypadki. (Haaretz)

TURECKA DZIEWCZYNKA ŻYWCEM POGRZEBANA – W poprzednim tygodniu policja zatrzymała ojca i dziadka pewnej nastolatki po ekshumacji jej zwłok; była ona ofiarą „mordu honorowego”. Dziewczynka została przez jej rodzinę żywcem pogrzebana za karę za rozmawianie z chłopcem. Zostało to podane przez turecką gazetę w poprzedni czwartek. Obdukcja wykazała dużą ilość ziemi w ustach i żołądku co wskazuje zdaniem lekarzy na to, że była ona cały czas żywa i świadoma. (Haaretz) Komisja praw człowieka poinformowała tureckiego premiera, że w Istambule dokonuje się jednego mordu honorowego w każdym tygodniu. W ostatnich 5 latach znanych jest 1.000 przypadków. W gminach muzułmańskich na całym świecie takiego mordu dokonuje się każdego dnia, nawet w USA, Kanadzie i Europie.

PLAGA BIEDY W IZRAELU – Biedni ludzie w Izraelu żyją w dużo gorszych warunkach niż biedni np. w Wielkiej Brytanii. Wykazały to badania wykonane przez uniwersytet Bar-Ilan i uniwersytet w Bristolu. Według nich jest sześć razy bardziej prawdopodobne, że biedny w Izraelu nie dostanie jedzenia niż biedny w UK. Prawdopodobieństwo wyłączenia mu telefonu lub prądu jest 4 razy większe. Poza tym uczeni wykazali, że biedni w Izraelu częściej chorują na schorzenia chroniczne niż w Wlk. Brytanii. (Jerusalem Post) „Niechaj uciśniony nie odchodzi ze wstydem! Ubogi i biedny niech wysławia imię twoje!“ – Psalm 74,21

WIĘKSZE KARY DLA IRANU – Amerykański senat uchwalił w ostatni czwartek ustawę zgodnie, z którą prezydent Obama obarczy firmy dostarczające gaz do Iranu sankcjami co będzie miało wpływ na część elit w Teheranie. Krok ten ma zwiększyć naciski na Iran by zaprzestał rozwijać program atomowy. Sankcje te przewidują też nie udzielanie pożyczek i innej pomocy amerykańskich instytucji finansowych. Dotknie to przedsiębiorstw dostarczających ropę naftową do Iranu i pomagających w rozbudowie rafinerii. Kary dotyczą też firm wydobywających, transportujących i magazynujących ropę i gaz w Iranie. Ustawa także zakazuje rządowi amerykańskiemu nabywanie towarów z krajów, z którymi handluje irański sektor energetyczny. (Daily Alert, New York Times)

POMOC DLA IZRAELA W POTRZEBIE – Narodowy instytut ubezpieczeń opublikował kolejny raport o biedzie. Obraz jest porażający: liczba potrzebujących w Izraelu wynosi 1.651.300 osób w tym 783.600 dzieci. Jest coraz trudniej. Proszę pomóżcie nam wspomagać ofiary terroru i ich rodziny a także ludzi starszych i innych ludzi w Izraelu, którzy cierpią niedostatek. Potrzebujemy waszej pomocy.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

One comment

 1. Niech cię wzmocni imię Boga Jakubowego!
  Niech ci ześle pomoc ze świątyni
  i niech cię wesprze z Syjonu!
  I niech wypełni każdy twój zamysł!
  Niech Pan sełni wszystkie twoje prośby
  z Psalmu 20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.