Wizja dla Izraela_12.09.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

 

Piątek, 12 września 2014

Nie wyczerpała się litość Pana, miłość nie zgasła. Odnawia się ona co rano: ogromna Twa wierność“ – Treny 3,22-23.

WESPRZYJ ŚWIĘTO NAMIOTÓW W IZRAELU– W tym roku obchody Sukkot będą miały miejsce od 12 do 14 października w Pavilion Center w centrum Starego Miasta Jerozolimy. Odwiedź naszą stronę internetową i zapoznaj się szczegółowo: http://www.visionfuerisrael.org/laubhuettenfest Do namaszczonych mówców i prowadzących uwielbienie należą: Lance Lambert, David Herzog, Steven Khoury, Ron Cantor, Barry i Batya Segal i wielu innych. Jeżeli planujesz w tym czasie odwiedzić Izrael przyjedź właśnie na te profetyczne święta.

OBAMA OBIECUJE ZNISZCZYĆ ISIS – Amerykański prezydent Barack Obama wspomniał podczas swojego przemówienia do narodu o zagrożeniu ze strony Państwa Islamskiego (IS) i obiecał uczynić wszystko by zniszczyć tych terrorystów niezależnie gdzie się ukryją. Obama planuje wielką koalicję pod wodzą USA, której celem jest islamskie państwo „zdegradować i w końcu zniszczyć”; państwo islamskie znane jest jako IS lub ISIS. Prezydent zapewnia obywateli USA, że operacja amerykańskich oddziałów rozegra się poza terenem USA. Zamiast tego stawia na kampanię antyterrorystyczną nastawioną na konsekwentne likwidowanie ludzi IS. Służyć do tego ma lotnictwo i wsparcie oddziałów lądowych zaprzyjaźnionych państw. Ministerstwo obrony podało, że Obama przygotowuje naloty wewnątrz Syrii. Według planu naloty mogą się rozpocząć w ciągu 30 dni. Jeden ze współpracowników ministerstwa stwierdził, że „samoloty nie muszą zatrzymywać się na granicy”. Obama naciska na kongres by szybciej zgodził się na dostawy broni do bardziej umiarkowanych opozycjonistów syryjskich. Chce także pozwolenia kongresu na szkolenie i wyposażenie syryjskich rebeliantów. Krok ten jest częścią strategii Obamy, którą przedstawił w przemówieniu. W ten sposób powiedział opinii publicznej i swoim sojusznikom jak daleko gotów jest się posunąć by zniszczyć IS. Prośba o wsparcie jest ściśle związana z planami bombardowań w Syrii. Jeden z pracowników Białego Domu także wskazuje na starania zwiększenia pomocy dla rebeliantów, którzy mogliby stać się częścią oddziałów lądowych wspomagających lotnictwo. Podobną strategię stosuje USA przeciw IS w Iraku. Tu loty USA wspomagają jednostki Irackie i Kurdyjskie. Biały dom podaje, że prezydent odbył już rozmowy z ważnymi kongresmenami. We wtorek miało miejsce spotkanie z niektórymi z nich, a celem było przyspieszenie uchwalenia stosownych ustaw (Fox News).

ONZ: 425 MLN. EURO DLA GAZY – MIMO BUDOWANIA NOWYCH TUNELI – ONZ i tzw. palestyńscy Arabowie (PA) zażądali by wszyscy darczyńcy z całego świata złożyli się na 425 mln. € dla Gazy, chociaż Hamas już rozpoczął budowę kolejnych tuneli, by dokonywać ataków terrorystycznych na Izrael. Wezwanie do zrzutki ma pokryć szkody 50 dniowej operacji Skała Obrony. Rozpoczęła się ona w lipcu po tym kiedy Hamas zbombardował rakietami żydowskie państwo. Koordynator ONZ ds. pomocy dla Arabów w Gazie James Rawley, i zastępca premiera PA Mohamed Mustafa, wyjaśnili, że 425 mln. Euro wydane zostaną na żywność, czystą wodę, lekarstwa i szkoły. Nie powiedzieli jednak czy te pieniądze będą pod jakąś kontrolą (jeżeli w ogóle) by Hamas nie użył tych pieniędzy na dozbrojenie. Podczas operacji „Skała obrony” izraelska armia IDF zniszczyła ponad 30 tuneli terrorystów. Budowa tuneli kosztowała miliony Euro i to z zastosowaniem materiałów budowlanych, które wysłane były do Gazy dla celów mieszkaniowych. Egipt zapowiedział, że chce zorganizować 12 października sponsorowaną przez Norwegię konferencję darczyńców. (Israel National News) Proszę módlcie się, by ONZ i zagraniczni darczyńcy przestali napełniać kufry terrorystów pieniędzmi. Te pieniądze przeznaczone na usunięcie biedy, poprawę szkolnictwa i budowę własnego społeczeństwa, wielokrotnie w przeszłości wydawane były na amunicję i budowę kolejnych tuneli, do ataków na Izrael. Hamas nie kryje się ze swoimi prawdziwymi planami – głównie chodzi o zniszczenie państwa żydowskiego; państwa z całego świata pilnie wspomagają ten cel.

HAMAS CHCE JUDEI I SAMARII BY ZNISZCZYĆ IZRAEL – Drugą połową rządu jedności narodowej dla PA jest grupa terrorystyczna Hamas rządząca w Gazie. Abbas chce znowu uczynić swój głos w ONZ bardziej słyszalny i żąda by ONZ zmusił Izrael do zrzeczenia się swoich praw do obrony narodowych interesów i oddał kwitnące gospodarstwa rolne i wsie w Judei i Samarii, a do tego jeszcze kawałka Jerozolimy, wszystko to dla terrorystów. „Co jest w tym nieracjonalne?“ Abbas, Hamas, arabska publiczność Arabska Liga już ostrzą sobie zęby. W tym wszystkim jeden z przywódców Hamasu Mahnmud Zahar 5 września oświadczył, że jeżeli Samaria i Judea posiadałyby jedną czwartą ilość broni jaką posiada w Gazie zniszczyłby Izrael w ciągu w jednego dnia. „Czy możecie sobie wyobrazić, co by się działo gdyby wróg mógł atakować Izraela z Samarii i Judei?” Celem Hamasu jest teraz wziąć przykład z Gazy i przeflancować go do Judei i Samarii (JNN-Team, Gatestone). „Rządcom ziem odbierze rozsądek, po bezdrożach pozwoli im błądzić“ – Hiob 12,24.

MERKEL CHCE ZWALCZAĆ W NIEMCZECH ANTYSEMITYZM – Niemiecka kanclerz federalna Angela Merkel powiedziała w poprzednią niedzielę, że zrobi wszystko by walczyć w Niemczech z antysemityzmem. Od konfliktu w Gazie roi się od raportów o antysemickich nastrojach i opiniach. Merkel powiedziała, że jest zaniepokojona, iż nadal żydowskie instytucje muszą być ochraniane przez policję. Wezwała do szerokiego poparcia i udziału w demonstracjach przeciw antysemityzmowi, które miał się odbyć w Berlinie. Zarówno urzędy i media w tej kwestii są bardzo wyczulone; krytykują chóralne wezwania przeciw Żydom i Izraelowi. W lipcu w Wuppertalu w Nadrenii-Westfalii podpalona została synagoga, w Berlinie zaatakowany został mężczyzna w kipie. „Zrobię osobiście wszystko i cały rząd federalny i każdy odpowiedzialny polityk, by antysemityzm nie miał w kraju żadnych szans” – stwierdziła Merkel. (Jerusalem Post, Bundesregierung-Podcast od 6.9.)

PORYWACZEM JEST CZŁOWIEK STRZELAJĄCY W BRUKSELSKIM MUZEUM – Nicolas Henin, francuski żurnalista, który był przez miesiące przetrzymywany jako zakładnik przez syryjskich ekstremistów, wyjaśnił teraz, że jeden z jego zakładników był Francuzem, który podejrzewany jest o strzelaninę 24 maja br. w żydowskim muzeum w Brukseli, kiedy zamordowano cztery osoby. W ostatnią sobotę francuskie media podały, że Henin powiedział o torturowaniu Nemmouche. Nemmouche jest obywatelem francuskim; w Syrii spędził sporo czasu z oddziałami IS. Henin stwierdził, że Nemmouche jest częścią małej grupy francuskich rekrutów w IS, którzy regularnie w Aleppo torturowali więźniów syryjskich i zagranicznych dziennikarzy. Henin jakiś czas był przetrzymywany z więzionymi amerykańskimi dziennikarzami Jamesem Foleyem i Stevenem Sotloffem. Obydwaj niedawno zostali ścięci. Nemmouche siedzi w areszcie francuskim. W maju został zatrzymany po ataku w Brukseli. Teraz europejskie rządy podejrzewają, że Europejczycy, którzy teraz walczą po stronie IS wrócą i dokonywać będą zamachów w swoich ojczyznach. Urzędy we Francji znają nazwiska około 900 osób z Zachodu walczących w dżihadzie w Iraku lub Syrii (Haaretz).

JAALON: ZAGRANICZNA CENTRALA HAMASU ZNAJDUJE SIĘ W TURCJI – W ostatnim tygodniu do turecko-żydowskiego portalu Salom wysłano zdjęcie małego sklepiku z telefonami w dzielnicy Fatih w Istambule. Pokazuje wejściowy szyld z napisem „żydowskim psom wstęp wzbroniony”. Sklep znajduje się w dzielnicy handlowej, gdzie sporo interesów mają też Żydzi. Żydowska społeczność jest oburzona: „jeśli taki szyld byłby dla innych niż Żydzi, cały świat byłby zszokowany, a szyld musiałby natychmiast zniknąć” – mówią Żydzi z okolicy. „Ale kiedy chodzi o Żydów nikt się nie upomni. Może to mieć jednak daleko idące skutki”. Publiczny antysemityzm zwłaszcza po operacji „Skała Obrony” przybrał takie rozmiary, że Izrael wezwał swoich ambasadorów do kraju. Zaatakowane były ambasady w Istambule i Ankarze. Ciekawym jest, że antysemityzm wywołany został przez byłego premiera Recepa Tayyip Erdogana, obecnie prezydenta. Z powodu swojego antysemityzmu i „pan-islamskiej” polityki wielu Żydów opuściło już Turcję (Arutz 7).

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

Nasz nowy ISRAEL-KALENDARZ „Cultures & Markets“ doszedł do biura w Monachium. Obejmuje okres od września 2014 do grudnia 2015 i wydany jest po angielsku i hebrajsku. Dopóki jest dostępny możecie go otrzymać za datek w minimalnej wysokości 15 €. Meldujcie się w monachijskim biurze.

продвижение сайта

One comment

 1. Informacje z Izraela sa jak zawsze niepokojace .
  Niewielu jednak czytelników zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki wpływ mają te wydarzenia na wszelkie konflikty zbrojne w świecie.
  Gdzie by nie popatrzeć, a szczególnie na Bliskim Wschodzie i części północnej Afryki przeciwnicy państwa Izrael otaczają go wokoło, by w jakimś momencie zaatakować.
  Jednak bardziej niepokojące są nastroje w wielu państwach nie majacych bezpośredniego kontaktu z Izraelem .
  Niestety jednym z nich jest Polska.
  Odważę się stwierdzić, że wielka ilość Polaków „wypija antysemityzm z mlekiem matki”.
  Nie zastanawiają się nad tym co mówią czy piszą na forach, podgrzewając atmosferę antysemityzmu .
  Jednym z powodów takiego zachowania jest zła postawa kleru katolickiego, który nie wiadomo dlaczego kojarzy się ludziom z Żydami. A to przecież z katolickich świątyń, z ambon płyną często antysemickie kazania.
  Czy można o sytuację finansową i gospodarczą Polski oskarżać Izrael ?
  Czy można wszelkie niepowodzenia przypisywać ludziom pochodzącym z tego kraju?
  A jednak katoliccy Polacy w przerażającej liczbie ganią za wszystko co złe Żydów.
  Tak właśnie nakręca się „machina antysemityzmu”
  Katolicki kler dolewa „oliwy do ognia” , a ich wierni nie zastanawiają sie nad tym, że jednocześnie uznaja za Królową Polski Marię, matkę Jezusa  Żydówkę ???
  Religijna schizofrenia.
  Brak objawów samodzielnego myslenia. Zniewolenie demoniczne
  Tylko tak można określić działanie kleru i jego niemyslącego plebsu.

  Boże strzeż Izraela i wyzwól naród polski od nienawiści do Żydów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.