Wizja dla Izraela_05.09.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 5 września 2014

Powstań, o Panie, by człowiek nie triumfował; osądź narody przed Twoim obliczem!“ – Psalm 9,20

WESPRZYJ ŚWIĘTO NAMIOTÓW W IZRAELU– W tym roku obchody Sukkot będą miały miejsce od 12 do 14 października w Pavilion Center w centrum Starego Miasta Jerozolimy. Odwiedź naszą stronę internetową i zapoznaj się szczegółowo: http://www.visionfuerisrael.org/laubhuettenfest Do namaszczonych mówców i prowadzących uwielbienie należą: Lance Lambert, David Herzog, Steven Khoury, Ron Cantor, Barry i Batya Segal i wielu innych. Jeżeli planujesz w tym czasie odwiedzić Izrael przyjedź właśnie na te profetyczne święta.

SUKKOT W LONDYNIE 2014 – W dniach 24-15 października możecie świętować z nami w Anglii. Mówcą w londyńskim Emmanuel Centre są Nathan Morris, Prezydent Shake the Nations Ministries, Barry i Batya Segal i wielu innych. Meldować możecie się na tych stronach www.josephstorehouse.co.uk Możecie także zadzwonić na nr -(0)1793-862121.

IZRAELSKIE DZIECKO ZABITE W ATAKU GRANATU A INNY MĘŻCZYZNA CIĘŻKO RANNY – W piątek 22 sierpnia lekarze poinformowali, że Daniel, czteroletni Izraelczyk nie przeżył swoich obrażeń po trafieniu pociskiem z granatnika. Samochód w pobliżu którego stał wieczorem został centralnie trafiony granatem ze strefy Gazy. Zdarzyło się to w kibutzu w regionie Shaar HaNegev. Arabscy terroryści przypuścili zmasowany atak na kibutz. Jeden z pocisków eksplodował w pobliżu chłopca. Z kręgów służb bezpieczeństwa dało się słyszeć, że pocisk został wystrzelony z terenu szkoły ONZ na północy strefy. Późnym wieczorem w piątek lżej ranne zostały kolejne trzy osoby, a jeden 25 letni mężczyzna ciężko. Miało to miejsce w pobliżu Ashdod po ostrzale rakietowym z Gazy. Tym atakiem zakończył się dzień cały wypełniony ostrzałem i atakami; ciągle na nowo słychać było syreny alarmowe, na przykład przed zachodem słońca w Tel Avivie, kiedy arabowie z Gazy dokonali trzech zamachów w środku Izraela. Zamierzali trafić w międzynarodowy port lotniczy Ben Guriona. Co najmniej 130 rakiet i pocisków trafiło w Izrael w sam piątek 22 sierpnia (Ynet). Proszę módlcie się o rannych by szybko doszli9 do pełnego zdrowia.

RAKIETA TRAFIŁA W SYNAGOGĘ W ASZDODZIE – W ten sam piątek 22 sierpnia ataki rakiet wystrzelonych przez terrorystów z Gazy spowodowały znaczne straty materialne w synagodze w mieście Aszdod na południu kraju. Ratownicy szybko tam pospieszyli, kiedy słychać było potężną eksplozję. Ranne zostały trzy osoby; po pierwszej pomocy musieli być przewiezieni do szpitala na dalsze leczenie. Dwóch rannych było mężczyznami 25 i 26 letnich, a 40 letnia kobieta ranna została w tułów i przewieziona została do centrum medycznego w Aszkelonie. Wiele osób doznało szoku i potrzebowało pomocy psychologicznej (Israel National News). Proszę módlcie się o pocieszenie i wyzdrowienie, tych którzy doznali szkód na ciele i w psychice. Módlcie się o ochronę izraelskich miejscowości na południu, które są codziennym celem ataków.

RAKIETA MINĘŁA PRZEDSZKOLE– Jedna z serii rakiet uderzyła 22.08 w pobliże pełnego placu zabaw dla dzieci. Dwie z pięciu rakiet nad Aszkelonem zostały strącone przez Żelazną Kopułę. Trzy uderzyły na Zachodni Negev. Jedna z nich uderzyła zaledwie 12 metrów od placu zabaw. Cudem było, że sam budynek przedszkola nie został trafiony i wszyscy zostali uchronieni przed zranieniem. Zaledwie dzień wcześniej minister edukacji Schai Piron zapewniał, że rok szkolny zacznie się normalnie, mimo ostrzału rakietowego na osiedla mieszkaniowe. Rady regionalne w Aszkelonie i Beer Shewie mają zignorować wypowiedź Pirona z powodów bezpieczeństwa i by uniknąć szkód psychologicznych u dzieci w regionie. * To był już trzeci raz kiedy rakieta uderzyła w centra dla dzieci. 21 sierpnia od odłamków rakiety lżej ranny został 33 letni mężczyzna, kiedy zasłonią dziecko swoim ciałem podczas ataku. Rano 23.08 w Beer Shebie ranny od odłamków został 54 leni mężczyzna, kiedy trzy rakiety trafiły w miasto (Israel National News). Módlcie się proszę o ochronę dzieci w Izraelu. Rok szkolny właśnie się zaczyna i niektóre budynki nie są bezpieczne. Módlcie się o ochronę dzieci na drodze do szkoły i do przedszkoli i z powrotem, bo bandyci często w tych godzinach przeprowadzają swoje ataki.

HAMAS ZABIŁ 18 PODEJRZANYCH ZA INFORMOWANIE IZRAELA – Przed ok. 2 tygodniami zamaskowani mężczyźni zabili siedem osób w pobliżu meczetu w mieście Gaza. Podejrzewano ich o dostarczanie informacji Izraelowi. Doniosły o tym media Hamasu i naoczni świadkowie. Jedenaście osób zamordował Hamas na posterunku ich „policji” w Gazie. Dwie z ofiar były kobietami jak potwierdziło „palestyńskie” centrum praw człowieka. Wezwało ono do natychmiastowego zaprzestania „nielegalnych egzekucji”. Media Hamasowskie doniosły, że chodzi o projekt „zduszenia kolaborantów” . Jeden ze świadków chcący z powodów bezpieczeństwa nie podawać swoich danych, poinformował, że siedmiu mężczyzn musiało ustawić się w rządku przy jednej z bocznych dróg zanim zostali zabici (Fox News).

ONZ: ILOŚĆ OFIAR W SYRII WZROSŁA DO 191.000 – Jak podał ONZ 22 sierpnia, liczba ofiar śmiertelnych w syryjskiej wojnie domowej wynosi po trzech latach 191.000. Dane te dotyczą więc czasu od marca 2011 do kwietnia 2014. Chodzi tu o pierwszy raport ONZ-owskiej komisji praw człowieka od lipca 2013 roku. Przed rokiem podawały tę liczbę na 100.000 zabitych. Ten wysoki stopień ofiar świadczy o rosnącej brutalności konfliktu w Syrii, który rozgrywa się między różnorodnymi ugrupowaniami i ich odłamami. Pokazuje on także, że ostatnimi czasami wzrosła ilość ataków ze strony IS (Islamskiego Państwa.) Posługuje się ono rywalizującymi bojówkami i milicjami. Podobnie walczy ono z dużymi ugrupowaniami syryjskich rebeliantów, którzy z kolej popierani są przez Zachód. Także kurdyjskie milicje atakują IS od północy. Chcą wyeliminować swoich przeciwników, zaznaczyć swoje terytorium i obronić swoje zasoby. * Według innego raportu ONZ między ofiarami było 8.800 dzieci. Wysoka komisarz praw człowieka (UNHCR) Navi Pillay skrytykowała świat za paraliż w związku z walkami w Syrii. Znikły one z centrum uwagi świata w związku z wieloma międzynarodowymi konfliktami  (Ynet).

IZRAEL PODPISAŁ UMOWĘ NA DOSTAWĘ GAZU DO JORDANII – Umowa ta warta ok. 14 mld. Euro ma obowiązywać 15 lat. W ten sposób Izrael stanie się największym dostawcą gazu dla Jordanii, jak można dowiedzieć się w internetowym wydaniu Globes. Umowę tę musi jeszcze formalnie parafować izraelski minister ds. wody i energii Silvan Shalom. Przedstawiciel firm Delek Group Ltd.i Nobel Energy Inc. pojechali do Jordanii podpisać kontrakt. Shalom określił kontrakt jako historyczną umowę, który wzmocni gospodarcze i dyplomatyczne związki między Jordanią i Izraelem. „Teraz Izrael staje się supermocarstwem, który zaopatruje swoich sąsiadów i wzmacnia swoją pozycję jako największy dostawca energii w regionie. Witam to z radością” – czytamy w wyjaśnieniu Shaloma. Jordania zwróciła się do Izraela, ponieważ jej dostawy gazu z powodu stałych ataków na rury przesyłowe na Synaju, stały się niepewne (Times of Israel). “A sprzyjający mej sprawie niech się radują i cieszą, i mówią zawsze: Wielki jest Pan, który chce pomyślności swojego sługi! – Psalm 35,27

ZADZIWIAJĄCE: SREBRNA BROSZA Z GETTA ŁÓDŹ – Nie tylko ludzie ale i przedmioty miewają zadziwiające życie po życiu. W środę 3 września instytut Shem Olam-Instituts for Holocaust-Studien poinformował o srebrnej broszy z getta w Łodzi. Widać na niej m.inn. ogrodzenie, wieżyczkę strażniczą i litery LW. Według ekspertów broszka została wykonana w marcu 1943 roku, jako prezent chłopca dla jego matki. Miałaby przypominać jej syna, gdyby trafiła do obozu koncentracyjnego. Prawdopodobnie oboje zginęli z komorze gazowej w 1944 roku. „To znalezisko porusza nas. Opowiada ono jak syn kochał matkę. Broszka miałaby mimo całej przemocy i zniszczenia wokół opowiadać o przyszłej wolnej Polsce i przypominać najbardziej brutalne getto, które było tak zagęszczone jak żadne inne” – stwierdził Rabin Abraham Krieger, dyrektor instytutu. (http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4566158,00.html) „Wprawdzie ludzie ci nie przeżyli, ale wspomnienie o nich żyje dalej. A ten talizman zdaje się napominać nas, by iskierki jedności między nami przechować za wszelką cenę, zwłaszcza teraz kiedy żałoba po żołnierzach zabitych w operacji „Skała obronna” jeszcze jest świeża.” * Getto w Łodzi było największe w Polsce. Ponad 165.000 Żydów było wpakowanych w 3,8 km2. Z szacunkowo 204.000 ludzi żydowskiego wyznania, którzy tam mieszkali przeżyło tylko 10.000 (Arutz 7).

…. ciąg dalszy dłuższego niż zwykle Newslettera wkrótce.

раскрутка

One comment

 1. W „ciekawych ” czasach przyszło nam żyć .
  Świat tak przywykł do wiadomości o spadających na Izrael pociskach zabijających ludzi, że przestał reagować.
  Reaguje za to, gdy żołnierze izraelscy wywloką z domu kolejnego terrorystę z „bombową kamizelką”, szykującego się do kolejnego zamachu w centrum handlowym czy autobusie.
  Wskutek braku międzynarodowej reakcji na te wydarzenia islamscy terroryści zdobywają nowe kraje i połacie Ziemi.
  Czy będzie to wystarczający sygnał by przeciwstawić się islamskiej inwazji, czy podejdą oni ponownie do Nowego Jorku, Londynu i innych metropolii, by pokazać swoją siłę?
  A może to już czas na pojawienie się wskutek światowych niepokojów jednego rządu światowego, jednego światowego przywódcy, który uratuje Świat od zagłady wprowadzając „rządy silnej ręki i jedną światową religię?
  Tak właśnie wszystkie te wydarzenia prowadzą do globalizacji, i próby pozbawienia prawdziwych chrześcijan możliwości oddawania czci naszemu Panu i Zbawicielowi Jezusowi Chrystusowi.
  Dziś, kiedy wszystko zaczyna wrzeć, a nienawiść świata do Żydów osiąga apogeum, możemy spodziewać się tego, że zabronią nam oddawać cześć Stwórcy Wszechświata, nakazując wszystkim modlić się do jednego „ICHNIEGO boga”
  A stanie się to za sprawą Antychrysta, który czeka na właściwy czas i miejsce.
  Tym bardziej powinniśmy prosić Boga o ochronę dla Izraela i dla nas Dzieci Bożych.
  Byśmy wytrwali w tych trudnych czasach .
  Boże błogosław Izraela i swoje dzieci w Jezusie Chrystusie.!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.